-
- 1476 x
-
https://torno.lv/xrvH7oX
Vai jūs ievērojāt, ka bērnībā mēs vienmēr līdzpārdzīvojam pozitīvajam varonim? Tomēr ar vecumu un pieredzi mēs atklājam, ka jebkuram personāžam ir gan negatīvas, gan pievilcīgas īpašības. Un pat tas, kurš pieteikts kā ļaundaris, var pārsteigt skatītāju ar savu pagātni un rīkoties taisnīgi. Vai vismaz viņa nodarījumiem ir vienkāršs izskaidrojums.
Šajā kolekcijā mēs savācām vislieliskākās negatīvās varones no kino pasaules un aplūkojām viņu personību no citas, neredzamās puses. Bet kā bonusu mēs pievienojām stāstu par vienu dāmu, kura nebija ļaundare, tikai ekstravagantuma dēļ par tādu viņu sāka uzskatīt.
Raksta turpinājums
Malefisenta — «Мalefisenta», 2014
Malefisentu uzskata par ļaunu burvi, kura uzlikusi briesmīgu lāstu skaistai princesei. Bet vai kāds mēģināja ieskatīties dziļāk? Viņa bija tikai sieviete (lai arī ar neparastām maģiskām spējām), kura uzticējās vīrietim, bet viņš nodeva Malefisentu varas dēļ. Un tas, ko Malefisenta dara, ir vienkāršs: tā ir sievietes atriebība par nodarīto aizvainojumu, turklāt atriebība ir pilnīgi attaisnota.
Belatrise Lestreindža — filmu sērija par Hariju Poteru, 2001–2011
Visumā Džoanai Roulingai ir personāži, kurus ienīsti no pirmās viņu parādīšanās kadrā vai grāmatas lappusē, piemēram, Doloresa Ambridža. Bet attiecināt uz šādiem varoņiem Belatrisi,nesanāk. Varbūt tāpēc, ka viņas vājprātam ir iemesli. Lestreindža piedzima tīrasiņu burvju ģimenē, kas lepojās ar savu dzimtu, un uzauga ar domu par savu pārākumu.
Turklāt viņa jau bija pavadījusi laiku Azkabanas cietumā, un tas nepārprotami liecināja par viņas psihi. Galu galā Belatrise visu mūžu bija cietusi no nedalītas mīlestības pret tumšo lordu un centās nopelnīt viņa labvēlību, nežēlīgi izrēķinoties ar ienaidniekiem. Viņai bija maz cerību palikt pie veselā saprāta, un viņas ir pat žēl. Turklāt viņa neprātā bija gan varonīga, gan uzticīga.
Serseja Lanistere — «Troņu spēles», 2011–2019
Serseja nebūt nav banāla neliete, kura cenšas nodarīt pāri citiem tikai no mīlestības pret ļaundarībām. Tā ir spēcīga sieviete ar traģisku likteni, kura nekad nav bijusi patiesi laimīga; tēvs viņā saskatīja tikai līdzekli mērķa sasniegšanai, bet laulība izrādījās neveiksmīga.
Turklāt viņa bija zaudējusi pat to, ko mīlēja no visas sirds, - savus bērnus. Serseja ir sieviete, kas ir zaudējusi dzīves jēgu. Un pēdējais, kas dod viņai stimulu dzīvot tālāk, ir atriebība visiem, kuri viņu pazemojuši. Jā, viņas rīcība dažkārt ir necilvēcīga, bet, ņemot vērā, cik daudz nelaimju pārdzīvojusi Serseja, atliek tikai izjust pret viņu līdzjūtību.
Kruella Devila — «101 dalmācietis», 1996
Mēs netaisāmies attaisnot Kruellas vēlēšanos dabūt kažoku no dalāciešiem, bet tikai paskatīsimies uz viņas personību zem cita leņķa. Viņa ir pasakaini bagāta, viņai pieder moderna māja, brauc ar kabrioletu un pirmām kārtām cenšas nodrošināt sev komfortablu dzīvi. Tas ir ideāls mūsdienu feministes tēls.
Pretstatā viņa mums rāda Anitu: jauku, pieticīgu sievieti, kas dievina dzīvniekus un drīz iemīlas tādā pašā kā viņa, aizrautīgā suņu mīlī Rodžerā. Filmā ir motīvs: Kruella uzvedās nepareizi, domājot tikai par sevi. Taču pats par sevi egoisms un tradicionālo vērtību noliegums nedara to ļaunāku.
Feja Morgana — «Merlins», 2008–2012
Stāsts par Morganu kardināli atšķiras no leģendām par karali Artūru un pilnībā ir scenāristu izdomājums. Sākotnēji Morgana ir laipna un atsaucīga meitene, karaļa padomniece un tuvs Artura Pendragona draugs. Pēc maģisko spēju izpausmes viņa saprot, ka, ja par viņas dāvanu uzzinās karalis, viņai būs beigas.
Viņa ir sazvērestībā ar savu kopīgo māsu un, pati to neapzinādamās, apdraud Merlinu un Arturu. Lai glābtu Kamelotu, Merlinam nācās saindēt burvi. Pēc tam māsa izglāba viņai dzīvību, bet tieši šis brīdis bija meitenei likteņa lūzums: viņas šaubas par to, vai viņa rīkojas pareizi, izklīst pēc nodevības.
Harvija Kvīna — «Pašnāvnieku pulks», 2016
Hārlijas Kvīnas stāsts ir tuvu katrai sievietei neatkarīgi no tā, vai tā ir DC pielūdzēja vai nē. Ja abstrahēties no supervaroņa tematikas, notika lūk kas: Hārlija dzīvoja savu dzīvi, bet tad sastapa Džokeru un iemīlējās viņā. Tieši šī maniakālā aizraušanās bija iemesls, ka varone pārvērtās par superļaundari. Bet vai var vainot viņu par to, ka viņa iemīlējusies? Starp citu, filmā “Plēsonīgie putni” var redzēt, kā mainās Hārlija pēc šķiršanās no Džokera, iegūstot pārliecību un beidzot kļūstot neatkarīga.
Ļaunā Karaliene — «Vienreiz pasakā», 2011–2017
Vispār antivaroņi reti kļūst par tādiem tikai tāpēc, ka viņiem patīk radīt haosu. Karaliene ne vienmēr bija ļauna un ne jau uzreiz - karaliene. Viņa bija tikai Redžina, un viņai ļoti neveicās: ambicioza māte bija nolēmusi īstenot savas godkārīgās ieceres un apprecējās ar karali, pie reizes, tādā veidā atriebjoties savai senajai sāncensei. Un, lai Redžina nespētu pretoties, māte izrēķinājās ar viņas mīļoto. Meitenei ir jādodas uz karaļa pili, kuru pareģo viņai par vīru. Bet, lai viņa nevarētu aizbēgt, viņas māte pili nobur.
Sieviete-kaķis — «Betmens atgriežas», 1992
Visumā DC Sieviete kaķis ir antivarone. Bet arī komiksos, un filmās viņas liktenis nav apskaužams. Preses izdevumos viņa – apaļa bārene, kas bija uzaugusi patversmē, kur par viņu ņirgājās direktore, bet kino -sekretāre, kas nejauši atklāja sava bosa drausmīgo noslēpumu, par ko viņš ar sekretāri izrēķinājās. Abos gadījumos viņa pārvēršas par parastu sievieti atriebīgā skaistulē lateksa uzvalkā tikai tāpēc, ka vēlas atriebties katram, kurš viņu ir aizvainojis. Ļaundares mērķis ir diezgan cēls.
Anželika Bušāra — «Drūmās ēnas», 2012
Andželika jau sen bija iemīlējusies savā bosā – slavenā siržulauzējā, kas bija iekarojis daudzas skaistules, bet tā arī nepievērsa uzmanību tai, kas vienmēr bija blakus. Sakarā ar to, ka viņas jūtas bija bez atbildes, Andželika cietsirdīgi izrēķinās ar savu mīļoto bosu, bet viņu pašu pārvērš vampīrā. Viņa cenšas viņu bosu, bet nevar. Kurš gan zina, kā būtu mainījies viņas liktenis, ja mīļotais cilvēks būtu atbildējis viņai? Mēs domājam, ka Andželika nekad nebūtu iekļuvusi mūsu skaisto ļaundaru sarakstā.
Klementianna — «Sniegbaltīte: Rūķu atriebība», 2012
Karaliene šajā filmā nav tik ļauna. Viņu var uzskatīt par neaizsargātu. Spriediet paši: viņa ir atraitņa karaļa otrā sieva. Lai ko viņa darītu, gan tauta, gan pameita, un pats karalis tomēr atcerēsies pirmo sievu un neviļus salīdzinās viņu ar pirmo sievu. Klementianna dara visu iespējamo, lai kļūtu par vienīgo valdnieci. Un, ja atmetīs visas pasaku dekorācijas, tad būs tikai stāsts par pamāti, kurai dažkārt nav viegli iejusties jaunajā lomā.
Bonuss: Mortiša Adamsa — «Adamsu ģimenīte», 1991
Bet Mortiša Adamsa, iespējams, ir neviennozīmīgākā varone šajā rakstā, jo viņa nebija izdarījusi neko sliktu. Mēs esam pieraduši, ka pozitīvi varoņi parasti nevalkā melnu, nedzīvo vecajās čīkstošajās mājās un neslēpj skeletus skapī (burtiski). Bet šī “ļaunprātībā” Mortišai arī ir vienīgā. Jo viņa, kaut arī vēlas pavadīt vakarus kapsētā, patiesi un pašaizliedzīgi mīl savus tuviniekus, turklāt paliekot brīnišķīga un pašpārliecināta sieviete.
Vai jums ir iecienītākās kinozvaigznes? Kas viņas ir?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts