14 dzīvnieku hibrīdu, kas eksistē dabā

Advertisement
Advertisement

Iedomu pasaulē eksistē daudz dīvainu un neparastu dzīvnieku, un ar Photoshop programmu var radīt daudzus neeksistējošus dzīvniekus.
Šajā sarakstā visi dzīvnieki ir reāli.
Tie ir īsti dzīvnieki- hibrīdi, kas kļuva par gēnu inženierijas rezultātu, un kas nākotnē var radīt vēl vairāk eksotisku dzīvnieku sugu un pasugu.
Vai jūs zinājāt par tādiem dzīvniekiem kā leopons, narluha un hainaks?

 

 

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
1. Ligrs - lauvas un tīģerienes hibrīds
Ligri ir lauvu- tēviņu un tīģerieņu – mātīšu pēcnācēji. Lai gan eksistē leģendas, ka ligri ir arī brīvā dabā, uz patreizējo momentu viņi ir tikai nebrīvē, kur tos speciāli audzē.
Ir maldīgs uzskats, ka ligri nepārstāj augt visu savu dzīvi. Tas nav tā, tie izaug līdz milzīgiem apmēriem savā auguma diapazonā. Ligri ir paši lielākie kaķu dzimtas pārstāvji pasaulē. Herkuless- pats lielākais ligrs sver 418 kg.
2. Tigons - tīģera un lauvas hibrīds
Tigons vai tīģerlauva ir tīģera tēviņa un lauvas mātītes pēcnācējs. Tika uzskatīts, ka tigoni ir mazāki nekā savi vecāki, bet īstenībā, viņi sasniedz tādus pašus izmērus, bet ir mazāki nekā ligri.
Ligri un tīģerlauvas spēj radīt pēcnācējus, kas ir hibrīdi un ir nosaukti par titigoniem un liligriem.
3. Zebroīds - zebras un zirga hibrīds

Zebroīds ir zebras un citu zirgu dzimtes pārstāvju krustojums. Zebroīdi eksistē diezgan sen, par tiem tika minēts arī Darvina pierakstos. Kā ierasts, tie ir tēviņi ar vecāku, kas nebija zebra, fizioloģiju un ar strīpām, kas izdaiļo atsevišķas ķermeņa daļas.
Zebroīdi, pārsvarā, ir mežonīgāki nekā mājdzīvnieki, tos grūti pieradināt, un tie ir agresīvāki nekā zirgi.
4. Koivilks- koijota un vilka hibrīds

Koijoti ģenētiski līdzīgi ar rudajiem un austrumu vilkiem, no kuriem tie atdalījās aptuveni 150 000 - 300 000 gadus atpakaļ. Šo veidu krustošana ir ne tikai iespējama, bet kļūst aizvien izplatītāja, attiecīgi tik lielā mērā, cik daudz atjaunojas vilku populācija.
Tomēr koijoti ne īpaši ir savienojami ar pelēkajiem vilkiem, no kuriem tie ģenētiski atdalījās aptuveni 1-2 miljonus gadu atpakaļ. Atsevišķi hibrīdi, lai gan eksistē, ir ļoti liels retums.
Ir dažādi koivilku hibrīdi, kas apdzīvo Ziemeļameriku. Parasti viņi ir lielāki nekā koijoti, bet mazāki par vilkiem, un tiem ir abu sugu raksturojums.
5. Grolārs- baltā un brūnā lāča krustojums

Grolārs, kuru tāpat sauc par „polāro grizlijlāci”, ir baltā un brūnā lāča krustojums. Vairums polāro grizli dzīvo zooloģiskajā dārzā, bet bija daži gadījumi, kad tos varēja satikt neskartajā dabā. 2006.gadā Aļaskas mednieks vienu bija nošāvis.
Pēc izskata tie ir līdzīgi baltajiem, kā arī brūnajiem lāčiem, pet pēc uzvedības tuvāki ir baltajiem lāčiem,.
6. Savanna- mājas kaķa un servala hibrīds

Tā ir pārsteidzoša, bet reta suga un ir mājas kaķa un servala- savvaļas kaķu sugas pārstāvja, krustojums, kas dzīvo Āfrikā. Tie ir ļoti lieli un uzvedas kā suņi, sekojot saimniekam pa pēdām, kulsta asti, lai izrādītu savu labpatiku, un pat spēlējas ar bumbu.
Bez tam, servali nebaidās no ūdens un viegli piemērojas. Šie kaķi ir ļoti dārgi.
7. Vaļdelfīns- vaļa un delfīna hibrīds

No mazā melnā vaļa tēviņa un delfīna – afalina mātītes rodas vaļdelfīni. Tie sastopami ārkārtīgi reti, un ir zināms par viena šāda pārstāvja eksistenci nebrīvē.
8. Bizongovs- govs un bizona hibrīds

Bizona un govs hibrīds eksistē no 19.gadsimta, kad to sauca par „katalo”. Bizongovs ir lielāks par citiem liellopiem un nodara mazāku ekoloģisko kaitējumu prērijām, kur ganās.
9. Lošaks- zirga un ēzelienes hibrīds

Īstenībā, lošaks – mūļa pretstats. Mūlis ir ēzeļa un ķēves pēcnācējs, bet lošaks- ērzeļa un ēzelienes hibrīds. To galva ir līdzīga zirga galvai un viņi ir mazāki par mūļiem. Bez tam, lošaki ir mazāk izplatīti, nekā mūļi.
10. Narluha- narvaļa un baltā vaļa hibrīds

Narvalis un baltais valis ir divi narvaļu dzimtas pārstāvji, tāpēc nav brīnums, ka tos ir iespējams sakrustot.
11. Kama- lamas un kamieļa hibrīds

Kama neeksistēja līdz 1998.gadam. Atsevišķi zinātnieki Dubajā kamieļu reprodukcijas centrā nolēma krustot vienkuprainā kamieļa tēviņu ar lamas mātīti, izmantojot mākslīgo apaugļošanu, un ieguva pirmo kamu.
Mērķis bija vilnas ražošana un kamas izmantošana kā dzīvnieku, kas pārnēsa kravu. Uz patreizējo momentu tika radīti pieci kamieļa un lamas hibrīdi.
12. Hainaks vai dzo- govs un jaka hibrīds

Dzo ( tēviņš ) un dzomo ( mātīte) ir mājas govju un savvaļas jaku hibrīds. Tie pārsvarā ir sastopami Tibetā un Mongolijā, kur tos novērtē gaļas un piena ražotnēs. Viņi ir lielāki un stiprāki par govīm un jakiem, un tos bieži izmanto kravu pārvadāšanā.
13. Leopons- leoparda un lauvenes hibrīds

No leoparda – tēviņa un lauvenes ir piedzimis leopons. Tāda situācija savvaļā praktiski nav iespējama, tāpēc visi leoponi tika audzēti nebrīvē. Leoponiem ir lauvas galva un krēpes, bet leoparda ķermenis.
14. Aitas un kazas hibrīds

Aitas un kazas liekas līdzīgas, bet viņas daudz vairāk atšķiras viena no otras, nekā liekas no pirmā acu skatiena. Dabiskie hibrīdi starp šiem dzīvniekiem, kā likums, piedzimst miruši un dabā sastopami ļoti reti. Dzīvnieks, kas tika nosaukts par kazas un aitas himēru tika uzaudzināts mākslīgi no kazas un aitas embrijiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024