-
- 25043 x
-
https://torno.lv/xCotqkj
Augstās modes radītāju vārdus visi ir dzirdējuši. Daži no mums ar lepnumu valkā zīmolu drēbes un skrien uz Duty Free, meklējot dzeltenu flakonu ar skaļu dizainera uzvārdu. Bet tikai daži spēs atzpazīt leģendāros dizainerus pēc sejas, jo ne katrs dizaineris ik dienas nonāk sabiedrības hronikā.
Mēs apkopojām to cilvēku fotogrāfijas, kuru uzvārdi greznojas uz dārgo zīmolu etiķetēm. Visvairāk mūs pārsteidza Trussardi - Holivudas skaistulis.
Raksta turpinājums
Dolce & Gabbana — Domeniko Dolče un Stefano Gabana
1985. gadā Domeniko Dolče un Stefans Gabbana nodibināja itāļu modes namu Dolce & Gabbana. Topošie partneri iepazinās 1980-gadu sākumā, kad Domeniko tika pieņemts darbā Stefano šūšanas ateljē.
Topošo modes dizaineru pirmā kolekcija nenesa gaidāmo komerciālo veiksmi, un viņi plānoja slēgt biznesu. Bet tad Dolče ģimene spēja piešķirt viņiem nepieciešamo summu biznesa attīstībai.
Dolče un Gabana cieši sadarbojas ar šovbiznesa zvaigznēm un regulāri veic unikālas reklāmas kampaņas.
Fendi — Silvija Venturini Fendi
Silvija ir zīmola Fendi dibinātāja mazmeita. Tieši viņa 1997. gadā izdomāja kulta produktu – Baguette somiņu, kuru vajadzēja nēsāt padusē kā franču bageti.
Tagad Silvija Venturīni Fendija ir radošais direktors uzņēmumā, un strādā ar vīriešu apģērbiem un aksesuāriem.
Armani — Džordžo Armani
Modes dizaineris Džordžo Armani ir viens no bagātākajiem Itālijas cilvēkiem. Viņš dzimis Itālijas pilsētā Pjačencā, un viņam ir armēņu izcelsmes senči.
Armāni sāka savu karjeru Nino Čeruti modeļu asistenta amatā, bet 1974. gadā pirmo reizi iepazīstināja sabiedrību ar savā vārdā nosaukto kolekciju.
Ziņas par modes dizainera dzīvi presē sastapamas reti: pēc viņa māsas Rozannas teiktā, viņam ir noslēgts dzīvesveids un praktiski nav tuvu draugu.
Tom Ford — Toms Fords
Toms Fords ir novators modes pasaulē. Viņa svaigo skatienu uz lietām ne reizi vien atzina plaša publika, gan kolēģi. Piemēram, 1996. gadā Amerikas modeļu padome nosauca Fordu par gada dizaineru.
Vārdu sakot, Toms Fords ir ne tikai modes dizaineris, ber arī kinorežisors. Un, ja karjeru modes pasaulē viņš uzsāka jau 1980-os gados, tad par režisoru kļuva tikai 2008. gadā.
Fords paskaidroja, ka viņš esot nobažījies, ka pēc viņa paliks tikai kleitu kalns muzejā, bet viņam pašam nebūs laika īstai dzīvei.
Patrizia Pepe — Patrīcija Bambija
1993. gadā Patrīcija kopā ar vīru nolēma nodibināt modes apģērbu zīmolu. Jaunajiem uzņēmējiem gribējās apvienot eleganci ar ikdienas vienkāršību.
Jau 26 gadu garumā burvīgā Patrīcija Bambija veido dažādas apģērba kolekcijas, kurām ir panākumi starp sievietēm ne tikai Itālijā, bet arī visā pasaulē.
Bulgari — Nikola Bulgari
Nikola un viņa brālis Paolo Bulgari ir Sotiriusa Bulgari, Bulgari zīmola dibinātāja, mazbērni. Bulgari ģimenei, kuru šobrīd pārstāv brāļi, pieder 52% modes nama akciju. Vēl 48% akcijas atrodas brīvā apgrozībā.
Nikola Bulgari dzīvo Romā, audzina 6 bērnus un kaislīgi kolekcionē senas automašīnas.
Carolina Herrera — Karolīna Errera
Amerikāņu dizainere Karolīna Errera dzimusi Venecuēlā, Karakasā. 1970. gadā viņa tika atzīta par vienu no pasaules stilīgākajām sievietēm.
Savu kompāniju Errera dibināja 1980. gadā. Viņa modelēja apģērbus Žaklīnai Kenedijai pēdējo 12 gadu laikā. 1987. gadā iznāca pirmais Carolina Herrera markas aromāts, kura panākumi bija pārsteidzoši.
Gerry Weber — Gerhards Vēbers
Zīmols Gerry Weber radies no nelielas kompānijas Hatex KG, kas nodarbojās ar sieviešu apģērbu ražošanu. Tās dibinātāji bija Gerhards Vēbers un Udo Hardiks.
Jaunais un uzņēmīgais Vēbers dzima strādnieku ģimenē un ieguva izglītību tekstiltirdzniecības jomā. Kompānija Hatex KG uzsāka darbu 1973. gadā, bet, kad pēc 13 gadiem pārdošanas apjomi sasniedza 72,7 miljonus vācu marku, kompānijai piešķīra nosaukumu Gerry Weber.
2001. gadā uzņēmuma darbam pievienojās Gerharda dēli.
Versace — Donatella Versače
Versace modes namu dibināja 1978. gadā Džanni Versače. Pēc viņa traģiskās nāves par galveno figūru un galveno dizaineri kļuva viņa māsa Donatella.
Donatellas kolekcija atšķiras no tā, ko darīja viņas brālis, bet enerģisko itālieti tas nemulsina. „Par manām kolekcijām atsaucās slikti, bet es vienmēr zināju, ka nevaru turpināt to, ko darīja Džanni. Lai paliktu viļņa virsotnē, jāmeklē kauts kas jauns, - viņa ir pārliecināta. Donatellas apģērbs atšķiras ar lielāku sievišķību, ērtībām un mazāku seksuālo agresiju.
Narciso Rodriguez — Narciso Rodrigess
Narciso Rodrigess dzimis ASV, bet abi viņa vecāki ir kubieši. Viņi bija pret to, ka dēls attīstīja savu karjeru modes jomā. Tomēr Narciso iestājās D.Jorke dizaina skolā, pēc tam sāka sadarboties ar Calvin Klein, bet 1997. gadā nodibināja savu apģērbu zīmolu.
Vera Wang — Vera Vonga
Amerikāņu kāzu kleitu dizainere profesionāli nodarbojās ar daiļslidošanu. Viņas kleitās precās veiksmīgas sievietes. Turklāt, Vera gatavo kleitas izstādēm un konkursiem, kā arī daiļslidotājām.
Modele dzimusi Ņujorkā bet viņai ir ķīniešu izcelsme. Viņas karjera kāzu modes jomā sākās ar savu laulību, kad Vonga bija nolēmusi pati sev izveidot kādu kleitu.
Valentino — Valentino Garavani
Kopš Valentino bija iemācījies turēt rokā zīmuli, viņš sāka zīmēt. Apzinājies savu aizraušanos, zēns nolēma kļūt par apģērbu dizaineru un drīzumā iestājās Mākslas akadēmijā Milānā.
Valentīno apģērbi tiek uzskatīti par sievišķības un greznās dzīves simbolu. Viņa tērpos precējās Elizabete Teilore, Žaklīna Kenedija, Kortnija Koksa un Dženifera Lopesa.
2007. gadā dizainers atstāja modes pasauli, iepazīstinot ar savu pēdējo sieviešu modes kolekciju.
Trussardi — Tomazo Trussardi
Šobrīd ģimenes uzņēmuma Trussardi vadītājs ir Tomaso Trussardi.
Jaunais uzņēmējs ir precējies ar Šveices izcelsmes aktrisi Mišelu Huncikeru, pārim ir 2 bērni.
Vai Jums ir šo dizaineru radīts aģērbs? Vai jūs imponē viņu radošie darbi?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts