-
- 18052 x
-
https://torno.lv/xB2KAwM
Ziniet, ka dvēseles brūces reizēm ir ļoti grūti saskatīt, īpaši tiem, kas to pat nemēģina darīt.
Depresija bieži var palikt nepamanīta un neatpazīta. Persona ar slēptu depresiju ir persona, kas cīnās ar saviem iekšējiem dēmoniem un cenšas tos nevienam neizrādīt. Tādi cilvēki var ārstēties vai var neārstēties, viņi var dalīties ar savu stāvokli ar tuviniekiem, vai arī viņi to nedarīs. Problēma ir tā, ka pasaule kļūst drūmāka, ja pārstājam mēģināt saprast viens otru.
Mums ir tendence domāt, ka dzīves nelaimes netiek slēptas un ka tās ir tikpat viegli pamanāmas kā kaujas atstātās rētas.
Bet ziniet, ka garīgās brūces dažreiz ir ļoti grūti pamanāmas, īpaši tiem, kas to pat nemēģina darīt.
Raksta turpinājums
1. Viņi var apzināti mēģināt izskatīties tā, it kā viņiem klājas labi un pat pastāvīgi izstarot laimes starus un vienmēr būt pacilāti
Ja jūs domājat, ka cilvēki ar depresiju vienmēr ir nomākti un drūmi ļaudis, tad jūs maldāties. Depresija nav tikai slikts garastāvoklis. Tie, kas dzīvo, pastāvīgi ciešot no depresijas, var iemācīties pārvaldīt savas virspusējās emocijas un pat būt “vislaimīgākais” cilvēks jūsu vidē, kā jums šķitīs. Mēs visi esam atšķirīgi. Diezgan bieži cilvēki ar dziļu depresiju kontrolē sevi sabiedrībā un izskatās diezgan pozitīvi, neskatoties uz viņu dvēselē notiekošo. Neviens nevēlas uztraukt citus ar savām problēmām, pat ja viņiem tādēļ jāslēpj savas patiesās jūtas.
2. Viņi var visu laiku lietot kaut kādas zāles
Pastāv nopietnas depresijas ārstēšanas metodes, piemēram, medikamenti un terapija.
Bet papildus pašām zālēm pastāv arī ikdienas ieradumi, piemēram, dzīvesveids. Piemēram, noteikta mūzika, vingrinājumi, pastaigas, vispār jebkas, kas viņiem palīdz izkļūt no melnā, depresīvā cauruma. Slēptā depresija ir patiešām briesmīga, it īpaši, ja cilvēkam ar to jātiek galā vienatnē.
3. Viņiem var būt lielas problēmas ar šķiršanos
Ja jums kādreiz ir bijusi depresija, tad jūs varat saprast, ka tas ir liels slogs un ne tikai cilvēkam, kurš piedzīvo depresiju, bet arī tam, kurš atrodas tuvumā. Dažreiz, kad jūs ļaujat kādam atrasties pārāk tuvu un ļaujat viņiem redzēt jūsu cīņu un nelaimi, šī persona vienkārši aiziet. Protams, ir grūti vainot aizejošos, bet cilvēkam ar depresiju parasta šķiršanās var izraisīt pastāvīgu sajūtu, ka visi viņu pametuši un vientulības sajūtu.
Tāpēc viņi bieži slēpj depresiju pat no mīļajiem. Nav nekā sāpīgāka, kā saprast, ka jūsu dvēseles tumšā puse ir tik briesmīga, ka pat mīlošs cilvēks nespēj uz to noskatīties.
4. Viņi var sacerēt dažādus viņu rīcību piesedzošus stāstus
Tas var būt jebkas, sākot no griezumiem uz plaukstas locītavas līdz atteikšanās no pusdienām. Cilvēki, kas dzīvo ar dažāda veida depresiju, piedzīvo daudzas grūtības, kas laiku pa laikam var ietekmēt normālu viņu dzīves gaitu. Šādos gadījumos viņi izdomā visādus attaisnojumus, lai piesegtu viņu garīgo sāpju rezultātus. Visbiežāk viņi paši nevēlas atzīt, ka atrodas pašā robežas malā, tāpēc lieliski zina, kā slēpt savu stāvokli.
5. Viņiem var būt dīvainas atkāpes no ēšanas paradumiem vai dienaskārtības
Šīs pazīmes var šķist nenozīmīgas, taču tām ir nopietnas sekas.
Kāds, kurš dzīvo, cenšoties slēpt savu depresiju, dažreiz parāda tikai smalkus mājienus par to. Pārmērīgs vai nepietiekams miegs ir viena no acīmredzamākajām depresijas pazīmēm. Tas pats ir ar uzturu - ja tavs tuvinieks ēd pārāk daudz vai pārāk maz, tad tas ir trauksmes zvans. Miega režīms un uzturs ir vissvarīgākie veselības elementi. Un cilvēks spēj patstāvīgi kontrolēt šos elementus. Depresija rada tādus apstākļus, ka cilvēks pārņem kontroli pār sevi. Miega režīms var būt vienīgais veids, kā izslēgt apziņu un atbrīvoties no sāpēm, vai, gluži pretēji, obsesīvu domu dēļ kļūst par neiespējamu sasniegumu. Tā tas ir arī ar ēdienu.
6. Viņiem var būt atšķirīgs, nopietnāks uzskats par patēriņa precēm
Persona, kas cīnās ar depresiju, ļoti labi zina, kas un kā ietekmē viņa garastāvokli.
Viņi zina, ka alkohols ir depresants un, ja to pārāk daudz iedzert, nebūs iespējams tikt galā ar savu nomākto garastāvokli un to nerādīt. Viņi arī labi zina, ka kofeīns un cukurs var viņus uzmundrināt, tāpat kā recepšu antidepresanti. Un viņi lieliski zina, ko un ar ko nedrīkst jaukt kopā.
Viņi to visu zina tik labi, jo viss iepriekšminētais maina viņu garastāvokli daudz vairāk nekā cilvēkiem, kuri necieš no depresijas.
7. Viņiem var būt ļoti skaidri, bet grūti saprotami dzīves un nāves jēdzieni
Ne visiem, kam ir depresija, ir domas par pašnāvību. Tomēr depresija bieži provocē domāt par dzīves jēgu. Un cilvēks sāk izmisīgi meklēt visas atbildes uz dzīves jautājumiem, saprotot, ka viss neizbēgami nonāk pie nāves. Šāda bieža iegremdēšanās nopietnās domās var novest pie tā, ka no tām vairs nebūs iespējas izkļūt.
8. Viņi visbiežāk ir talantīgi un izteiksmīgi
Daudzi no mūs iedvesmojošiem māksliniekiem, mūziķiem un mūsu pasaules līderiem arī ir šī mēra skarti, kuru sauc par «garīgo slimību». Šāds emociju dziļums, ko viņi piedzīvo, visbiežāk rodas viņu darbā. Viņi spēj tajā apvienot labo un slikto dvēseles daļu un parādīt dzīves skaistumu caur to emociju ēnām, kuras viņi piedzīvo.
9. Viņi bieži meklē jēgu kaut kam
Ikviens vēlas, lai dzīvē būtu kāds mērķis. Mēs vēlamies būt pārliecināti, ka visu, ko mēs darām, mēs darām kaut kā labā. Būt pārliecināti, ka ejam pareizā virzienā.
Arī cilvēki ar slēptu depresiju to visu vēlas, bet ar vēl lielākām alkām un lielāku izmisumu. Baiļu sajūtas un notiekošā nepietiekamība nav nekas jauns tiem, kuru prāts un dvēsele atrodas depresijas jūgā. Un ļoti bieži šādi cilvēki vēlas kaut kā kompensēt viņu iekšējo trauslumu un ievainojamību.
Tādēļ viņi var mainīt virzienus, kurā viņi dodas daudz biežāk un būt neticami aizrāvušies īstas, patiesas laimes meklējumos.
10. Dažreiz viņi var parādīt savas sāpes un dot vāju mājienu, ka viņiem nepieciešama palīdzība.
Pat cilvēkam, kurš jau ir pielāgojies savai depresijai un zina, kā dzīvot ar šo slogu, dažreiz ir vajadzīga palīdzība. Bet šādus izmisuma kliedzienus no cilvēkiem, kuri vienmēr izskatās spēcīgi, ir viegli palaist garām. Dažreiz viņiem ir vienkārši bīstami būt vienatnē, pat ja viņi saka citādi. Un, ja pēkšņi viņi spēja jums atvērties un pateikt, kas ar viņiem notiek, tad ziniet, ka tas ir viens no vissvarīgākajiem brīžiem, tieši šādi momenti rada spēcīgu un uzticamu tiltu jūsu attiecībās, jo nav iespējams pastāvīgi mocīt sevi un slēpt savas patiesās jūtas no labākā drauga vai mīļotā cilvēka.
11. Viņi, tāpat kā visi cilvēki, meklē mīlestību un atbalstu
Rādīt pasaulei savus dvēseles dēmonus nenozīmē būt negodīgam.
Cilvēki dzīvo, slēpjot savu depresiju, lai atrastu aizsardzību. Aizsardzību savām sirdīm un apkārtējo cilvēku sirdīm.
Mēs dzīvojam pasaulē, kas liek mums slēpt visu, kas izskatās neglīts un drūms. Bet mums tas nav jādara.
Un labākais, ko varat darīt cilvēkiem ar depresiju, ir saprast, ka viņiem ir nepieciešama mīlestība un atbalsts, tāpat kā ikvienam cilvēkam uz šīs zemes.
Nekad nenovērsieties no cilvēka, kurš cīnās ar sevi. Raudiet, kad jūs tā vēlaties Sniedziet palīdzīgu roku, pat ja jūsu priekšā aizcirta durvis. Atveriet savu dvēseli, neskatoties uz bailēm tikt pārprastam. Ja mēs turpināsim neredzēt slikto, tad arī labais paliks nepamanīts.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts
Pierakstīties iknedēļas jaunumiem
|