11 dzīvīgi mīti par attālinātu darbu, no kuriem ir laiks atbrīvoties

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Darba tirgus nestāv uz vietas un tradicionālos formātus nomaina jauni. Pēc dažiem vērtējumiem, pagājušajā gadā apmēram trešdaļa no visiem strādājošiem ASV strādāja no mājām.

 

“Attālinājums” pārstāj būt par kaut ko ārkārtēju, tomēr ap to līdz pat šim laikam ir daudz mītu, kuri izkropļo realitāti, bet reizēm arī atklāti kaitē.


Pie mums redakcijā daudzi strādā attālināti un tāpēc mēs ne pēc runām zinām, cik dzīvīgi ir šie stereotipi.

 

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
Mīts № 1: Ar “attālinātā” grafiku var nerēķināties (tik un tā sēž mājās)

“Tu taču tik un tā sēdi mājās – aizej uz veikalu / izmazgā grīdas / pasēdi ar bērnu” – ko tādu nākas dzirdēt gandrīz visiem cilvēkiem, kuri strādā no mājām. Ja jūs dzīvojat kopā ar tādu cilvēku, atcerieties: viņa darba laiks ne ar ko neatšķiras no jūsējā. Pievēršoties personīgām lietām, viņš izkrīt no grafika un zaudē naudu.

• Esmu frīlansers, citiem tas nozīmē bezdarbniece. Ceļos 5:30 no rīta, izeju pastaigā ar suni, braucu uz treniņiem līdz 8, gatavoju vīram brokastis, pavadu uz darbu, vāru pusdienas – vakariņas un ap pusdienlaiku sēžos pie projektiem līdz 22, piedevām ieturot nelielus pārtraukumus uzkopšanai, rotaļām ar suni, ēdienreizēm utt. Pelnu līdz 20 – 30 tūkstošiem.

Tracina, kad zvana radi vai paziņas ar lūgumu pasēdēt ar bērnu, aizvest – atvest, pastrādāt par velti un ļoti apvainojas, ja atsaku, jo “TU TAČU TIK UN TĀ NESTRĀDĀ!”
Foto: adme.ru
Мīts № 2: Attālināts darbs ideāli piemērots cilvēkiem ar bērniem

Pilnvērtīgs darbs mājās prasa koncentrēšanos un vajadzīgā darba apjoma izpildi. Dažām profesijām (konsultēšana, piemēram) ir nepieciešams ideāls klusums. Un zīdainīši ar nestabilu dienas kārtību un paaugušies bērni, kuri, redzot mammu mājās, tiecas pie viņas komunicēt, ne visai noskaņo iedziļināties darbā.

Мīts № 3: Visi, kuri sēž mājās, ir slaisti – strādā dažas stundas dienā un par to saņem naudu

Attālinātas piepelnīšanās variantu uz dažām stundām dienā tiešām ir daudz, bet ofisa darbam līdzvērtīgas samaksas saņemšanai parasti tomēr nākas strādāt 6 – 8 stundas. Kas attiecas uz sabiedrības viedokli, tad pagaidām vēl ir pietiekoši daudz to, kuri strādājošos no mājām uzskata par slaistiem. Tam ir jābūt gatavam un viņu padomus “atrast normālu darbu” uzskatīt par treniņu neatkarībai no citu viedokļa un savu robežu aizstāvēšanu.

• Мans 20 – gadīgais bērns pelna 6 reizes vairāk nekā viņa tēvs. Bet strādā viņš par frīlanseru… programmētājs. Un visi (izņemot mani) viņam pastāvīgi pārmeta, ka viņš pie datora pavada daudz laika. Bet tā ir viņa dzīve! Viņa gaiss! Viņa maize! Un es esmu priecīga, ka vienmēr esmu bijusi viņa pusē, vienmēr atbalstīju un sapratu, pievēršot sev visus radu lāstus. Priecīga, ka esmu draugs savam dēlam.
Foto: adme.ru
Мīts № 4: Тu pats sev esi priekšnieks

Praktiski katrs speciālists “attālumā” strādā kāda labā. Distancēts darbs maz atšķiras no parasta darba birojā, bet frīlansers ir atkarīgs no pasūtītāja, kurš izvirza prasības. Daudzi “attālināti” speciālisti uzņemās vienlaikus pildīt vairākus projektus, tādā veidā iegūstot vienlaicīgi vairākus bosus. Frīlansera bonuss – izdevīga darba laika plānošana un iespēja atteikties no neinteresanta projekta.

• Esmu arhitekts frīlansers. Ļoti tracina, ka cilvēki, kuri strādā birojā, uzskata, ka es neko nedaru, bet viņi strādā melnās miesās. A-ū! Jūs ceļaties 8 no rīta, 9 esat darbā, 5 jau ejat mājās! Es neatraujos no darba no 11 rītā un līdz 5 nākošā rītā! Es aizeju gulēt, bet 6 no rīta man raksta klients no Dienvidkorejas rediģēšanai! Man nav laika paēst, 3 telefoni darbam, mūžīgās problēmas ar nodokļu inspekciju un bankām naudas sūtījumu dēļ, izbraukumi uz privātiem objektiem plkst. 1 – 2 naktī klienta dienas kārtības dēļ utt.. Neko nedaru, kā tad.
Foto: adme.ru
Мīts № 5: Atrast darbu no mājām var tikai programmētāji

Lūk, tikai neliels iespējamo vakanču saraksts darbam no mājām (neskaitot darbu IT):

• žurnālists, rakstu autors, redaktors, korektors, tulkotājs;
• grāmatvedis, jurists – konsultēšanai onlainā un dokumentācijai;
• skolotājs, pasniedzējs un treneris;
• psihologs;
• Web izstrādātājs, satura pārvaldnieks, SMM pārvaldnieks un citas specialitātes, kas saistītas ar satura meklēšanu, administrēšanu un vietņu un kopienu saturu sociālajos tīklos;
• visi iespējamie speciālisti darbā ar grafiku un video: dizaineri, animatori, redaktori un citi;
• zvanu centra speciālists;
• interneta veikala menedžeris;
• personīgais palīgs.

Ja jūs esat pieredzējis konditors, šuvējs vai, piemēram, juvelieris, jūs varat viegli izveidot savu veikaliņu vai darbnīcu sociālos tīklos vai tādās vietnēs kā Etsy vai Amatnieku izstāde.
Foto: adme.ru
Мīts № 6: Strādājot mājās, var novērsties, sēdēt soctīklos un nedarīt neko – tik un tā neviens neredz

“Cik padarīji, tik arī saņēmi” – pamata princips lielākai daļai darbiem no mājām. Tā var būt samaksa par projektu, samaksa par likmi vai uzdevumam patērētā laika izsekošana ar speciālām programmām. Ārštata darbiniekiem saistības ir īpaši svarīgas, jo visas problēmas un termiņi tiks aprakstīti atsauksmēs un ietekmēs lietišķo reputāciju.

• Esmu frīlansers. Motivējot sevi ar to, ka, kamēr nepadarīšu darbu līdz noteiktam, vajadzīgam posmam, gulēt neiešu, pārstāju iekavēt termiņus.
Foto: adme.ru
Мīts № 7: Var sēdēt pie darba, ģērbusies kā patīk – kaut pidžamā, kaut apakšveļā.

Protams, mājās var strādāt kaut vai vienā krekliņā un izstaipītās sporta biksēs. Bet pētījumi parāda, ka šajā gadījumā jums būs grūtāk koncentrēties, bet produktivitāte samazināsies. Tas nenozīmē, ka būtu jāvelk ofisa kostīms – būs pietiekami labs apģērbs un tīra galva. Turklāt tas būs vēl viens atgādinājums jūsu mājiniekiem, ka jūs atrodaties darbā.

• Bija ļoti grūti strādāt birojā, mūžīgi neizgulējos. Kļuvu par frīlanseru, bet nevaru atbrīvoties no viena muļķīga paraduma. Pamostos 11 – 12, eju dušā, ieveidoju matus, krāsojos, apģērbjos ofisa stilā un tikai tad varu ķerties pie darba. Neiet man darbs ar netīru galvu un mājas apģērbā. Tā arī vāļājos uz dīvāna zīmuļa svārkos, blūzē un augstpapēžu kurpēs. Strādāju.

Мīts № 8: Attālināta darba gadījumā nav karjeras izaugsmes

“Attālinātā” karjeras izaugsme stipri atkarīga no jaunu iemaņu apgūšanas un kvalifikācijas paaugstināšanas. Pie tam “izdienas gadi” un stāžs aiziet otrā plānā. Darbadevēji un pasūtītāji skatās uz portfolio, atsauksmēm un testa uzdevuma izpildi. Karjeras virzības iespējas no ierindas darbinieka līdz priekšniekam ir mazāka nekā tradicionālās organizācijās, toties ir vairāk iespēju profesionālai un finansiālai izaugsmei.
Foto: adme.ru
Мīts № 9: Visgrūtāk ir piespiest sevi strādāt

Noskaņot sevi auglīgam darbam mājās, kur ir tik daudz vilinājumu siltas gultas no rīta vai vakarā līdz galam nenoskatītas filmas izskatā, nav nemaz tik vienkārši. Bet tie, kuri nespēj tos pārvarēt, parasti ilgi “attālinātajā” neuzturās. Grūtāk ir apstāties. Maksā par rezultātu, tātad, liels kārdinājums pasēdēt ilgāk vai paņemt lielāku darba apjomu. Mājās nav tāda formāla atdalīšana kā birojā: “Esmu darbā / aizgāju uz mājām” un no datora sevi aizdzīt nāksies pašam.

Мīts № 10: Attālināts darbs it visā labāks par tradicionālo formātu

Ja jums vēl aizvien saglabājušies maldi, ka darbs no mājām – tā ir paradīze zemes virsū, lūdzu, uzmanīgi izlasiet visus iepriekšējos punktus.

• Strādāju kā frīlansers. Brīvs grafiks, nauda laba. Visi uzskatīja par slaistu un dīkdieni, sak, mājās sēž. Lūk, iekārtojos birojā. Cilvēki labi, gribas dziedāt un dejot. Nezināju, ka var nostrādāt 8 stundas un atpūsties. Pasūtītāji nepazvanīs vienos naktī, esi izgulējies, kolektīvs palīdz uzturēt tonusu, bet darba vieta ir atsevišķi no guļamistabas. Un var pusdienot ne pie datora. Un ar klientiem nav problēmu. Un ar cieņu izturās visi. Un var gulēt noteiktās 7 stundas diennaktī. Un ir laiks grāmatām. Un atpūtai. Un pastaigām. Un saziņai.
Foto: adme.ru
Bonuss : ja jums izlikās, ka mīnusu vairāk nekā plusu

Attālināts darbs – vienkārši tas ir cits, pagaidām ne visai pierasts formāts, kuram ir savas priekšrocības un trūkumi. Ne visiem tas der, tomēr tie, kuri paliek, nesteidzās atgriezties pie “normāla”, mazāk elastīga grafika, braucieniem sabiedriskā transportā un personīga kontakta ar kolēģiem. Tāpēc, ja jūs šaubāties mēģināt vai nē, novērtējiet informāciju augstāk. Ja nebaida, tad notekti ir vērts izmēģināt!

• Agrāk strādāju pēc grafika по 10:00 līdz 19:00, kaut kā nebūt modos, pusi dienas staigāju ne cepta, ne vārīta un nervoza, varēju uzsprāgt mazākā sīkuma dēļ. Aizgāju frīlansā. Ceļos 13:00, duša, brokastis, grāmatu lasīšana, šopings vai došanās uz kino. Sēžos pie darba 18:00–19:00. Cik tas ir burvīgi! Reizēm gadās principiāli klienti, kuri vēlas satikties no rīta, bet no viena atteikuma es stipri nabadzīgāka nekļūšu, bet nervi dārgāki. Slava frīlansam! Slava internetam!

Bet jūs varētu strādāt no mājām?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024