-
- 3950 x
-
https://torno.lv/xrSdN7d
Čīle asociējas ar tāda paša nosaukuma pipariem un lieliem kalniem, kas klāj šīs tālās valsts teritoriju. Čīliešiem, tāpat kā citām tautām, ir kultūras un sadzīves īpatnības, kuras ar grūtībām saprot ārzemnieki. Un daudzi viņu paradumi ir tik neparasti, ka viņiem ir visas izredzes pārsteigt nesagatavotu ceļotāju.
Mēs nolēmām iepazīties ar interneta lietotāju stāstiem, kuri pārcēlās dzīvot uz Čīli un saskārās ar 11 negaidītām šīs valsts īpatnībām.
Raksta turpinājums
1. Vietējie mierīgi izturas pret lieko svaru.
Meitenes ar formām Čīlē ir godā. Var viegli sastapt uz ielas normālas miesas būves puisi ar meiteni, aptuveni 200 kg smagu. Daudziem čīliešiem nav nozīmes, kā meitene izskatās. Daudz lielāka nozīme ir tam, vai izredzētā bija laba saimniece: māk gatavot, uzturēt tīru māju. Tomēr bagātāku cilvēku vidū, kur ģimenes var atļauties saimniecības palīgu, meitenes sev vairāk seko līdzi: iet uz trenažieru zāli un skaistumkopšanas saloniem.
2. Piektdiena, 13. datums te ir parasta diena.
Piektdienu, 13-ajā datumā te neviens nebaidās. Čīlietis šajā dienā nevairīsies no melnajiem kaķiem un citām nepatikšanām. Ko nevar pateikt par otrdienu: ja tajā iekrīt 13.datums, tad šajā dienā vietējie izvairās no dažādām neveiksmēm.
3. Sievietes pilda vīriešu darbu.
Čīles sievietes var darīt jebkuru vīriešu darbu, viņi zina, kā iesist naglas un strādāt ar perforatoru. Vietējiem vīriešiem ir pārsteidzoši, ja sieviete to neprot. Turklāt čīlietes aktīvi uzstājas par feminismu. Jo īpaši viņas grib panākt vienlīdzību algās, jo sievietes par to pašu darbu bieži saņem mazāk nekā vīrieši.
4. Čīlieši mājās nēsā jakas un zābakus
Čīlē nav visu gadu vasara, kā daži varētu domāt. Patiesībā aptuveni 4 –5 mēnešus gadā šeit ir diezgan vēss, un temperatūra var nolaisties līdz pat 0 °C. Šī iemesla dēļ Čīlē cilvēki, lai nenosaltu, ir spiesti staigāt pa māju jakās un zābakos.
5. Čīlieši var iet dušā trīs reizes dienā
Čīlieši ir ļoti tīrīgi. Lielākajai daļai cilvēku birojā ir zobu suka un pasta: viņi tīra zobus katru reizi pēc pusdienām, kā arī pēc tam, kad ēd vai dzer kafiju. Dušā vietējie var iet 3 reizes dienā. Bet, neskatoties uz visu mīlestību pret tīrību, mājās ir pieņemts staigāt ar ielas apaviem.
6. Čīlieši gandrīz nevakariņo
Mūsu izpratnē vakariņas ir pilnvērtīgs otrais ēdiens, kuram papildus nāk salāti, kā arī dzēriens ar visādām gardām. Bet Čīlē nav pieņemts tik sātīgi vakariņot. Parasti vakariņas šeit ir tikai tēja ar nelielām sviestmaizēm.
7. Čīlē labāk neteikt, ka jums ir bijusi slikta diena
Mums ir pilnīgi normāli izstāstīt savai draudzenei par sliktu noskaņojumu vai nepatikšanām darbā. Bet šajā valstī teikt, ka diena nav izdevusies, ir kauns. Čīlieši to nedara, jo viņiem ir neērti izrādīt negatīvu noskaņu un negatīvas emocijas
8. Daudzi karstumā silti ģērbjas.
Kad temperatūra sasniedz 30 °C, mēs staigājam vieglās kleitās, īsos šortos un citās vaļējās drēbēs. Bet čīlieši pat stiprā karstumā bieži vien staigā ar bieziem džinsiem un tajā nesaskata neko dīvainu.
9. Neizmanto virspalagu
Protams, gada siltajā laikā čīlieši guļ, apsedzoties tikai ar vieglu palagu. Bet ziemā, par spīti aukstumam, viņi nelieto virspalagu. Parasti viņi lieto palagu, bet no augšas uz tās ir sega. Tā daudz vienkāršāk un mazāk rūpju.
10. Sievietes nepieturas pie biroja dreskoda. Atšķirībā no vīriešiem.
Biroja dreskods vairāk attiecas uz vīriešiem, nevis sievietēm. Ja stiprā puse vienmēr valkā uzvalkus, tad dāmas darbā var brīvi ģērbties. Normāli ir staigāt topos un vaļējiem apaviem. Protams, starptautiskajās organizācijās tiek ieturēti Eiropas standarti, bet vairumā vietējo uzņēmumu dreskods faktiski nepastāv.
11. Čīlieši rezerves tualetes papīru glabā futrālī.
Čīlē nav pieņemts iemest tualetes papīru tualetes podā, tam vienmēr ir īpašs atkritumu spainis. Turklāt tualetes istabā parasti ir rezerves papīra ruļļi, un tos glabā visbiežāk speciālajā futrālī.
Kādas Čīles īpatnības jūs pārsteidza visvairāk?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts