-
- 2024 x
-
https://torno.lv/x11KuQx
Etiķetes pamatprincipi pie galda droši vien jau ir zināmi visiem. Tomēr papildus informācijai par to, kā pareizi turēt dakšiņu un nazi, kulturālam cilvēkam jāzina, kā ēst šo vai citu ēdienu sabiedriskās vietās un dažādos oficiālos pasākumos. Šo vienkāršo noteikumu ievērošana neļaus krist kaunā nevienā sabiedrībā.
Mēs apskatījām, kā jāēd ēdieni no dažādām pasaules virtuvēm, lai izskatītos pienācīgi jebkurā, pat vislabākajā restorānā.
Raksta turpinājums
1. Pica
Picu restorānā var ēst vai nu ar dakšiņu un nazi, vai arī jāņem šķēle rokā, salokot vertikāli pa tās vidu un nokožot pa maziem gabaliņiem: tas neļaus pildījumam izkrist. Mīklas malas ēst nav pieņemts. Itāļi tās izdomāja, lai padarītu ērtu šķēles paņemšanu, kad picu ēd ar rokām.
2. Garneles
Neattīrītas garneles, saskaņā ar etiķetes noteikumiem, ir ierasts ēst ar rokām. Lai to izdarītu, jums ar vienu roku jāsaņem garnele aiz galvas, viegli turot to ar pirkstiem un ar otru jānovelk aste, tādējādi atsedzot gaļu. Ja garneles ir ceptas vai tempura, astes galā bieži atstāj nedaudz čaulas. Šajā gadījumā garneles jāņem aiz astes gala ar roku, iemērc mērcē un ēst attīrīto daļu.
3. Rīsi aziātu restorānā
Rīsus visērtāk ir ēst ar irbulīšiem, ja tos paņem parastajā veidā un pagriež plaukstu par 90 ° tā, lai irbulīši atrastos nevis blakus plaukstai, bet it kā virs tās. Šajā stāvoklī irbulīšus ir viegli salikt kopā un atdalīt un rīsus nomest ir daudz grūtāk. Turklāt, rīsus būs daudz vieglāk ēst, ja paņemsiet šķīvi brīvajā rokā un turēsiet to nelielā attālumā no sevis.
4. Austeres
Veselām austerēm jums būs nepieciešams austeru nazis: tas ir jāiespiež starp čaumalas malām un jāpagriež, lai daļas atdalītu. Turiet austeri ar plakano pusi uz augšu. Pēc atvēršanas austere jāaplej ar citronu sulu un jāievelk mutē kopā ar šķidrumu, kas atrodas čaumalā. Nav nepieciešams to sakost un košļāt!
5. Taizemiešu Tom Jum zupa
Tradicionālā taizemiešu tom yum tiek pagatavota ar dažādām garšvielām, garšaugiem un saknēm. Tos nevajag ēst, bet jāsaliek uz atsevišķas šķīvja. Lieli jūras velšu vai gaļas gabali jāēd ar irbulīšiem, viss pārējais - ar Taizemes karoti.
Pie dotās zupas obligāti pasniedz rīsus. Jūs tos varat ēst atsevišķi, it kā uzkožot zupu, vai arī varat to iemērkt buljonā uz karotes. Vēl viens variants ir sajaukt pārtikas gabaliņus no zupas ar rīsiem. Buljonu var ēst atsevišķi vai pat atstāt to neskartu.
6. Mīdijas
Ja knaibles tiek pasniegtas ar gliemenēm, tad ar tām pietur jūras veltes uz šķīvja un ar dakšiņu ēd gaļu no čaumalas. Ja gliemenes ir bez mērces, varat tās turēt ar rokām. Čaumalas saliek atsevišķi speciālā bļodā vai uz sava šķīvja malas. Neformālā situācijā čaumalas pusīti var izmantot kā karoti: paņemiet apvalku ar gliemeni un uzmanīgi ievelciet gliemeni mutē.
7. Pankūkas
Mājās varat ēst pankūkas ar rokām, salokot tās caurulītē vai aploksnē un iemērcot dažādos pildījumos. Viesībās, restorānā un sabiedriskā vietā, ja pankūkas tiek pasniegtas porcijās, jums vajadzētu izmantot nazi un dakšiņu. Ja pankūkas ir saliktas kaudzē galda centrā, tad jums ar dakšiņu jāaizķer augšējā pankūkas mala, jāsatin caurulē virzienā “prom no sevis” un jāliek uz sava šķīvja.
8. Zupa
Ja zupa ir bieza, tad karote pie mutes jāliek ar priekšējo malu, ja šķidra - ar sānu virsmu. Nevajag stiepties pie galda un šķīvja ar visu ķermeni. Pēc ēšanas nelieciet karoti uz galda: tā jāatstāj šķīvī.
9. Vēži
Vēzim var ēst gaļu baltā, rozā vai sarkanā krāsā. Jūs varat sākt to lobīt jebkurā secībā, bet būs ērtāk, ja vispirms norausiet kājas un spīles: tā saturu var uzreiz izspiest sev mutē. Gaļas, starp citu, tur ir pietiekoši, it īpaši, ja vēzis ir liels.
Pēc tam nepieciešams atdalīt galvu un krūtis no vēdera. Vēzis jātur ar vēderu uz augšu, pretējā gadījumā buljons var iztecēt, kas arī ir ļoti garšīga vēža sastāvdaļa, vai arī var to lobīt virs neliela trauka. Satveriet astes galu un velciet gaļu, lai pilnībā to aizsniegtu.
Tālāk jums ir jāatdala galva no krūtīm. Lai to izdarītu, pavelciet čaulas malas uz dažādām pusēm, pēc tam jums vajag paņemt galvu aiz gala un, visbeidzot, nolauzt to no apvalka. Šeit, bruņu iekšpusē, ir baltā gaļa: tā ir ārkārtīgi garšīga, un to arī var ēst.
10. Suši
Japānā pavāri iesaka ēst suši ar rokām. Lai to izdarītu, ņem gabalu ar īkšķi un vidējo pirkstu aiz rīsiem. Bet arī irbulīšu lietošana nav aizliegta.
11. Miso zupa
Miso zupu visbiežāk pasniedz nelielā dziļā bļodiņā ar vāku.Bļodiņa jāņem ar vienu roku un, turot to pie apakšas, jādzer buljons maziem malciņiem. Pēc tam ar irbulīšiem ēd tofu, dārzeņus un jūras veltes. Pabeidzot pusdienas, jums atkal jāaizver trauks ar vāku.
12. Vasabi un sojas mērces izmantošana
Lai cik savādi, bet sajaukt vasabi ar sojas mērci nav vajadzīgs vai pat nepareizi. Labos restorānos nepieciešamais daudzums vasabi jau ir pievienots katram suši gabalam. Sojas mērces un vasabi sajaukšana ir pieļaujama tikai ar sašimi.
Ko no uzskaitītā jūs ēdat pēc noteikumiem? Vai restorānos ievērojat etiķeti?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts