Meitenes tiecās pēc pilnības, it īpaši perfekcionistes. Īpašu uzmanību viņas pievērš savai sejai - tā, ir kā vizītkarte. To, kas nav pilnīgs, viņas mēģina labot ar meikapa palīdzību, bet pavisam sliktos gadījumos - ar plastiskās ķirurģijas palīdzību.
Džilians De Silva, Lielbritānijas ķirurgs, uz slavenību piemēra, parādīja, kā tās izskatītos, ja viņu sejas būtu pilnībā proporcionālas. Viņš izvēlējās tās, kuras jau ir par 90% tuvu ideālam.
Ar datora programmas palīdzību viņš pievienoja tiem trūkstošos 10 % un parādīja, kas notika.
Andželīna Džolija
Eksistē teorija, jo simetriskāka seja (kad labā un kreisā puse izskatās vienādi), jo tā ir pievilcīgāka. Bet zinātnieki saka, ka cilvēki ar tādu seju eksistēt nevar. Veidot to mākslīgā veidā, nozīmē iet pretī dabai, pārvērst savu seju par masku, kas biedēs cilvēkus.
Simetrija ne vienmēr vizuāli uzlabo sejas izteiksmi. Visbiežāk tā atņem izteiksmes ”rozīnīti”.
Marijona Kotijāra
Proporcijas neatbilstība liecina par kreisās un labās puses īpašību attīstību. Ja to izlabos, cilvēks zaudēs savu individualitāti.
Alesandra Ambrosio
Pilnība atgrūž ar nedabīgumu un rada bailes par to, ka nav iespējams atklāt, kas atrodas zem šīs maskas. Lūk arī sanāk, ka ideāls ir nevis izdomātos parametros, bet gan tajos, ko ir izveidojusi daba.
Sāra Džesika Pārkere
Visām sievietēm uzacis ir dažādā formā, viena krūts ir lielāka par otru, viena auss atšķiras no otras pēc formas. Pamanot sevī to, skaistais dzimums sāk domāt, ka ir pamanījušas trūkumu sevī.
Patiesībā tā tam ir jābūt un labot to, ko ir izveidojusi daba, nav nepieciešamības. Piekrīti? raksti komentāros.