-
- 10065 x
-
https://torno.lv/SnqqlLM
Lai cik tas nav jocīgi, bet februāris ir mēnesis, kurā ir visvairāk svinību. Tas ir tāpēc, ka tieši tad visā pasaulē notiek paši neaizmirstamākie karnevāli, kuru laikā var redzēt krāšņas parādes, ēdienu bagātību un dažādus atpūtas veidus.
Eksistē daudzas teorijas, kas attiecās uz karnevālu rašanos. Daži uzskata, ka vārds „karnevāls” ir radies no latīņu izteiciena "carne vale", kas nozīmē „atvadas no gaļas”, apzīmējot pēdējās dienas, kad varēja ēst gaļu pirms Lielā gavēņa sākuma. Citi uzskata, ka svinēšana aizdzen ļaunos garus un ir veids, kā atvadīties no ziemas un sagaidīt pavasari.
Visā pasaulē notiek simtiem karnevālu, starp kuriem ir viskrāšņākie un atmiņā paliekoši.
Avots: infoniac.ru
Raksta turpinājums
1. Karnevāls Rio, Brazīlija ( 17-22 februāris, 2012)
Karnevāls Rio ir sava veida etalons, ar kuru salīdzina citus karnevālus. Tas arī ir viens no izslavētiem mākslinieciskiem notikumiem pasaulē. Mazliet vairāk nekā pusmiljons tūristu katru gadu brauc uz „visu karnevālu galvaspilsētu”, lai noskatītos lielāko starp visām tautām un laikiem, uzdzīvi. Karnevāls sākas ar karaļa Momo kronēšanu, kuram tiek nodotas milzīgas sudraba un zelta pilsētas atslēgas. Pēc tam sākas svinēšana visā valstī: uz visām ielām, parkos, bāros un klubos, kas noslēdzas ar Sambas parādi, kad vislabākās sambas skolas iet pa Riodežaneiro, lai iekarotu labākās skolas nosaukumu Brazīlijā.
2. Venēcijas karnevāls , Itālija ( 11-21 februāris, 2012)
Venēcijas karnevāls, iespējams, ir otrais populārākais pasaulē. Viņš sākas divas nedēļas pirms Pelnu trešdienas un beidzas Treknajā otrdienā, ko sauc par Mardi Gra pēc katoļu tradīcijām. Karnevāla laikā notiek koncerti, dejas, parādes un citi pasākumi. Dalībnieki, kā likums, uzģērbj sarežģītus kostīmus un maskas. Pati tradīcija nēsāt Venēcijas masku radās tāpēc, ka visi pilsētas iedzīvotāji gribēja būt vienlīdzīgi, neskatoties uz to vai viņi ir bagāti vai nabadzīgi. Mūsdienās vairāk nekā 30 000 tūristu dienā brauc uz Venēciju svinēt karnevālu.
3. Karnevāls Trinidadē un Tobago (17-22 februāri, 2012
Kalipso dejotāji, metāla bungas un ruma pudeles ir vislielākā Karību jūras karnevāla neaizstājami atribūti. Karnevāls Trinidadē un Tobago Eiropas, Āfrikāņu, Indiešu, Indiāņu, Ķīniešu un Tuvo austrumu ietekmes sajaukums. Paņemot daudzu kultūru labākās tradīcijas, šis karnevāls ar tiesībām var tikt dēvēts par „Vislielāko šovu uz Zemes”.
4. Karnevāls Barrankiļjā, Kolumbija (18-21 februāris, 2012)
Karnevāls Barrankiļjā ir tik brīnumains, ka pat UNESKO ko nosauca par par „Mutvārdu un nemateriālo kultūras un cilvēces mantojumu”. Tūkstošiem tūristu pārpilda Barrankiļju, ostas pilsētu Kolumbijas ziemeļos, lai atzīmētu šos svētkus, kas sākas četras nedēļas pirms pelnu trešdienas un sasniedzot kulmināciju Batalla de las Flores I puķu kaujas) laikā. Karnevāls Barrankiļjā ir svarīgākie folkloras svētki Kolumbijā un vieni no vislielākajiem pasaulē.
5. Karnevāls Nicā, Francija ( 17 februāris- 4 marts)
Karnevāls Nicā ir viens no ievērojamākajiem karnevāla notikumiem, tāpat kā karnevāli Brazīlijā un Venēcijā. Karnevāla laikā Nicas pilsēta pārvēršas par masu izklaides vietu, ko pavada karnevāli, uguņošana un ugunskuri, ziedu gājieni un krāšņas ielu izrādes. Pirmajā dienā, pūlim aurojot, Masēna laukumā ierodas karnevāla Karalis. Karnevāla procesijā ir vairāk nekā 20 ratu un 500 „lielu galvu” no kartona. Pēdējā dienā notiek nakts parāde, kad Nicas ielās iedegās liels daudzums krāsainu uguntiņu.
6. Karnevāls Santa Krusā, Tenerifē, Spānija ( 17-26 februāris)
Mūsdienās karnevāls Santa Krusā Tenerifē ir otrs populārākais un slavenākais pasaules ietvaros, pēc Rio karnevāla. Līksmošana ielās Santa Krusā de Tenerifē sākas piektdien, svētkus atklājot ar lielisku parādi, kas savu kulmināciju sasniedz naktī, kad tūkstošiem cilvēku karnevāla kostīmos dejo līdz pašam rītam. Karnevālu sastāda divas daļas: oficiālais karnevāls un ielu karnevāls. Karnevāls ir slavens ar saviem pārģērbtajiem dejotājiem, žilbinošām karalienēm un muzikālajiem teātriem – murgi.
7. Mardi Gra karnevāls Jaunajā Orleānā, ASV ( 21. februāris, 2012)
Mardi Gra, tie ir populārs amerikāņu svētki, kurus sāka svinēt jau 1800 gadu vidū. Balles ar maskām, skaļas viesības, svētku parādes padara šo karnevālu par vienu no krāšņākiem un aizrautīgākajiem Amerikas notikumiem, Treknā otrdiena- tā ir pēdējā diena, kad katoļi izdabā savām vēlmēm pirms Pelnu Trešdienas, pēc tās tiek uzsāktas gavēņa nedēļas. Karnevāla laikā izbrauc vairāk nekā 400 greznu ratu, ar 15 000 dalībniekiem, uz kuriem skatās miljoniem skatītāju.
8.Karnevāls Goa, Indija ( 18-21 februāris, 2012)
Karnevāls- tas ātrāk Indijā ir izņēmuma un unikāls notikums., ko ieviesa portugāļi, kas valdīja Goa vairāk nekā 500 gadus. Karnevāls, tāpat, notiek februārī, trīs dienu un nakšu laikā, kad leģendārais karalis Momo uzņemas vadīt štatu, un ielas piepildās ar mūziku un visas varavīksnes krāsām. Karnevālu Goa pavada dejas, gājieni, balles un slavenā „sarkanmelnā deja”, kas notiek Goa galvaspilsētas parandži nacionālajā klubā.
9. Ķelnes karnevāls, Vācija ( 16- 22 februāris, 2012)
Ķelnes karnevāla atklāšana notiek ilgi pirms 11.novembra plkst.11:11 dienā, bet divus mēnešus pēc Jaunā gada svinībām karnevāls uzņem lielus apgriezienus. Ielu karnevāls ilgst no Treknās otrdienas līdz Pelnu trešdienai, bet pašas svinības notiek uz ielām, parkos un bāros. Pats galvenais moments ielu karnevālā ir „rozā piektdiena”, kad notiek svētku gājiens, kura laikā svētku saimnieki Princis, Zemnieks un Jaunava iet pa ielām un izdala saldumus.
10. Bāzeles karnevāls, Šveice ( 26. februāris – 2.marts)
Bāzeles karnevāls ir lielākais Šveicē, un katru gadu notiek starp februāri un martu. Karnevāla dienās vecpilsēta pilnīgi pārvēršas, piepildās ar simtiem degošu lukturīšu, kas izgreznoti ar ilustrācijām, Pa ielām iet bundzinieki un muzikanti, spēlējot pikkolo flautas. Saskaņā ar vietējo vēsturnieku sniegtām ziņām, tradīcija bārstīt konfektes parādījās Bāzelē, bet pēc tam izplatījās pa visu pasauli.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts