-
- 12956 x
-
https://torno.lv/RX0nJbd
Skaistumam ir dažādas sejas, katras tautas tradīcijās skaistuma un elegantuma etaloni var ļoti atšķirties. Dažreiz tik spēcīgi, ka bez sirdszālēm uz tām pat nepaskatīsies.
Esam savākuši kolekciju no pašām baisākām, noslēpumainākām un neizskaidrojamākām skaistuma izpausmēm, kuras jebkad ir bijušas uz zemes. Novērtējiet, cik ļoti tās atšķiras no mūsdienu uzskatiem par skaistumu!
Raksta turpinājums
1. Nestandarta uzacu formas senajā Ķīnā.
VII - X gs. mūsu ērā ķīnietēm bija pieņemts izraustīt uzacis un zīmēt to vietā jaunas. Uzacu fasons pārsteidza ar savu dažādību: pilnīgi līdzenas, viļņotas vai izliektas. Šādu uzacu nosaukumi bija ļoti poētiski: ”Zīdtārpiņa antenas”, ”Tālie zuši” un ”Vītolu lapas”.
2. Mākslīga galvas formas izmainīšana.
Pārsteidzoši, bet šis baisais skaistuma etalons tika cienīts daudzās tautās un dažādās ērās: itāļiem, sarmatiem, guniem, kā arī Maiju indiāņu un dažādās Āfrikas ciltīs. Turklāt, pat francūzietes to uzskatīja par modernu XX gadsimtā! Kas te ir tik simpātisks? Tas paliek noslēpums...
3. Izraustītas uzacis viduslaiku Eiropā.
Tai laikā cilvēki ļoti negatīvi attiecās pret apmatojumu uz sejas. Tas noveda pie nodzītām pierēm, izraustītām uzacīm un skropstām.
Iespējams, viens no šīs modes rašanās iemesliem starp viduslaiku dāmām bija rahīts, kura dēļ bieži izkrita mati. Matu trūkumu padarīt par savu ieguvumu - tas bija pareizais lēmums. Nevis ar pliku pauri, bet moderna dāma!
4. Uztetovēts smaids un japāņu sieviešu sejām.
Ainas tautas pārstāvji, kuri dzīvoja Japānas un Krievijas salu teritorijā, iespējams, uzskatīja, ka viņu sievietes izskatīsies daudz simpātiskāk ar šādu noslēpumainu ”Džokera smaidu”.
Pastāvēja uzskats, ka šāds tetovējums palīdzēja veiksmīgi atrast vīru un iegūt mieru pēc nāves. Šādu tetovējumu veica sadalot etapos, sākot no 7 gadu vecuma. Šīs meitenes nav par ko apskaust!
5. Tetovējumi uz maori tautas pārstāvju sejām.
Maori tauta ir Jaunzēlandes pamat iedzīvotāji, slaveni ar savu mīlestību pret zīmējumiem uz ķermeņa. Ja vīrieši uzklāja īpašu rakstu uz visa auguma, tad sievietes tetovēja tikai lūpas virspusi un kaklu, kā arī zodu.
Pašu procesu nevar nosaukt par patīkamu, jo tetovējumu veica nevis ar adatu, bet speciālu uzasinātu kaltu.
6. Zobi zemes melnumā Japānā.
Tradīcija padarīt zobus melnus noturējās uzlecošās saules zemē līdz pat XIX gadsimtam. Mūsdienās šādus skatus var ieraudzīt tikai teātrī.
Izrādās šai melnai krāsai bija ne tikai krāsojoša funkcija: tā aizsargāja zobus un papildināja dzelzs līmeni organismā. Tā tika ražota no sumaha riekstiem un dzelzs šķīduma etiķī. Lai arī neglīti, bet veselīgi!
7. Nu ļoti gari nagi senajā Ķīnā.
Ja mūsdienās sievietes, kuras ir ataudzējušas šādus nagus raksta Ginesa rekordu grāmatā, tad senajā Ķīnā tā bija obligāta lieta katrai modernai dāmai. Tie liecināja par lielu bagātību un augstu nēsātājas statusu (piekrīti, ar šādiem nagiem īpaši nepastrādāsi). Turklāt tika uzskatīts, ka gari nagi atviegloja kontaktu ar Dievu.
Šiem nagiem pienācās arī speciāli zelta apvalki, rotāti ar dārgakmeņiem.
8. Spilgti zīmējumi uz ķermeņa, Balkāni.
Lai nu kur, bet Balkānos sievieti ar tetovējumiem nekad nenosauks nepieklājīgā vārdā. Albānijas, Horvātijas un Bosnijas teritorijās dāmas jau no seniem laikiem tetovē uz rokām tetovējumus - aizsargus ar saules zīmēm, kas ir saistīts ar Balkānu tautas pagānu tradīcijām.
Šos rakstus bija pieņemts uzklāt īpašos saules svētkos. Šādu tetovējumu pluss bija tajā, ka to nēsātājas turkiem bija aizliegt savākt uz saviem harēmiem.
9. Vīriešu kājas, masveidā. Apgaismības laikmetā.
Viduslaiku Eiropā XVIII gadsimtā, kamēr sievietes slēpa savas kājas zem kuplām kleitām, kavalieri, gluži pretēji, ar lepnumu tās visiem demonstrēja. Viņi staigāja zeķubiksēs, lai demonstrētu kāju ikru muskuļus.
Ja daba bija apdalījusi cienījamo kungu ar izteiksmīgiem kāju ikriem, varēja ķerties pie viltības, uzvelkot speciālus ieliktņus.
10. Krāšņas bizes ķīniešu Jao tautai.
Bize - meitenes lepnums. Tā tas vienmēr ir bijis ne tikai slāvu tautām, bet arī ķīniešu ciemata Huanlo iedzīvotāju starpā. Šeit sievietes griež matus tikai vienu reizi dzīvē - 16 gadu vecumā, iesvētību rituāla laikā.
Senos laikos pastāvēja likums - vienu reizi paskatoties uz Jao tautas meiteni ar izlaistiem matiem, puisim viņa bija jāprec. Mūsdienās šis likums nav spēkā, tagad dāmas var visiem izrādīt savus skaistos matus.
11. Vīriešu uzstāšanās Āfrikas ciltī - Vodabā.
Šajā ciltī no laika gala ir tā bijis, ka skaistuma etalons ir atbilstošs dabas likumiem, kur tēviņi demonstrē tērpus, bet mātītes tos novēro un izvēlas labāko.
Turklāt, te notiek vīriešu parāde, kura saucas Gorevol, kuras laikā ierodas neprecētas sievietes un izvēlas sev vīru.
Vīrieši pasvītro lūpas un acis ar melnu krāsu, izkrāso seju, uzsverot baltos zobus, ģērbjas interesantos tērpos - viss, lai pievērstu sieviešu uzmanību! Turklāt sievietes no šīs tautas tiek uzskatītas par vienām no skaistākām Āfrikā!
12. Deguna caurduršana Indijā.
Indiešiem tradīcija sievietēm caurdurt degunu pastāv no seniem laikiem, turklāt rotājums ir kopējs degunam ar ausi - savienots ar skaistu ķēdīti.
Parasti šādu procedūru veic līgavai. Un saskaņā ar Ājurvēdu, kreisās nāss caurduršana atvieglo dzemdību un palielina sievietes spēju dzemdēt.
13. Izstieptas nāsis sievietēm no Apatānijas tautām, Indija.
Ja iepriekšējās izmaiņas sievietes veica skaistuma vārdā, tad te Apatānijas tautas sievietēm ir cits iemesls.
Agrāk šī tauta saskārās ar lielu problēmu: simpātiskas meitenes nolaupīja vīrieši no citām ciltīm, dēļ tā viņu pašu tauta izrādījās uz izmiršanas robežas.
Tādēļ vietējās sievietes izdomāja nežēlīgu, bet iedarbīgu risinājumu - noklāt seju ar tetovējumiem un likt ieliktņus nāsīs, lai sabojātu dabas doto skaistumu.
Tas izglāba cilts nākotni, bet sievietes... Pierada, kas cits viņām atlika.
Te pat nav ko piebilst!
Ko tu domā par šiem dažādu valstu skaistuma etaloniem? Kurš tēls tevi pārsteidza visvairāk?
Dalies ar iespaidiem komentāros!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts