100 reizes esmu redzējis šo gleznu, bet nekad neaizdomājos, kāpēc šis kazaks ir bez krekla…

Advertisement
Advertisement

Gleznotājs Iļja Repins bija slavens ar savu perfekto pieeju gleznu radīšanai. Uz viņa audekliem viss ir pārdomāts līdz pēdējam sīkumam. Gleznotājs saudzīgi iznēsāja savu nākamo darbu idejas, pārdomājot katru personāžu. Protams, tas aizņēma milzums laika. Piemēram, pasaulslavenā glezna `Kazaki` tika radīta 13 gadu laikā. Tomēr rezultāts ir tā vērts!


Šo audeklu var skatīt stundām ilgi, visu laiku atrodot aizraujošas detaļas. Par gleznas `Kazaki` tapšanas vēsturi var sarakstīt veselu romānu, bet šodien mēs koncentrēsimies tikai uz vienu interesantu detaļu.

Raksta turpinājums
Jautājums, lūk, tāds. Paskaties uz gleznu un pamēģini atminēt, kāpēc kazaks, kurš sēž pa kreisi no skrīvera, ir kails līdz jostas vietai?
Nesteidzies ar atbildi, bet labāk uzmanīgi izpēti palielināto gleznas fragmentu. Šeit ir atminējums!
Nu ko, jau saprati, kādēļ šis kazaks, vienīgais no visiem, attēlots bez krekla? Tad salīdzini savu atbildi ar pareizo.
Atbilde. Visa lieta tāda, ka viņš ir bankotājs, tas ir, cilvēks, kurš izdala kārtis. Ieskaties, viņam blakus ir uzzīmēta kāršu kava! Zaporožjes Sečes laikā tādi cilvēki tradicionāli vilka nost virsdrēbes, lai citiem parādītu savu godīgumu, jo tādā izskatā nebija iespējams noslēpt kārti piedurknē!
Vienkārši apbrīnojami, cik nopietni Iļja Jefimovičs Repins izturējās pret savu darbu. Un, ja šodienas mīkla gāja tev pie sirds, tad piedāvā saviem draugiem arī to atminēt.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024