13 padomi par uzturu no sporta ārsta: labajā rokā tējkaroti, kreisajā - glāzi sarkanā sausā vīna

Advertisement
Advertisement

Veselība, protams, ir svarīga, taču svarīgāk ir iekļūt savos mīļajos džinsos, un nesarkt pludmalē sezonas plaukumā. Šķiet, ka jūs aizmirsāt, ka ir lietas, kas ir nedalāmi saistītas: pareiza pārtikas lietošana rada lielisku vielmaiņu un slaidu figūru. Un kā bonuss - veselīga āda, skaisti mati un labs garastāvoklis.

Raksta turpinājums
Šodien nepastāstīsim jums neko jaunu - vairums no šiem padomiem jau sen ir zināmi, taču kaut kādu iemeslu dēļ tie tiek apzināti ignorēti. Speciālisti apgalvo, ka pienācīgi ēšanas paradumi ir labākā sirds un asinsvadu slimību, priekšlaicīgas novecošanas un agrīnas nāves profilakse. Tātad, simto reizi mēs atkārtojam: ”Vai jūs vēlaties būt veseli, skaisti un laimīgi? Sāciet ar pareizajiem ēšanas paradumiem!”
Pareizs dienas uzturs svara zaudēšanai

1. Mēs jūs nepārsteigsim, sakot, ka ūdens - dzīvības avots. Pietiekams daudzums tīra ūdens dienā ļauj saglabātu veselību visos orgānu un sistēmās, ūdens nodrošina organismu ar barības vielām un mikroelementiem, kā arī piedalās ar pārtiku ienākošo kaitīgo vielu izvadīšanā. Kopā ar sviedriem un urīnu, elpošanas un citu dzīvības procesu laikā organisms zaudē 2-3 litrus ūdens dienā, kas ir jāatjauno.
2. Ja alkohols, tad tikai sarkanvīns! Un ne salds, bet vissausākais. 50 g sarkanā vīna vakariņās atvieglos problēmas ar sirdi un asinsvadu sistēmu, palielinās imunitāti un palēninās ar vecumu saistītu izmaiņu ātrumu smadzeņu asinsvados. Starp citu, vīns lieliski nomāc kāri pēc saldumiem, un tas būs lielisks palīgs cīņā par slaidu figūru.
3. Regulāras ēdienreizes nodrošina ne tikai lielisku gremošanas trakta darbību, bet arī organisma darbu kopumā. Regulāras uztura stundas regulē miegu, saglabā nervu sistēmas veselību, normalizē asinsvadu stāvokli un saglabā normālu asinsspiedienu.
4. Iespējams, galvenais ēšanas paradums - sabalansēts uzturs, sākot no elementāras patērēto kaloriju daudzuma attiecībā pret aktivitātēm un beidzot ar olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu veselīgu līdzsvaru.

Piemēram, 3-4 dienas uz āboliem būs ļoti noderīgi ķermenim, bet šāda diēta nedēļu vai ilgāk - ir kaitīga, jo organisms nesaņem nepieciešamos taukus. Dienas sviesta patēriņš (tauku tīrā veidā), lielos daudzumos ir ar briesmīgām sekām, bet plānā slānī no rīta uz grauzdiņa – enerģijas lādiņš dienas sākumam.
5. Trīs veidu lietderīgie produkti, kuriem vajadzētu būt ledusskapī: aminoskābes (dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas - gaļa, olas, piena produkti), omega-3 nepiesātinātās taukskābes (zivis, linsēklu eļļa, spināti) un kompleksie ogļhidrāti (auzu pārslas, griķi, rīsi, lēcas).
6. Pieradini sevi brokastot kārtīgi un sistemātiski. Regulāras augstu kaloriju brokastis ir solījums ne tikai labam dienas sākumam un smadzeņu darbības aktivizēšanai, bet arī sieviešu sapnim – novājēšanai.
7. Atceries! Pēdējā ēdienreize jāietur ne mazāk kā 3 stundas pirms gulētiešanas. Kā pēdējo ēdienu dietologi iesaka vieglus ēdienus: biezputru, vistas fileju, pienu, dārzeņus, augļus, biezpienu.
8. Dienas cukura patēriņa norma – ne lielāka par 50 g dienā (12 tējkarotes). Tas nenozīmē, ka bez sirdsapziņas pārmetumiem ir iespējams tējā iemest trīs karotes saldā pulvera, un nedomāt par sekām. Neaizmirstiet, ka medus un augļi ir arī cukurs. Turklāt kaitīgo cukuru satur gāzētie dzērieni, sulas, maize, cepumi un citi produkti.
9. Tas pats attiecas uz sāli. Kopējais patēriņš nedrīkst pārsniegt vienu tējkaroti dienā. Un ņem vērā sāli, kas atrodas maizē, konservos un citos gatavajos produktos.
10. Regulāri jālieto dažādi dārzeņi un augļi, bet ne vairāk kā 400 grami dienā. Jums vajadzētu dot priekšroku vienkāršiem vietējiem dārzeņiem (burkāni, bietes, cukini, kāposti, tomāti), sezonas ogām un citrusaugļiem, bet izvairieties no cieti satorošām saknēm, piemēram, kartupeļiem.
11. Vai joprojām domājat, ka visu dienu jūs varat ēst mazkaloriju dārzeņus un augļus, un gulēt uz dīvāna? Aktīvas kustības, tikai tas dos tonusu jūsu muskuļiem un kopā ar pareizajiem ēšanas ieradumiem palīdzēs normalizēt iekšējo orgānu darbu.
12. Starp citu, ārsti un treneri vienprātīgi apstiprina: ”Labākais laiks fiziskām aktivitātēm ir no plkst. 17.00 līdz 20.00!” Un nav jādodas uz sporta zālēm: vieglā vingrošana aktivizēs un pamodinās ķermeni no rīta, bet pirms gulētiešanas palīdzēs atbrīvot dienā nogurušos muskuļus un pieskaņoties produktīvam miegam.
13. Lai palīdzētu ķermenim ceļā uz atveseļošanos, vajag arī pareizu miega režīmu. Lai labi atpūstos veselīgam cilvēkam jāguļ 7-8 stundas dienā, un šis režīms ir jāievēro arī nedēļas nogalēs. Atcerieties - jebkurš ceļš uz pilnību sākas ar pirmo soli. Tāpēc ir ļoti svarīgi to darīt pareizi!

Skaistuma un veselības avots nav apslēpts diētās un badošanās! Veselīgi ēšanas paradumi ir pamats, kas palīdz saglabāt darba spējas, izvairīties no dažādām slimībām, uzturēt priecīgu noskaņojumu, ārēju pievilcību un 110 gadus ilgu un laimīgu dzīvi. Neatkarīgi no tā, cik vecs jūs esat, nekad nav par vēlu pārskatīt savus ēšanas paradumus veselības un skaistuma vārdā!

Pie kādiem veselīgiem paradumiem jūs pieturaties? Noteikti pastāstiet mums komentāros.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024