11 žesti, kas nodod nedrošu cilvēku, pat ja viņš nav atvēris muti

Advertisement
Foto: tsp.li
Advertisement

 

Cilvēkiem nepatīk izrādīt vājību, tāpēc nevienkāršos brīžos mēs cenšamies noslēpt savu nedrošību un demonstrēt apkārtējiem, ka vadām situāciju un jūtamies komfortabli. Taču vienu vārdu nav pietiekoši: ķermeņa valoda var radīt patiesas emocijas un cilvēka pārdzīvojumus.


Mēs esam sastādījuši sarakstu ar žestu sarakstu, kas noderēs tiem, kuri vēlas iemācīties lasīt sarunu biedru kā atvērtu grāmatu un vairs neizskatīties kautrīgi.

Raksta turpinājums
Foto: tsp.li
1. Uzkumpusi mugura

Slikta stāja ne tikai kaitē veselībai, bet arī daudz ko saka apkārtējiem par cilvēka raksturu. Nepārliecināti cilvēki cenšas būt neievēroti, tāpēc bieži sāk sakumpt, kad ir stresa situācijā.

Kā pierādīja pētījums, ko veica zinātnieki no Ohaio štata universitātes, kuriem tika uzdots sēdēt ar taisnu stāju, labāk novērtēja savus spēkus un iespējas, bet tie, kuri sēdēja saliekušies, bija vairāk uztveroši pret negatīvajām emocijām un zemo pašnovērtējumu.
Foto: tsp.li
2. Sakrustotas rokas un kājas

Sakrustotas rokas ir barjera, ar kuru cilvēks norobežojas no ārpasaules, neapzināti aizstāvēdams vitāli svarīgus orgānus: plaušas un sirdi. Šajā pozā mēs varam it kā mierināt sevi, noņemot stresu ar pašapkampienu, tā arī, paust aktīvu savu robežu aizsardzību. Jebkurā gadījumā slēgtās pozas daiļrunīgi runā par to, ka cilvēkam šobrīd ir neērti.

Kāju sakrustošana ir vieglāks veids, kā izteikt savu nedrošību, jo apkārtējie mēdz ignorēt sarunu biedra ķermeņa apakšējo daļu. Tomēr šī poza var runāt arī par to, ka cilvēks ir neveiklā situācijā.
Foto: tsp.li
3. Kājas šūpošana

Jo tālāk no smadzenēm ir ķermeņa daļa, jo mazāk mēs to kontrolējam. Cilvēks labi seko savas sejas izteiksmei un var pat to īpaši mainīt, bet kāju kustības mēs gandrīz nevērojam. Bet kājas šūpošana ir cilvēka psihes mēģinājums kompensēt spēcīgu spriegumu.
Foto: tsp.li
4. Rosība

Intensīva satraukuma brīdī smadzenes sūta signālu “nomieriniet mani!” Un rokas nekavējoties atbild uz viņa lūgumu. Ātras kustības, priekšmetu pārkārtošana, pieskārieni apģērbam, rotājumi, mati ir mierinošas uzvedības formas, kas palīdz cilvēkam atkal justies ērti.
Foto: tsp.li
5. Slēpt rokas kabatās

Dažu valstu kultūrās žests “rokas kabatās” tiek uzskatīts par rupju. Bet, pat ja atmet etiķetes jautājumus, šāda poza visbiežāk liekas noslēgta, aizklāta un vedina uz domu, ka cilvēks kaut ko slēpj.
Foto: tsp.li
6. Aizklāt muti ar roku vai pirkstu

Muti aizsegt ar roku - žests, ko izmanto bērni, apzinādamies, kka kaut ko ir pateikuši lieki. Pieaugot, cilvēki labāk kontrolē sava ķermeņa valodu, bet mutes aizklāšana ar roku tomēr var palikt, kaut arī maskētā veidā. Kad cilvēks baidās vai nevēlas izteikt savu viedokli, smadzenes zemapziņas līmenī sūta signālus aizturēt izrunājamos vārdus ar pirkstu galiem.
Foto: tsp.li
7. Pastāvīgi pieskarties dažādām ķermeņa daļām

Kakla glāstīšana, pieskāriens pierei, dažādu ķermeņa daļu pakasīšana ir žesti, kas tiek veikti automātiski, lai noņemtu spriegumu. Viņi norāda uz to, ka cilvēks jūt emocionālu diskomfortu, par kaut ko šaubās vai jūt nedrošību.
Foto: tsp.li
8. Sēdēt uz krēsla malas

Cilvēki, kas jūt trauksmi, jūtas neaizsargāti un mazi, bet apkārtējā pasaule šķiet naidīga un nedraudzīga. Sēdēšanu uz krēsla malas var attiecināt uz neizlēmību, ieraušanos sevī, kad cilvēkam gribas būt neievērojamam un aizņemt pēc iespējas mazāk vietas.
Foto: tsp.li
9. Ieklepoties pirms kaut ko teikt

Mēģinot nomaskēt žestu “mutes aizsegs ar roku”, cilvēki var izlikties, ka ieklepojas, pirms kaut ko saka. Cits šāda uzvedības cēlonis var būt tas, ka cilvēkam, kurš piedzīvo stresu, paātrinās pulss, aktivizējas sviedru dziedzeru darbs, samazinās siekalu daudzums un noklepošanās palīdz tikt galā ar sausumu rīklē.
Foto: tsp.li
10. Nedabisks smaids

Smaids var būt organisma aizsargreakcija, ar kuras palīdzību cilvēks cenšas noslēpt savu satraukumu. Neviltotu smaidu var noteikt, ja mutes kaktiņi smaida laikā ceļas pārāk augstu, vai fakts, ka muskuļi ap acīm paliek nekustīgi.
Foto: tsp.li
11. Ilgi stāvēt vienā un tajā pašā pozā

Ir 3 organisma aizsargreakcijas apstākļos, kad mēs jūtam draudus: sist, bēgt vai sastingt. Nedrošs cilvēks visbiežāk nevar atklāti pretoties pretiniekam, bet aizbēgt no viņa ne vienmēr izdodas, tāpēc stresa brīdī viņš sastingst un gaida, kad nepatīkamā situācija beigsies.
Foto: tsp.li
Un jūs pievēršat uzmanību, kādus žestus izmantojat stresa situācijā?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024