-
- 12848 x
-
https://torno.lv/S1RTtKb
Parasti cilvēki izvēlas populārus tūrisma maršrutus, tādus kā - Ēģipte, Turcija, Grieķija, Kipra, Karību jūra, Alpus u.t.t. Pieredzējuši tūristi izvēlas kaut ko unikālāku, piemēram, Antarktīdu vai Arktiku. Bet, lai arī cik jums nebūtu naudas, lai cik jūs nevēlētos, jūs nekad un ne par kādu cenu netiksiet šajās vietās. Tūristiem ieiet aizliegts!
Avots: samoeinteresnoe.net
Raksta turpinājums
1. Surtseja Sala
Aizlieguma iemesls: Zinātniski eksperimenti.
1963. gadā, Islandē notika vietējā vulkāna izvirdums. Tā rezultātā noformējās jauna sala ar platību 2,7 m2. Tas raisīja pastiprinātu interesi dažādu valstu zinātnieku lokā, jo tas kļuva par piemēru kā izveidojas un rodas jauna dzīvība. Kopš tā laika sala Surtsei (par godu mitoloģiskajam tēlam Surtam) ir apciemojama tikai ar zinātniskiem mērķiem, priekš pārējiem tūristiem ir aizliegta zona.
2. Keimada Grandi Sala
Aizlieguma iemesls: pārāk daudz indīgo čūsku.
Sala Keimada – Grandi atrodas 35 km no Brazīlijas krastiem un līdzinās īstai paradīzei. Bet tomēr brauciens uz šo salu jums maksās dzīvību, jo tā ir pārapdzīvota ar čūskām: uz 0,43m2 laukuma atrodas aptuveni 4000 čūskas. Šeit arī mīt viena no bīstamākajām čūskām – Salu Botrops (Bothrops Insularis), no kuras kodiena audu atmiršana notiek momentāli, un nāve iestājas ļoti ātri. Šīs čūskas inde ir piecas reizes stiprāka nekā citām odžu sugas pārstāvēm. Šī iemesla dēļ brazīliešu valsts uzstādīja aizliegumu Keimada Grandi salas apmeklējumiem, šo salu vēl brazīlieši dēvē par čūsku salu.
3. Ziemeļu Sentilas Sala
Aizlieguma iemesls: nedraudzīgi aborigēni.
Ziemeļu Sentilas sala skaitās viena no Andmansu salu grupas Bengālijas ielejā. Kaut arī sala oficiāli pieder Indijai, tā ir dzimtene bīstamiem aborigēniem Sentilniešiem, kuri izvairās no jebkura kontakta ar civilizāciju un agresīvi pretojas jebkuram iebrukumam. Pēc zinātnieku domām šie aborigēni pavadīja 60000 gadus izolācijā no pārējas cilvēces. Šie cilvēki aktīvi aizsargā savu teritoriju. Kad 2004. gadā Indijas okeānā notika cunami, Indijas valdība aizsūtīja helikopteri, lai pārliecinātos, ka viņiem nevajag palīdzību. Viņu pēdējie upuri bija pazuduši makšķernieki. Pēc viņu slepkavības, indiešu valdība palūdza pilsoņiem turēties tālāk no aborigēniem un viņu zemes.
4. Ise templis, Japāna
Aizlieguma iemesls: tas paredzēts tikai izredzētajiem.
Viss svarīga svētnīca Japānā skaitas Ise Džingu templis. Galvenais templis ir aplikts ar koka norobežojumu. Tikai augstu stāvošie priesteri un imperatorā ģimenes locekļi drīkst templī ieiet. Līdz 1945. gadam Ise templī bija vēl grūtāk iekļūt: viņš bija atdalīts no ārējās pasaules ar upi Mijagva, kas simbolizē robežu starp ārējo un svēto zemi. Priesteriem bija aizliegts šķērsot šo upi, skaitījās, ka tas sadragās tempļa svētību un izsauks daudzas problēmas Japānai.
5. Gruinarda Sala
Aizlieguma iemesls: Bioloģiskā ieroča testēšana.
1942. gadā britu valdība nopirka šo Skotijas salu, lai izmēģinātu bioloģiskos ieročus, tajā skaitā Sibīrijas mēri. Eksperimenta laikā tika noteikts, ka Sibīrijas mēris piesārņoja teritoriju, un kļuva par iemeslu 95% nāves gadījumiem. Līdz 1980. gadam, sala skaitījās kā viena no bīstamākajām vietām uz planētas. Tikai 1986.gadā zinātnieki sāka “attīrīt” salu un pasludināju viņu par drošu 1990. gadā. Tomēr neviens tur tā arī nedzīvo. Eksperti brīdina, ka Sibīrijas mēra paliekas joprojām ir zemē, tas nozīmē, ka sala nebūs apdzīvojama 100 gadus.
6. Lasko Alas.
Aizlieguma iemesls: ogļskābā gāze, ko izdala cilvēki, iznīcina pirmatnējo mākslu.
Vēstures mīļotājiem šī zeme ir absolūts sapnis, jo tur var ieraudzīt cilvēku dzīves veidu kuri dzīvoja tūkstoš gadu atpakaļ. Tagad diemžēl Lasko alas atrodas aizliegtu vietu sarakstā. Šajā ala atrodas pirmatnējie mākslas darbi, kuri tika radīti aptuveni XVIII - XV tūkstošgadi pirms mūsu ēras. Agrāk šī sala bija atvēra tūristiem, bet daudzus gadus atpakaļ viņu aizvēra, jo noskaidrojās, ka ogļskābā gāze, kas nāk arī cilvēka elpošanas rezultātā, iznīcināja daļu attēlu. Šodien tikai nedaudziem zinātniekiem ir pieeja alai.
7. 51. zona, Grum Lake, ASV
Aizlieguma iemesls : aizvērta kara bāze.
Šis saraksts nebūtu nekas bez noslēpumainās 51. zonas pieminēšanas, kura atrodas Ziemeļrietumos no Las-Vegasas. Šī bija kara bāze no 1950. gada, kura sāka kalpot noslēpumainiem ASV mērķiem un joprojām neviens nezin kāpēc un kam viņu izmantoja. Tomēr eksistē dažādas baumas. Daži uzskata, ka viņa tiek izmantota, lai izpētītu un pielietotu kodolieročus. Daži saka, ka šajā zonā desmitiem gadu atpakaļ nosēdušies citplanētieši. Tomēr vadoties pēc oficiāliem datiem, Zona 51, tiek pētīti un izveidoti eksperimentālie lidaparāti un ieroču sistēmas. Bāzes pieeja un arī gaisa telpa apkārt tai ir stingri ierobežota.
8. Starptautiskā sēklu glabātuve Špicbergene, Norvēģijā.
Aizlieguma iemesls: Slēgta sēklu glabātuve.
Kādreiz aizdomājaties, kas notiks, ja piedzīvosim dabas katastrofu vai kara rezultātā pasaulē beigsies visi dabas resursi un sāksies bads? Par risinājumu kļūs starptautiska sēklu glabātuve Špicbergene. Glabātuve it kā satur daudzas un dažādas augu sēklas no visas pasaules. Šīs sēklas iespējams izmantot, lai izaudzētu jaunus augus un lai nodrošinātu visu populāciju (vai tās paliekas) ar pārtiku.
9. Kara Bāze Pine GAP, Austrālija
Aizlieguma iemesls: Slepena kara bāze
Pine GAP atrodas aptuveni 18 km uz Dienvidrietumiem no pilsētas Alisspringsas, kas atrodas Austrālijas centrā. Gap tiek vadīta ar ASV un Austrālijas palīdzību un skaitās ļoti svarīgs objekts valstu ekonomikai. Gaisa telpa apkārt un virs šī objekta (līdz 5500. metriem) skaitās ierobežota.
10. Mežgorje, Krievija
Šai pilsētai Baškortostana piemīt aizliegtas administratīvas teritorijas statuss. Teritorija atrodas aptuveni 200 kilometrus no Ufas – apgabala galvaspilsētas. Pilsēta atrodas blakus Urālu kalniem. Ir baumas, ka tur būvējas pazemes pilsēta – Krievijas Federācijas rezerves galvaspilsēta.
Ne visas pasaules vietas ir skaistas un vilinošas. Pastāsti draugiem par šīm vietām, kur noteikti nevajadzētu doties.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts