13 ieradumi, kas palīdzēs saņemties tiem, kuri mūžīgi grib uzkost starp ēdienreizēm

Advertisement
Foto: tsp.li
Advertisement

Bieži diētas palielina apetīti un liek justies izsalkušām. Dažreiz par izsalkumu pieņem garlaicību vai stresu, nevis fizisku vajadzību. Prasme kontrolēt izsalkuma sajūtu var kļūt par noderīgu prasmi tiem, kuri vēlas nomest svaru vai uzturēt veselīgu formu.


Mēs izvēlējāmies iespēju bez izmaksām piesaistīt sev vienkāršus paradumus, kas ļauj retāk doties uz ledusskapja pusi. Izmēģiniet dažus padomus un paņēmienus savā ikdienas dzīvē.

Raksta turpinājums
Foto: tsp.li
Lietojiet tējas vietā ūdeni

Dzert ūdeni tējas vietā, lai izvairītos no kāda garšīga tējas un samazinātu cukura patēriņu. Ūdens paātrinās jūsu vielmaiņu labāk par jebkuru diētisko dzērienu. Turklāt izsalkuma un slāpju signāli ir vienādi, un tie ir viegli sajaucami. Iedzēris glāzi ūdens, jūs piepildāt vēderu, un izsalkuma sajūta atkāpjas.
Foto: tsp.li
Stimulējiet sevi ar savu ārējo izskatu

Izvēlieties mājai pieguļošu vai īsu ērto apģērbu – tajā ir labāk redzamas vietas, pie kurām jāpiestrādā. Atspulgs spogulī ir lielisks motivators un pasargās jūs no liekām ēdienreizēm.
Foto: tsp.li
Tīriet zobus un lietojiet košļājamo gumiju

Samazināt izsalkuma sajūtu palīdzēs zobu tīrīšana pēc katras pārtikas pieņemšanas. Zobu pasta garša samazina vēlmi ieēst. Ja zobu suka nav tuvumā, tas palīdz piparmētru košļājamās gumijas bez cukura košļāšana. Saskaņā ar angļu zinātnieku pētījumiem, tās lietošana 15 minūšu laikā pēc pusdienām samazina izsalkumu un vēlmi ieēst.
Foto: tsp.li
Pierakstiet apēsto

Kizeres Permanente pētījums parādīja, ka tie, kuri rakstījuši ikdienas žurnālu par apēsto ēdienu, ir zaudējuši 2 reizes vairāk svara 6 mēnešu laikā. Nepieciešamība rakstīt vārdus “seši virtuļi” liks samazināt nākamreiz apēsto daudzumu. Ikdienas lietoto produktu ieraksti palīdzēs apzināties savus ieradumus un sekot līdzi izmaiņām.
Foto: tsp.li
Motivējiet viens otru

Arizonas valsts universitātes pētījums liecina, ka svars ir atkarīgs no saskarsmes loka. Ja jūs pavadāt laiku kopā ar cilvēkiem ar veselīgiem paradumiem ēšanā un brīvā laika pavadīšanā, izredzes pārēsties būs mazāk. Ir noderīgi atrast draugu, kurš tiecas pievarēt savu ēstgribu, un virzīties uz mērķi kopā. Eksperti pierādīja, ka tie, kas kompānijā uzsāka treniņus ir zaudējuši vairāk svara nekā tie, kuri to izdarīja patstāvīgi. Draugs vai ģimenes loceklis ar līdzīgiem mērķiem palīdzēs saglabāt motivāciju un vienlaikus izklaidēties nodarbību laikā.
Foto: tsp.li
Aizpildiet tukšumu

Saskaņā ar Roemptona universitātes pētījumu, stresa stāvoklī tieksme uz treknu un saldu ēdienu pieaug. Ir vērts izdomāt stresa aizvietojumu, piemēram, sarunu ar draudzeni, radošu darbību vai, kas vēl labāk, izdarīt pietupienus. Klaudija Karberija no Arkanzasas universitātes iesaka izbaudīt izsalkuma sajūtu, lai analizētu savas sajūtas. Vai jums tiešām ir fiziska nepieciešamība paēst vai jūs esat aizkaitināts, garlaikojaties vai izjūtat slāpes?
Foto: tsp.li
Vakariņojiet spoguļa priekšā

Eksperti iesaka pakārt spoguli pie ēdamistabas galda. Pētnieki no Kornela universitātes pārtikas laboratorijas atklāja, ka neveselīgas pārtikas lietošana spoguļa priekšā padara to mazāk pievilcīgu. Spoguļi var mudināt cilvēkus salīdzināt savus paradumus ar pareizā uztura sociālajiem standartiem.
Foto: tsp.li
Izdariet pirkumus onlainā

Tiešsaistes pasūtījumi ļauj izvairīties no impulsīviem saldumu pirkumiem lielveikalā un tirdzniecības centra centra restorānā pēc kurpju pāra iegādes.
Foto: tsp.li
Organizējiet pārtikas glabāšanu

Turiet saldumus un dzērienu vietās, kur tie nav redzami. Kornela Universitātes pētījums parādīja, ka sievietes, kas glabāja brokastu čipsu kārbu redzamā vietā, svēra aptuveni 9 kg vairāk, nekā tās, kuras novāca pārslas skapī. Tie, kuriem uz galda stāvēja augļu vāze, svēra aptuveni par 6 kg mazāk. Servējot vakariņas, nelieciet visu uz galda. Jūs apēdīsiet mazāk, ja pēc piedevas būs jāatgriežas.
Foto: tsp.li
Izvairieties no kārdinājumiem

Kulinārijas šovu un blogu skatīšana uzdzen apetīti. Skaistas bildes pastiprina izsalkumu, izraisa vēlmi pagatavot jaunu ēdienu vai ieēst. Ja vēlaties samazināt svaru, labāk atteikties no fotoattēliem un video ar kārdinošiem ēdieniem.
Foto: tsp.li
Dažādojiet ēdienus un izvēlieties veselīgus ēdienus

Zinātnieki norāda, ka sabalansētais uzturs palīdz izvairīties no aptaukošanās. Racionā jābūt pietiekami vitamīnam D, cinkam, magnijam, citiem vitamīniem un minerāliem. Ja to trūkst, organisms cenšas tos iegūt no pārtikas produktiem.
Dietologi iesaka analizēt iecienītos produktus un izvēlēties tos, kuri sagādā prieku un tajā pašā laikā nomāc izsalkumu. Tā vietā, lai skaitītu kalorijas, ir svarīgi koncentrēties uz pārtikas kvalitāti. Salīdzinot ar ogļhidrātiem, olbaltumvielas un daži tauki ir efektīvāki, lai apmierinātu izsalkumu un ilgāk saglabātu sātuma sajūtu. Dietologi iesaka pievērst uzmanību diētiskai gaļai, riekstiem, avokado un olīveļļai.
Foto: tsp.li
Izgulieties

Zinātnieki pierādīja, ka pietiekams miega daudzums uzlabo vielmaiņu. Kad esat noguris, ķermenis lūdz ogļhidrātus. Ja jūs agri iesiet gulēt, tas palīdzēs izvairīties no nakts ēšanas. Turklāt pētījums liecina, ka cilvēki, kas naktī neguļ, pasūta par 14% lielāku porcijas lielumu salīdzinājumā ar grupu, kura gulējusi 8 stundu laikā.
Foto: tsp.li
Plānojiet paēdis

Plānojot iešanu uz restorānu, labāk iepazīties portālā ar izvēlni un izlemt, ko pasūtīsiet. Izdarot pasūtījumu neēdušam, jums ir vairāk iespēju izvēlēties daudzkaloriju ēdienu.
Foto: tsp.li
Šeit minētie padomi ir vienkārši veidi, kā samazināt apetīti un notrulināt izsalkuma sajūtu starp pārtikas uzņemšanas brīžiem. Un kā jūs cīnāties ar vēlmi ēst?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024