-
- 5516 x
-
https://torno.lv/RmddY3J
Miega trūkums nav vienīgais faktors, kurš izsūc no jums enerģiju. Dažādi sīkumi, kurus jūs darat un nedarat, var jūs nomocīt gan garīgā, gan fiziskā veidā. Speciālisti izdalīja visizplatītākos kaitīgos paradumus, kuri Jūs nogurdina, kā arī pastāstīja par vienkāršām viltībām, kas atgriezīs mundrumu un vieglumu jūsu dzīvē.
Raksta turpinājums
1.Jūs neejat uz treniņu, ja jūtaties noguris.
Daudzi cilvēki ir kļūdaini pārliecināti, tad ja neies uz treniņu tad ieekonomēs spēkus. Patiesībā viss ir otrādi - nodarbošanās ar sportu jums sniegs spēku pieplūdumu. Kā parādīja pētījumu rezultāti, kurus veica Džordžijas štata Universitāte cilvēki ar sēdošu dzīves veidu jau pēc 6 nedēļām sāk justies daudz enerģiskāki. Pie tam viņiem pietiekams ir treniņš 3x nedēļā 20 min katrs. Fiziski vingrinājumi - spēka un izturības pieplūdums, sirds darbības stimulācija, organisma efektīva apgāde ar skābekli un barības vielām. Tādēļ, kad nākamo reizi negribēsiet iet uz sporta zāli piespiediet sevi kā minimums aiziet vismaz pastaigāt un jūs to nenožēlosiet.
2.Jūs dzerat pārāk maz šķidruma.
Pēc Teksasas dietoloģes Emijas Gudsones uzskatiem pat visniecīgākā atūdeņošanās 2% no standarta šķidruma daudzuma organismā - ievērojams enerģijas zudums. Kad organismam trūkst šķidruma asinis kļūst biezākas. Sirdij jāpiepūlas, lai tās pārsūknētu un gala rezultātā tā vairs nestrādā tik intensīvi. Tas savukārt noved pie pazeminātas skābekļa cirkulācijas organismā.
3.Jūs nesaņemat dzelzi pietiekamā daudzumā
Dzelzs deficīts organismā padara jūs bezspēcīgus, lēnīgus, aizkaitinātus un Jums ir grūti koncentrēties. Cilvēks ātri nogurst, jo šūnas un muskuļi nesaņem daudz skābekli. Lai izvairītos no tā un samazinātu anēmijas rašanās risku, pievienojiet savā ēdienkartē dzelzi saturošus produktus, piemēram, riekstus, sojas pupas, tofu, zaļo lapu dārzeņus, u.t.t. Atcerieties! Ja jums parādās dzelzs deficīta simptomi, noteikti griezieties pie ārsta, jo tas var būt citas saslimšanas pazīmes.
4. Jūs esat perfekcionists
Kad cilvēks pastāvīgi tiecas, lai kļūtu perfekts un to nevar sasniegt, viņš sāk uzcītīgāk un ilgāk strādāt nekā vajadzētu. Cilvēks bieži vien nosprauž sev nereālus mērķus, kurus sasniegt nav iespējams, vai arī tie ir sasniedzami ar lielām grūtībām. No tā mēs nesaņemam gandarījumu, tāpēc ierobežojiet darbu pie projektiem un sekojiet nospraustajam grafikam. Pēc kāda laika jūs redzēsiet, ka liekās dienas, kuras jūs pavadiet darbā, neietekmē darba kvalitāti.
5. Jums patīk no mušas izpūst ziloni.
Ja katru reizi, kad jūsu vadītājs paziņo par neieplānotu sapulci Jūs noskaņojaties uz to, ka jūs atbrīvos no darba, tas nozīmē ka Jums ir tendence visu pārmērīgi dramatizēt. Un jūs gaidiet vissliktāko. Trauksmes sajūta tiešā nozīmē paralizē cilvēku, un iestājas psiholoģisks izsīkums, tāpēc, ja nākamo reizi pieķersiet sevi domājot negatīvi, dziļi ievelciet elpu un pajautājiet sev, kāda patiesībā ir iespēja tam, ka jūsu vissliktākie pareģojumi piepildīsies. Meklējiet glābiņu meditācijā. Pastaigās svaigā gaisā, vingrojumos un draugu padomos. Tas palīdzēs jums skatīties uz lietām reāli.
6.Jūs neēdat brokastis
Ēdiens ir mūsu organisma svarīgākā degviela. Miegā mūsu organisms turpina lietot degvielu, kuru ir saņēmis dienas laikā. Lai uzturētu asins un skābekļa cirkulāciju. Tāpēc no rīta ir nepieciešams uzņemt degvielu. Jo izlaižot brokastis jums būs bezspēks. Brokastis iedarbina metabolismu.
7. Jūs ēdat fast food un citu kaitīgu ēdienu
Produktiem, kuri satur lielu daudzumu cukuru un ogļhidrātus, ir liels glikēmiskais indekss. Tas nozīmē, ka tos lietojot krasi palielinās cukura līmenis asinīs. Biežas cukura līmeņa svārstības - viens no noguruma iemesliem. Centieties kontrolēt savu cukura līmeni asinīs, regulāri lietojot savā ēdienkartē pilngraudu produktus un dārzeņus.
8. Jūs nevarat atteikt.
Censties visiem izpatikt bieži vien ir tukša laika tērēšana. Bez tam, ar laiku tāda uzvedība projicē aizvainojuma un aizkaitināmības sajūtu. Atcerieties, ja jūsu bērna treneris lūdz pagatavot cepumus visai komandai, vai arī jūsu priekšnieks lūdz strādāt brīvdienā, jums nav obligāti jāpiekrīt. Mācieties atteikt! Mēģiniet praktizēt šādu psiholoģisku paņēmienu - sakiet nē, kad esat vienatnē ar sevi. Kad jūs dzirdēsiet, kā skan šis vārds, jums būs daudz vieglāk to pateikt nepieciešamības gadījumā.
9.Jums ir nekārtība birojā
Apkrautais darba galds palētina smadzeņu prasmi apstrādāt informāciju. Psiholoģiski nogurdina cilvēku un neļauj koncentrēties darbam. Darba dienas beigās noteikti visu nolieciet savās vietās. Pateicoties šādai uzkopšanai jūs varēsiet uzsākt jaunu darba dienu pozitīvā noskaņojumā.
10. Jūs turpinat strādāt atvaļinājuma laikā.
Pārbaudīt darba ē-pastu, nevis atpūsties pie baseina - tas ir pareizais ceļš, kā atņemt sev pēdējos spēkus un novest organismu līdz pilnīgam izsīkumam. Atvaļinājuma laikā jums pilnībā jāaizmirst par darbu un jāļauj sev atpūsties. Tādā veidā jūsu ķermenis un jūsu smadzenes atgūs spēkus. Laba atpūta - jauns efektivitātes, produktivitātes un kreativitātes lādiņš.
11. Jums nekas nav pretī izdzer glāzi vīna pirms gulētiešanas
Daudziem cilvēkiem patīk pirms gulētiešanas iedzert dažas glāzes vīna, jo viņi uzskata, ka tas palīdz viņiem atslābināties. Patiesībā šis ieradums bieži vien rada pretēju efektu. Sākotnēji alkohols nomāc CNS darbību un rada nomierinošu efektu, bet gala rezultātā viņš traucē miegu. Laika gaitā, kad alkohols uzsūcas notiek adrenalīna lēciens. Iespēja tam, ka jūs negaidīti pamodīsieties pēc alkohola lietošanas būtiski pieaug. Lai nesaskartos ar miega problēmām, 3 -4 h līdz tam nav ieteicams lietot alkoholiskos dzērienus.
12. Jūs pārbaudiet pirms gulētiešanas e-pastu
Melatonīna hormona līmenis, kas atbild par miega un nomoda perioda cikliskumu, tiek nomākts sakarā ar cilvēka diennakts ritma traucējumu, ko izraisa datortehnikas mirgojošā gaisma. Neskatoties uz to, ka uz ekrāna mirgošanu katrs uztver atšķirīgi, tomēr speciālisti rekomendē nelietot datortehniku vismaz stundu pirms gulētiešanas. Ja jūs tomēr nevarat aizmigt nepārbaudījis ē-pastu, tad turiet iekārtas ekrānu vismaz 35 cm attālumā no acīm.
13. Visa jūsu cerība dienas laikā ir kofeīns
Nav nekas slikts, uzsākot dienu ar uzmundrinošu kafiju. Jūs pat varat izdzert trīs tases katru dienu un tas nekaitēs jūsu veselībai. Bet liela aizraušanās ar kafiju rada nopietnas miega problēmas. Kofeīns bloķē zināmo elementu Adenozīnu - šūnu blakusproduktu, kas palīdz mums aizmigt. Tāpēc, pēdējo kafijas tasi vislabāk izdzert ne vēlāk kā uzreiz pēc pusdienām.
14.Brīvdienās jūs daudz guļat
Ja sestdienā jūs ilgi neejat gulēt, bet svētdienā guļat līdz pusdienām. Tad svētdienas vakarā jums būs ļoti grūti aizmigt. Tas novedīs pie tā, ka pirmdienas rītā jūs jutīsieties sagrauts. Ja kādu iemeslu dēļ jums nesanāk sestdien aiziet gulēt ierastā laikā, tad pamēģiniet sevi piespiest svētdienas rītā piecelties agrāk, bet pusdienas laikā mazliet nosnaudieties. 20 minūšu gars pusdienas miegs palīdzēs jums, neieejot dziļajā miega fāzē uzkrāt spēkus.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts