14 ierastas lietas mājās, kas var kaitēt jūsu bērnam. Par pusi no tām mēs pat nebijām iedomājušies

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Katru dienu miljoniem bērnu cieš no netīšām traumām, ko izraisa krišana, saindēšanās vai apdegumi. Bieži vien tas notiek tieši mājā, jo, lai cik vecāki centušies pasargāt bērnu, viņiem ir grūti visu izsekot. Turklāt, atpazīt draudus tajā, kas tev ir visapkārt daudzus gadus, ne vienmēr izdodas.

 


Īpaši satrauktiem vecākiem mēs sastādījām visbiežāk sastopamo bērna veselības un dzīvības apdraudējumu sarakstu. Kas ne vienmēr ir acīmredzami, bet ir pilnīgi reāli. Bet, galvenais, tos var novērst, un par to mēs arī runāsim.

 

 

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
1. Istabas augi

Podi ar ziediem parasti stāv redzamā vietā, un nekas netraucē mazajam izmēģināt to vai citu augu. Diemžēl, sekas var būt skumjas. Piemēram, acālijas indīgās lapas var izraisīt toksisku šoku, bet difenbahija, ko bieži audzē telpā, provocē rīkles tūsku. Lai tā nenotiktu, būs jāatbrīvojas no visiem iespējamiem bīstamiem augiem.
Foto: adme.ru
2. Rozetes aizvērtnis

Rozešu aizvērtņi jau sen nav jaunums. Tikai parastos nav tik grūti izraut, bet tie pievērš lielu uzmanību. Tāpēc izvēlies sarežģītas slēdzenes, bet labāk visas rozetes noslēp aiz mēbelēm - tas ir daudz drošāk. Bet, ja jūs gatavojaties veikt kapitālu remontu, tad ir vērts iepriekš uzstādīt pašaizveres rozetes.

3. Spilveni un borti

Spilveni un mīkstie borti gultiņām rada reālus draudus: pagriežoties miegā, zīdainis var iespiest degunu spilvenā un nosmakt. Turklāt bērni bieži saņem traumas, sapinoties dekoratīvajās detaļās. Lai no tā izvairītos, atstājiet gultiņā tikai matraci – zīdainim tas ir pietiekoši.
Foto: adme.ru
4. Slidena vanna

Paslīdējis vannā, bērns droši vien sasitīsies, bet palicis bez vecāku uzraudzības pat uz dažām minūtēm, var aizrīties. Novietojiet vannā reljefa gumijas paklājiņu, un tas samazinās slīdēšanu. Krānu aptiniet ar auduma materiālu, kas mīkstinās iespējamo triecienu, bet pie sienas pie vannas malas pieskrūvējiet rokturus - tie palīdzēs bērnam 3-4 gadu vecumā piecelties un izlīst no ūdens.

5. Slepenās vietas

Iespējams, ka, paslēpjoties lādē ar smagu vāku vai šaurā kastē, mazais bērns nespēs tikt laukā no turienes un ļoti sabīsies. Turiet šīs vietas noslēgtas un tad, lai kur jūsu bērns dotos, jūs to ātri atradīsiet.

6. Atkritumu spainis

Atkritumi, tāpat kā viss raibais, dažkārt pievērš bērnu uzmanību. Lai mazulis neizņem no atkritumu spainīša un nenogaršo to, kas var novest pie saindēšanās (piemēram, sabojāta konfekte vai sadzīves ķīmijas pudele), aizveriet spaini ar vāku un paslēpiet – vismaz, skapī zem izlietnes.
Foto: adme.ru
7. Margas

Ja mazulis ir pietiekami vecs, lai pārvietotos pa kāpnēm, bet jūs baidāties, ka viņš izkritīs starp plati izvietotajiem margām, tad, izmēģiniet starp margām zvejas vai sintētisku tīklu: tas neļaus bērnam krist. Un neaizmirstiet par drošības vārtiem - durvis, kas šķērso ceļu uz kāpnēm pašiem mazākajiem.
Foto: adme.ru
8. Vadi

Atteikties no tehnikas izmantošanas mūsdienās nav iespējams, bet noslēpt vadus ir pilnīgi reāli. Pagarinātāju, piemēram, labāk novāc penālī, ko var iegādāties, vai arī pagatavot no apavu kārbas. Dažus vadus var nostiprināt zem galda virsmas, bet citus ievilkt pa sienām ar speciālām spailēm. Vēl viens labs veids - nofiksēt ar līmlenti vadus pie grīdas.

9. Slidena grīda

Slidena grīda un caurumi uz paklāja var izraisīt ļoti traumatisku mazuļa krišanu, kurš ir paaudzies un jau skrien pa māju. Ja jūs no tā baidāties, tad uzlieciet uz paklāja ielāpus, vai arī nosedziet caurumus ar mēbelēm vai novāciet paklājiņu vispār. Grīdu apstrādājiet ar speciālu līdzekli - tas prasīs tikai 10 –15 minūtes. Vannas istabā izklājiet gumijas paklājiņu.
Foto: adme.ru
10. Atvilktnes

Lai bērns netiktu līdz kumodes saturam vai nenomestu smago kasti, jau sen ir izdomāti īpašie bloķētāji. Magnētiskās un bīdāmās slēdzenes, līmes un fiksatori aizsargā vērtīgas lietas no bērna, bet bērnu - no iespējamām traumām.
Foto: adme.ru
11. Mājas mīluļi

Pat visdraudzīgākie dzīvnieki sevī slēpj draudus, tāpēc jūsu mājas dzīvniekus jāapseko veterinārārstam, lai tie būtu veseli un labi audzināti. Pret pūkainā drauga izvēli izturieties ar lielu uzmanību: iegādājieties “ģimenes” šķirnes suņus un kaķus. Sekojiet tam, lai bērns nemēģinātu ēst no dzīvnieku bļodas un neiekļūtu dzīvnieka mājiņā. Māciet bērnus cienīt savus mīluļus, un tad dzīvnieki neizrādīs agresiju.

12. Polietilēna maisiņi

Vecāki dažkārt aizmirst paslēpt no bērna parastos polietilēna maisiņus, un ļoti žēl - ziņkārīgs bērns var ieinteresēties par spožu, spīdīgu lietu, ko var pakošļāt vai uzvilkt uz galvas. Noslēpiet maisiņus tur, kur bērns tos nedabūs.
Foto: adme.ru
13. Gāzes plīts un izlietne

Lai izslēgtu bīstamās spēles ar gāzes plīti, uzlieciet uz slēdžiem bloķētājus, pateicoties kuriem “ritenīši” vairs negriezīsies. Ja jūs novietojāt izlietnē ūdens maisītāju ar termoregulatoru, tad uzstādiet temperatūras limitu, pie kura bērns nevar apdedzināties.
Foto: adme.ru
14. Dekors

Smagas vāzes, statuetes un stikloti fotorāmji var nokrist uz bērna, bet mākslīgie augļi un aromātiskās sveces bieži tiek apēstas. Lai tā nenotiktu, izvāciet no istabas visu, ko var garšot, kā arī, trauslus nestabilus priekšmetus. Piemēram, fotorāmjus var pakārt pie sienas, bet statuetes uz laiku aizstāt ar mīkstajām figūriņām.
Foto: adme.ru
Un atcerieties: lai gan ir daudz dažādu veidu, kā pasargāt bērnu no sadzīves traumām, mācīt viņu drošības noteikumiem nav mazāk svarīgi, kā noslēpt asos priekšmetus.

Ko jūs darāt, lai nodrošinātu bērniem drošību mājā?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024