13 ikdienas lietas, kuras mēs darām nepareizi un pat neaizdomājamies par to.

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Katru dienu mēs darām daudzas lietas absolūti automātiski un pat neaizdomājamies par to izpildes pareizību. Taču, ja šajā jautājumā tikt skaidrībā, tad daudzi pierasti procesi var kļūt krietni patīkamāki, vienkāršāki un pat noderīgāki veselībai.


Mēs apkopojām 13 ikdienas lietas, kuras daudzi visu dzīvi dara nepareizi un pat neaizdomājās par to.

Raksta turpinājums
1. Modinātāja atlikšana

Katru reizi, attālinot celšanās laiku, mēs sākam jaunu miega ciklu. Taču organisms nepaspēj tik īsā laikā iegrimt dziļā miegā un pilnvērtīgi relaksēties. Tas izraisa miegainību un nogurumu uz visu dienu.

Lai izvairītos no pārtraukta miega negatīvām sekām, nepieciešams iemācīties piecelties ar pirmo reizi. Tad organisms saglabās možumu visas dienas garumā.
Foto: adme.ru
2. Reāli nepieciešamās zobu pastas daudzums

Pilnīgi nav vajadzīgs uzklāt zobu pastu uz birstītes sariem visā garumā kā reklāmā, pietiekoši zirņa lieluma daudzums. Pastas uzdevums – mīkstināt birstītes cietību un tās traumatismu, mīkstināt zobu aplikumu nevis piepildīt muti ar putām.
3. Karsta vanna

Kas var būt labāks par karstu, relaksējošu vannu pēc smagas dienas? Daudzi tajā var ‘mērcēties’ stundu un pat vairāk. Tomēr nav vērts atrasties karstā ūdenī vairāk par 20 minūtēm, tā kā paaugstinās slodze sirdij un var nojukt sirds ritms. Jā, un āda tiek pakļauta termoiedabībai un ātrāk noveco.
4. Kafija agrāk no rīta


Agra pamošanās pati par sevi jau ir stress organismam, ko pavada hormona kortizola izstrāde. Ja izdzert kafiju uzreiz, kolīdz esat pamodušies, kofeīna efektivitāte samazinās vairākkārt, jo kortizola līmenis ir maksimāls. Bet ar laiku organisms pieprasīs arvien vairāk kofeīna, lai pamostos.

Zinātnieki iesaka kafiju dzert pēc 9:30 rītā vai 3 stundas pēc pamošanās, kad kortizola līmenis būs pazeminājies.
5. Roku mazgāšana

Elementāra darbība, kuru daudzi dara nepareizi, bet ja pareizi, tad nepietiekoši ilgu laiku. Samērcējot un ieziepējot rokas, vajag kārtīgi noklāt ar ziepju putām katru ādas apvidu, iekļaujot vietas starp pirkstiem. Šim procesam jāvelta ne mazāk par 20 – 30 sekundēm.
Foto: adme.ru
6. Roku nosusināšana ar elektrisko roku žāvētāju

No kurienes, jūsuprāt, tiek ņemts gaiss, kas pūš no žāvētāja tualetē? Bet no tās pašas telpas. Pētījumi pierādījuši, ka pēc žāvēšanas uz nomazgātām rokām baktēriju kļūst daudz vairāk nekā bija pirms tam. Drošāk izmantot papīra dvieļus.
Foto: adme.ru
7. Ieliet glāzē sulu bez šļakatām

Lai ielietu sulu no tetrapakas un pie tam to neizšļakstīt, vienkārši iepakojums jāpagriež tā, lai kakliņš būtu pie pakas augšējās malas.
Foto: adme.ru
8. Uzlīmēt plāksteri uz pirksta

Pārgrieziet plākstera līmējošos galus uz pusēm un uzlīmējiet tos uz pirksta krusteniski. Tagad var darīt savus darbus un nepārdzīvot, ka plāksteris atlips.
Foto: adme.ru
9. Trauku žāvēšana

Ja traukus žāvē, apgrieztus otrādi, var rasties nepatīkams aromāts un būs jāmazgā no jauna. Labāk traukus likt žāvēties uz sāniem vai noslaucīt ar papīra dvieli.
10. Gāzu aizturēšana

Jā, labākais gāzes sevī ilgi neaizturēt, citādi tas var izraisīt zarnu trakta spazmas un vēdera uzpūšanos. Taču, ja praktizēt gāzu aizturi pastāvīgi, tad rezultātā var iedzīvoties hemoroīdos. Mēs neaicinām laist gāzes sabiedriskās vietās, bet atrast nomaļu vietu organisma stāvokļa atvieglināšanai vienmēr ir iespējams.
Foto: adme.ru
11. Atraisīt polietilēna maisiņu: misija izpildāma

Lai varētu atraisīt polietilēna maisiņu, brīvo maisiņa galu savirpiniet grīstē un izgrūdiet to cauri mezglam.
Foto: adme.ru
12. Maisiņi no lielveikala

Lai neciestu mugura, sadaliet slodzi mugurkaulam vienmērīgi, saliekot produktus divos maisiņos nevis sakraujot vienā lielā.
13. Elpošana

Lai saprastu kā pareizi elpot, paskatieties uz jaundzimušajiem: viņi elpo ar vēderu, ar diafragmu. Tas ļauj piesātināt savu organismu ar skābekli un ievērojami paaugstināt enerģijas līmeni.

Elpošana аr diafragmu atslābina plecus un kaklu, samazina spiedienu krūtīs un vēderā, limfātiskā sistēma labāk tiek galā ar atbrīvošanos no toksīniem. Elpojot ar diafragmu, mēs palīdzam plaušām gāzu apmaiņā, orgāniem tiek nodrošināts ritmisks līdzsvars, labāk masē kuņģis, zarnu trakts un aknas.

Mums ir ļoti interesanti, kuras no uzskaitītām lietām jūs darāt nepareizi? Dalieties ar atklāsmēm komentāros.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024