-
- 5279 x
-
https://torno.lv/x8FsPET
Novecošanās ietekmē ne tikai mūsu ķermeni, bet arī smadzenes. Diemžēl, saglabāt atmiņu, skaidru prātu un intelektu lielā vecumā izdodas ne visiem. Pat veselam pieaugušam cilvēkam rodas dabiska kognitīvo funkciju pasliktināšanās.
Vēl jo vairāk, neirofiziologi ir pārliecināti – ja pareizi ēst, ievērot aktīvu dzīvesveidu un veltīt laiku noteiktām nodarbēm, kas attīsta smadzenes, vecumdienās jūs būsiet gudrāks par citiem!
Lūk, 13 interesantākie un noderīgākie hobiji smadzeņu attīstībai. Izvēlieties vienu vai vairākus un veltiet tiem vismaz pusstundu dienā!
Raksta turpinājums
1. Меditācija
Меditācija pazemina stresa līmeni, asinsspiedienu, nostiprina imūnsistēmu un uzlabo koncentrēšanās spējas. Pilnīga relaksācija tikai 10 minūtes jums atgriezīs lielisku garastāvokli un smadzenes sāks labāk darboties.
2. Darbs dārzā
Dārkopība – apbrīnojami noderīgs hobijs smadzenēm. Jūs:
• pazemināt stresa hormona - kortizola līmeni;
• lepojaties ar saviem sasniegumiem;
• darāt fizisku darbu;
• samaziniet demences risku par 36%;
• pavadāt laiku svaigā gaisā.
3. Ēdiena gatavošana
Pētījumi rāda, ka cilvēki, kuri gatavo ēst mājās, kopumā dzīvo veselīgāku dzīvi. Piedevām, viņiem ir iespēja izvēlēties maksimāli veselīgus produktus un izbaudīt gatavošanas procesu, kas labvēlīgi ietekmē smadzeņu stāvokli.
4. Lasīšana
Lasīšana māca prātam koncentrēties, papildina vārdu krājumu, attīsta iztēli, analītiskās spējas un smadzenes padara aktīvākas. Bez tam, lasīšana – viens no labākajiem veidiem cīņā pret stresu (stresa līmenis pazeminās par 69%).
5. Mūzikas instrumentu atskaņošana
Mūzikas instrumentu atskaņošana veicina izziņas attīstību, uzlabo koordināciju un smalkas mehāniskās prasmes. Kā bērniem, tā pieaugušajiem mūzikas instrumenta atskaņošana paaugstina IQ līmeni.
6. Šaha spēle
Spēles laikā attīstās abas smadzeņu puslodes, uzlabojas atmiņa un stratēģiskā domāšana.
7. Dejas
Dejas – ne tikai lielisks fizisks treniņš, kas samazina stresu un paaugstina serotonīna līmeni. Dejas – tas ir veids kļūt gudrākam, dažādu kustību kombināciju izveidei un iegaumēšanai jūs aktivizējat dažādas smadzeņu apgabalus.
8. Sporta spēles komandā
Spēlei komandā ir daudzas priekšrocības: kustīgums, jauni draugi un saziņa. Pētījumi pierāda, ka saziņas trūkums negatīvi ietekmē smadzeņu stāvokli un vispārējo veselības stāvokli. Tāpēc basketbols, futbols, volejbols un citi komandu sporta veidi kļūs par iemeslu lietderīgai laika pavadīšanai.
9. Cīņas mākslas
Bez acīmredzamās priekšrocības – prasmi sevi aizstāvēt – cīņas mākslas lieliski attīsta smadzenes, paaugstina koncentrēšanās spējas, noturēt līdzsvaru, kā arī sasniegt prāta un ķermeņa vienotību.
10. Adīšana
Eksperti apgalvo, ka adīšana – tas ir lielisks veids cīņai ar satraukumu, nemieru, depresiju un hroniskām sāpēm. Priekšrocības darbam ar rokām var salīdzināt ar meditācijas efektu. Adīšana aktivizē parasimpātisko nervu sistēmu un notrulina reakciju `sit vai bēdz`.
11. Rakstīšana
Rakstīšana dienasgrāmatā, žurnālā vai bloknotā, kurā ierakstāt savas domas, idejas, mērķus utt. atrisina daudzas problēmas un kalpo kā savdabīgs stresa noņemšanas mehānisms.
12. Valodu mācīšanās
Svešvalodu apguve padarīs jūs gudrākus. Turklāt varēsiet sazināties ar ārzemniekiem, iepazīstot viņu kultūru. Tas viss samazina demences risku.
13. Smiekli
Bez augstāk minētā, lieliskas zāles smadzenēm un visam ķermenim ir smiekli, kurus sauc par aktīvu meditāciju.
Lai kādu hobiju smadzenēm jūs neizvēlētos, smiekli vienmēr būs lielisks papildinājums jebkurai nodarbei – tie ļauj noņemt stresu un atpūsties.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts