12 tipiskie priekšmeti, kas ar savu klātbūtni atgriež virtuvi akmens laikmetā

Advertisement
Foto: tsp.li
Advertisement

Mēs visi pavadām virtuvē pietiekami daudz laika: gatavojam, pusdienojam, novācam, sarunājamies ar draugiem pie tējas. Gadu pēc gada mēs izmantojam vienas un tās pašas lietas, aizmirstot par vecām un nevajadzīgām. Tas noved pie tā, ka virtuve pakāpeniski tiek piekrāmēta. Parasti mēs to neievērojam, jo esam pieraduši pie apstākļiem.


Mēs ticam, ka virtuve var ievērojami palikt gaišāka, ja novāc nevajadzīgos priekšmetus, kurus, kā izrādās, vairums cilvēku vispār neizmanto.

Raksta turpinājums
Foto: tsp.li
1. Vecie virtuves dēlīši

Jebkurš koka vai plastmasas dēlītis ar laiku nolietojas: uz tā parādās skrāpējumi, griezumi un pat ieēdušies plankumi no produktiem. Tam ir ne tikai neestētisks izskats, bet arī veicina sēnīšu un baktēriju attīstību uz virsmas. Jā, mēs dodam priekšroku ierastajām lietām, taču no šiem dēlīšiem vēlams tikt vaļā.
Foto: tsp.li
2. Vienreizējie konteineri un iepakojumi

Ļoti daudz produktu veikalu plauktos tiek pārdoti ērtā iepakojumā, kurus pēc lietošanas parasti neizmet atkritumu spainī, bet rūpīgi kolekcionē kaut kur skapī vai zem izlietnes. Mēs sakām: ”Bet varbūt noderēs. Bet patiesībā neviens nevar neliek ēdienu šādā tarā. Šķiet, ka šis paradums palicis mums no vecmāmiņām un vectētiņiem.
Foto: tsp.li
3. Vecas saskrāpētas pannas ar nenomazgājamu tauku slāni

Katru reizi, kad uz iemīļotās pannas sāk degt kotletes vai kaut kas cits, vispirms mēs vainojam sliktu antipiedeguma pārklāju. No dienas dienā mēs sev sakām: ”Mums jāpērk jauna panna, bet šī ir jāizmet. Un atkal karbonāde sanāk ar piedegumu. Dziļas skrambiņas pannai ir pirmā zīme, ka virsma vairs nav kvalitatīva. Protams, vecmāmiņas čuguna panna kalpos ilgi, bet mūsdienu modeļi tam nav paredzēti.
Foto: tsp.li
4. Daudzie maisiņi ar birstošiem produktiem

Pēc kārtējā gājiena uz veikalu pēc produktiem mēs pēc ieraduma atstājam visus putraimus, makaronus un citus birstošos izstrādājumus iesaiņojumā. Pirms gatavošanas mēs izmantojam tikai daļu satura, bet pārējo rūpīgi satinam un novietojam plauktā. Un tādu iesaiņojumu ir diezgan daudz. Vēlams uzreiz pēc pirkuma pārbērt visus birstošos produktus konteineros. Tas ir ērti, un produkti šādos konteineros labāk saglabājas.
Foto: tsp.li
5. Kokteiļu caurulītes, kanapē iesmiņi un citi dekori

Jau sen iegādātās kokteiļu caurulītes vai lietussargi kokteiļiem parasti ir uz virtuves plauktiem vai kastēs. Visticamāk, tie tika izmantoti tikai 1 –2 reizes. Bez šaubām, tie labi izskatās un, iespējams, vēl kaut kad noderēs. Bet mēs būsim reālisti: šie aksesuāri tā arī aizņems vietu virtuvē.
Foto: tsp.li
6. Pītie groziņi

Pieņemsim, ka, kad ierodas viesi, gribas stilīgi izrotāt galdu. Tāpēc mēs iegādājamies dažādus pītus grozus un šķīvjus. Vienā maize, citā saldumi un cepumi. Bet ar laiku vēlme dekorēt ēdiena pasniegšanu kļūst arvien mazāka, tāpēc šie priekšmeti guļ putekļiem pārklāti skapī.
Foto: tsp.li
7. Liels daudzums lāpstiņu un putu nosmēlēju

Ja uzmanīgi paskatāties uz visiem saviem virtuves piederumiem un uzdodat sev jautājumu: ”Bet ko no visas šīs bagātības man vajag?”, tad ir iespējams, ka lielāko daļu var izmest atkritumu spainī. Un ko jūs patiešām izmantojat katru dienu?
Foto: tsp.li
8. Nepareizi glabātas garšvielas

Pirmajā acu uzmetienā šķiet, ka daudzas garšvielas dažādās paciņās ir ērti turēt pa rokai, tāpēc tās cenšas izvietot redzamā vietā. Bet nav jāaizmirst, ka jebkuram produktam ir derīguma termiņš. Turklāt, ēdienam mēs pievienojam tikai dažas piedevas. No tā izriet, ka no nevajadzīgiem maisiņiem un konteineriem ar garšvielām labāk atbrīvoties.
Foto: tsp.li
9. 12. Krūzes, no kurām dzēra mūsu vecmāmiņas

Iespējams, ka šādas emaljētas krūzes daudzi no mums ir mantojuši un izsviest tās ir žēl. Bet, ja tā izturēties pret katru lietu virtuvē, tad galvenā telpa mājā pārvērtīsies par nevajadzīgu eksponātu muzeju. Šīs mantas, protams, izraisa nostalģiju, bet tās vairs nav nepieciešams izmantot.
Foto: tsp.li
10. Veci galda piederumi

Vecas karotes un dakšiņas, ko jau sen neviens nav lietojis.lai arī tās glabājas citiem neredzamā vietā, tas nenozīmē, ka tām ir vieta virtuvē. Kad ierodas viesi, mēs diez vai varētu servēt galdu ar tik seniem nodzeltējušiem ēdamrīkiem.
Foto: tsp.li
11. Avīžu kaudze uz ledusskapja

Pērkot produktus veikalā, mēs bieži iegādājamies svaigu avīzi, lai lasītu ziņas brīvā laikā.Taču daudziem iestrādājies paradums salocīt ne tikai lietas, bet arī lasītās avīzes un nolikt uz ledusskapja, ticēdams, ka tās noderēs. Šāda makulatūra tiek uzkrāta pieklājīgā daudzumā, un tā ne tikai sabojā virtuves izskatu, bet arī savāc putekļus.
Foto: tsp.li
12. Nažu komplekts

Ir ļoti daudz dažādu virtuves nažu veidu, un katram ir savs mērķis. Šādus komplektus var iegādāties, lai vienkāršotu pārtikas sagatavošanas procesu. Bet ar laiku jums ir viens vienīgs mīļākais nazis, ar kuru var visu sagriezt. Pārējos, savukārt, neizmanto.
Foto: tsp.li
No kā jūs atbrīvotos, saglabājot virtuvē komfortu un ērtības?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024