-
- 2048 x
-
https://torno.lv/xuNRiYd
Lielākajai daļai no mums ir savi iecienīti seriāli un filmas, bez kurām ir grūti iedomāties atpūtu pēc darba dienas vai kārtējās brīvdienas. Bet visbiežāk izdomātu stāstu pārpilnības dēļ mēs varam izlaist lentes par reāliem notikumiem un parādībām, kas varētu paplašināt mūsu redzesloku.
Mēs sargājam jūsu neierobežoto domāšanu un tāpēc svinīgi iepazīstinām jūs ar pēdējo gadu labāko dokumentālo filmu un seriālu sarakstu.
Raksta turpinājums
Visam ir cena (2018)
IMDb vērtējums— 7,2
Divkārtējs Oskara balvas kandidāts mēģina izdomāt, kā veidojas cena mākslas priekšmetiem. Viņam šajā ziņā palīdz ietekmīgi veidotāji, izsoļu organizatori un citi pētījumu jomas speciālisti.
Došanās uz elli (2019)
KinoPoisk vērtējums — 8,5
Sērija ir veidota, lai atklātu visas šova priekšrocības un trūkumus ar ekstrasensu līdzdalību. Autors analizē šādu raidījumu filmēšanas procesu detaļās un ar spēcīgu kritiku pāriet katrai no tām.
Mūsu planēta (2019)
IMDb vērtējums — 9,3
Miniseriāls par savvaļas dzīvnieku grūto likteni, saskaroties ar klimata izmaiņām. BBC slavenā seriāla “Planēta Zeme” komanda ar to strādāja 4 gadus, un to ierunāja pasaulslavenais dabaszinātnieks Deivids Attenboro. 600 cilvēku komanda apmeklēja 50 valstis dažādos Zemes kontinentos, lai novērtētu cilvēku darbības ietekmi uz floru un faunu.
Patiesā cena (2015)
IMDb vērtējums— 7,7
Šī skandalozā filma pēta modes pasaules iekšējo vidi, meklējot atbildi uz jautājumu: “Kāda tā ir, stila cena?” Autori paveica lielu darbu un apmeklēja ne tikai modes skates, bet arī trešās pasaules valstis, kur atklāja šokējošo patiesību par nozari.
Uguns paradīzē (2019)
IMDb vērtējums— 7,4
Mežu ugunsgrēki ir kļuvuši par globālu problēmu visai cilvēcei. Sibīrija, bet tagad Austrālija briesmīgi cieta no nerimstošās stihijas. Bet tikai daži cilvēki zina par traģēdiju Paradīzes pilsētā (angļu Paradise - ”paradīze”), Kalifornijā, kas notika 2018. gada rudenī. Ugunsgrēks, kas izcēlās bojātu elektropārvades līniju dēļ, mazo pilsētu pārvērta pelnos, kurā palika tikai visvairāk izmisušie iedzīvotāji. Tālāk ugunsgrēks pārņēma milzīgu štata daļu, bet filma parāda notikumu tādu, kā to atceras cilvēki no šīs daudz cietušās pilsētas.
Ak, internet! Digitālās pasaules sapņi (2016)
IMDb vērtējums— 7
Dokumentālo filmu veidotājs Verners Hercogs kopā ar nozares ekspertiem pēta pagātni un prognozē globālā tīmekļa nākotni. Pat Ilons Masks ieskatījās pētījumos. Hercogs vēlas noskaidrot, kā internetam ir izdevies iekļūt mūsu dzīvē tik stingri, ka pat budistu mūki pēc meditācijas lien iekšā Tvitterī.
Degošais ledus (2019)
IMDb vērtējums— 7,4
Filma par ekoloģisko krīzi, kuru producēja Leonardo Di Kaprio. Atšķirībā no citām šāda veida filmām, šeit tiek teikts, ka cilvēcei ne viss ir zaudēts, ja mēs veicam attiecīgus pasākumus. Kurus autori, starp citu, piedāvā.
Kāpēc esam radoši? (2018)
IMDb vērtējums — 7
Hermaņa Vaskes filma, kas 30 gadus pēta radošumu, sazinoties ar režisoriem, māksliniekiem, mūziķiem un zinātniekiem. Viņš intervēja vairāk nekā simts cilvēku, mēģinot izdomāt, kā radošumu pārņemt savā kontrolē.
Tīrītāji (2018)
IMDb vērtējums— 7,2
Filma ir veidota, lai parādītu ”digitālās tīrīšanas” aizkulises - nevajadzīgas informācijas dzēšanas no interneta darbību. Profesijas noslēpumos dalās 5 pieredzējuši tīrītāji. Radītāji arī intervēja cilvēkus dažādās pasaules daļās, kurus tīkla cenzūra spēcīgi ietekmē.
Аpollons -11 (2019)
IMDb vērtējums— 8,2
Dokumentāla filma par amerikāņu astronautu nolaišanos uz Mēness. Šajā lentē ir reti kadri un intervijas ar ievērojama notikuma dalībniekiem. Filmas mērķis ir vienkāršs: kliedēt visas šaubas par notikumu realitāti, kas joprojām ir diezgan spēcīga.
Sejas, ciemi (2017)
IMDb vērtējums— 7,9
Ceļojuma filma, kurā režisore Agnese Varda un fotogrāfs JR riņķo pa Francijas nomalēm. Pārsteidzošs nejaušu tikšanos, neparastas draudzības un pasaules skaistuma attēls. Lente tika nominēta Oskaram 2018. gadā.
Nezināma planēta Zeme (2018)
IMDb vērtējums - 7,9
Sērija par mūsu planētas noslēpumiem, ko tūkstošiem zinātnieku mēģina atrisināt katru dienu. Jūs uzzināsit par to, kas ir zinātne mūsdienu pasaulē un sapratīsiet, kādus atklājumus tā meklē.
Pilsēta caur kaķa acīm (2018)
IMDb vērtējums - 7.1
Paskatieties uz skaistās Amsterdamas dzīvi caur kaķa Frica un citu vietējo dzīvnieku acīm. Lente ir veidota, lai parādītu, ka pilsēta pastāv ne tikai cilvēkiem un ka pat mūsu mazākie brāļi var atrast ērtībām un mājīgumu tās ielās.
Kādu dokumentālo filmu jūs vēlētos redzēt 2020. gadā?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts