-
- 11684 x
-
https://torno.lv/xrZ6ylj
Labas attiecības norit gludi un ļauj baudīt dzīvi. Ģimenē būs domstarpības un strīdi, taču ir svarīgi turpināt saglabāt cieņu un labo gribu, visu mierīgi atrisināt. Būtiska detaļa: Lai izveidotos visnoturīgākās attiecības, ir jāiegulda divu cilvēku darbs. Bright Side ar psihologu palīdzību secināja, no kādām kļūdām labāk izvairīties, lai ilgstoši baudītu laimīgu ģimenes dzīvi.
Raksta turpinājums
Neizrādīt cieņu vienam pret otru
Ir svarīgi cienīt vienam otra viedokli, nevis pastāvīgi apšaubīt partnera lēmumus. Pirms zvana santehniķim, ir vērts dot savam vīram iespēju salabot jaucējkrānu, ja viņš patiešām vēlas to salabot pats. Cieņas izrādīšana var likties biedējoša, bet tā patiesībā nav. Pēc psihologu domām, viss ir saistīts ar partnera uzklausīšanu un laipnības izrādīšanu pret viņu.
Būt nepateicīgam
Psihologi uzsver: cilvēki mēdz darīt to, ko citi slavēs un novērtēs. Ir svarīgi pateikt partnerim, ka jūs domājat, ka viņi ir skaisti. Jūs vienmēr varat atrast pateicības vai uzslavas iemeslu. Ir svarīgi neuztvert sava partnera centienus kā pašsaprotamu. Ja jūsu partneris atved mājās ziedus vai ēdienu, kas jums patīk, jums nevajadzētu atrast vainu tajā, ka viņš šoreiz iegādājās nepareizas olīvas.
Bērniem piešķirt prioritāru lomu
Ir svarīgi nodrošināt, ka dzīve negrozās tikai ap bērniem. Kādu dienu viņi atstās mājas, un laulātie būs vieni paši. Psihologi atzīmē, ka tad, kad viens vai abi partneri bērnus liek pirmajā vietā, nepievēršot pietiekamu uzmanību viens otram, viņi bieži izjūt aizvainojumu, nevērību un atsvešinātību.
Nepievērst uzmanību neverbāliem signāliem
Psihologi identificē neverbālos signālus, kas norāda uz intereses samazināšanos par partneri: viņi reti skatās viens uz otru; izvairās no pieskaršanās; demonstrē nepacietību; samiedz acis un arvien vairāk smīn. Dažreiz ir vērts piestrādāt pie spējas regulēt un kontrolēt savas emocionālās izpausmes, lai tuvinieki nejustos aizvainoti.
Saukt laulāto par vēl vienu bērnu
Sievietes, pat jokojot, nosaucot par vīru par vēl vienu bērnu, neviļus var aizvainot viņa jūtas. Dažas sievietes izsaka frāzi “Tik bezpalīdzīgs! Ko viņš darītu bez manis?! ”, un citi to uzskata par labu joku. Lai gan var padomāt, ka vīrs ir tikpat skaļš un bezatbildīgs. Izsakot šo domu, sieviete pasaka, ka viņai ir liela daļa vecāku pienākumu un ka viņa ir attiecībās ar pieaugušu vīrieti, kurš nespēj par sevi parūpēties. Psiholoģe Melisa Orlova uzsver, cik svarīgi ir izturēties pret partneri kā līdzvērtīgu.
Nenoteikt robežas ar radiniekiem
Ja no paša sākuma nenoteikt noteiktas stingras robežas ar vecākiem un citiem laulāto radiniekiem, kādu dienu laulība var būt apdraudēta. Ir svarīgi atcerēties, ka jūs vispirms apprecējāties viens ar otru, nevis ar radiniekiem. Jūsu vecākiem vienmēr būs ārkārtīgi svarīga loma, taču jums nevajadzētu ļaut viņiem iebrukt jūsu privātā dzīvē un pieņemt lēmumus jūsu vietā.
• Dzīvojam ar vīru vecāku mājā, kas sadalīta uz divām daļām. Vienā- mēs ar vīru un bērnu, otrā- vecāki. Atstāja durvis starp mums, lai būtu ērtāk, kā arī, kad uzsāka remontu, nebija virtuves un mēs ēdām viņu virtuvē. Remonts pabeigts, mēs ēdam pie sevis. Bet, katru reizi, ja pie viņiem atnāk viesi, kuri agrāk nav bijuši, vīramāte viņus ved paskatīties kā un ko mēs esam izdarījuši. Mēs taisījām visu sev. Mums šādas vizītes nav vajadzīgas. Katru reizi tās pārsteidz nesagatavotus.
Nemācēt atrisināt konfliktus
Konfliktu risināšanas prasmju trūkums, iespējams, ir viens no galvenajiem laulību izjukšanas cēloņiem. Nekontrolēta kliedzoša, bezjēdzīga apsūdzība var būt postoša jebkurai ģimenei. Pareizi strīdēties ir prasme, kas prasa laiku, pūles un abu pušu vēlmi apsēsties un parunāties. Tā vietā, lai vainotu partneri, ir svarīgi koncentrēties uz sadarbību. Jums ir jāpauž domas konstruktīvi, bez agresijas.
Vēl viena svarīga prasme ir iespēja uzmanīgi uzklausīt viens otru un nemēģināt sevi aizstāvēt, pārliecināties, ka jūs abi runājat par vienu un to pašu.
Aizmirst atrast laiku pabūt divatā
Vecāki, īpaši tie, kuriem ir mazi bērni, bieži jūtas diezgan izsmelti. Pēc psihologu domām, māšu un tēvu emocionālā izdegšana ir viena no visbiežāk sastopamajām un neatzītajām. Jāatzīmē, ka lielākā daļa pat nenojauš, ka cieš no tā.
Sacensties ar laulāto
Tikai nedaudzi atzīst, ka viņi konkurē ar savu otru pusīti. Parasti visi saka, ka vēlas saviem partneriem tikai to labāko, bet dažreiz dziļi iekšēji jūt skaudību par otra panākumiem karjerā.
• Es analizēju visas savas attiecības, un mani satrieca apziņa, ka vīrieši nezina, kā priecāties par savas draudzenes panākumiem. Kad 20 gadu vecumā es sāku pelnīt vairāk nekā mans toreiz 30 gadus vecais puisis, es noklausījos lekciju, ka viņi man maksā par vēl par citiem pakalpojumiem, jo manā vecumā nemaksā tik daudz (protams, tā nebija taisnība). 21 gadu vecumā es veiksmīgi glābu koncertu, kurā spēlēja mans toreizējais puisis, ģitārists. Viņš un viņa grupa gandrīz to izjauca, un, es, par cik mācījos mūzikas skolā, izgāju un dziedāju dziesmu, tādējādi novēršot pūļa uzmanību. Pūlim tas patika. Man ir 27 gadi, es esmu precējusies. Es nopelnu naudu mājās, rūpējos par bērnu, man ir laiks visam. Mans vīrs ir depresijā, un es domāju, ka varu uzminēt, kāpēc.
Savas intereses upurēt ģimenes labā
Pēc psihologu domām, daudzi cilvēki spēju upurēt iekļauj pašā definīcijā, ko nozīmē patiesi mīlēt citu cilvēku. Tomēr ir svarīgi panākt līdzsvaru, lai nevērtētu citus vairāk nekā sevi pašu sev par sliktu.Psihologi arī identificē patoloģiska altruista tipu, kurš var izspēlēt upura kārti, lai iegūtu priekšrocības attiecībās.
• Kad visi draugi jautā: ”Kad tu apprecēsies?”, Es skatos uz viņu, un viņš pasmaida un atbild: ”Mēs nesteidzamies!” Un es gribu apprecēties, jo mēs esam kopā jau 5 gadus, jo es esmu neprātīgi iemīlējusies viņa ģimenē, jo viņam es iemācījos gatavot! Viņa labad es piekrītu pamest darbu, bez kura es nevaru dzīvot, un katru dienu gaidu viņu no darba vakariņās! Es gribu apprecēties, jo zinu, kā saukšu mūsu bērnus. Es gribu būt viņam labākā sieva! Un esmu sāpīgi aizvainota, ka 5 gadus viņš to nesaprot.
Noklusēt problēmas
Attēls.Teksts attēlā:
- Tu laikam uzbarojies. Es paklusēšu.
- Es pēc akcijas jaunajā baseinā nopirku divus abonementus. Lieliski. Es agrāk biju uzvarētājs pilsētas sacensībās.
Psihologi uzskata, ka cilvēki sliktu attieksmi pieļauj dažādu iemeslu dēļ - zemas pašcieņas, nespējas tikt galā ar savām emocijām dēļ. Lietas noklusēšana rada virspusējas, psiholoģiski neveselīgas attiecības. Problēmas, kas paliek neizrunātas, visticamāk, kādu dienu pāraugs nopietnos konfliktos.
• Es biju pārliecināta, ka man ir normāls draugs. Fakts ir tāds, ka man ir briesmīga alerģija pret gandrīz visu kosmētiku, tāpēc es nekrāsojos. Puisis vienmēr teica, ka viss ir kārtībā, viņam patīk. Bet nesen izcēlās briesmīgs skandāls. Izrādās, ka viņam ir kauns vest mani uz tikšanos ar draugiem, jo viņu meitenes ir skaistas un modīgas.
Kādi ir jūsu ilgtermiņa attiecību noslēpumi?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts