10 vienkārši paradumi, kas katru dienu zog mūsu jaunību

Advertisement
Foto: tsp.li
Advertisement

Labs izskats ir svarīgs lielākajai daļai sieviešu un novecošanas pazīmes uztrauc un liek nomainīt kopšanas līdzekļus un darba programmu ar kosmetologu. Tomēr skaistuma ienaidnieki neatrodas tur, kur mēs domājam. Tie ir mūsu ikdienas ieradumi, kuriem mēs vienkārši nepievēršam uzmanību.

 

Mēs nolēmām uzzināt, kas īsti dienu no dienas atņem mums jaunību.

 

Raksta turpinājums
Foto: tsp.li
1. Paradums sēdēt pozā kāja pāri kājai

Ārsti neatbalsta tik ērtu stāvokli. Paradums sēdēt sakrustotām kājām kavē asinsriti un var izraisīt spiediena palielināšanos. Bet visbiežāk sastopamās problēmas joprojām ir mugurkaula darbības traucējumi, tā izliekums. Un mugurkaula veselība, īpaši mugurkaula kakla daļa, tieši ietekmē mūsu sejas jaunību.
Foto: tsp.li
2. Skatīšanās viedtālrunī, guļot gultā

Eksperti atzīmē, ka āda, kas ātri zaudē elastību kakla un zoda zonā un dziļas grumbas ne vienmēr ir problēma sievietēm vecumā no 40 gadiem. Šīs nianses parādās daudz agrāk un to iemesls ir pastāvīgi nepareizs kakla stāvoklis. Mēs skatāmies uz ekrānu ar noliektu galvu. Starp citu, tas attiecas ne tikai uz tiem, kam patīk pavadīt laiku ar viedtālruni, bet arī uz tiem, kas šādā pozā bieži lasa grāmatas.

Kas attiecas uz ieradumu, no kura grūti atteikties - tālrunis gultā, tas veicina novecošanos, jo lentes skatīšanās pirms gulēšanas, uzbudina nervu sistēmu, izjauc mūsu bioloģisko pulksteni. Vēl viena nianse, kurai mēs nepiešķiram nozīmi: skatoties uz tālruni tumsā, mēs biežāk piemiedzam acis un tas provocē ”vārnu kāju” veidošanos.
Foto: tsp.li
3. Paradums sakniebt lūpas un sasprindzināt sejas apakšdaļu

Ievērojiet, cik bieži dienas laikā mēs neviļus saspiežam zobus, saspiežam lūpas, tādējādi stipri sasprindzinot sejas apakšējo daļu. Laika gaitā tas kļūst par ieradumu un sejai rodas spazmas. Pēc ekspertu domām, galvenais ieloku, dubultzoda, mutes kaktiņu noslīdēšanas iemesls ir tieši vaigu un košļājamo muskuļu spazmas, to saīsināšana.

Tāpēc, lai uzlabotu situāciju, jums ir nepieciešams vispusīgi atslābināt šos muskuļus.
Foto: tsp.li
4. Mazgāšanās ar karstu ūdeni

Ne vienmēr mazgāšanās ar aukstu vai remdenu ūdeni ir patīkama. Bet mazgāšanās ar karstu ūdeni, īpaši katru dienu, ādai dos maz labuma. Karsts ūdens var kairināt seju un izraisīt sausumu cilvēkiem ar jutīgu ādu. Augstā ūdens temperatūra var kaitēt ādas aizsargslānim, tā sauktai mantijai, stipri izkaltēt seju, palēnināt kolagēna ražošanas procesus un paplašināt poras.
Foto: tsp.li
5. Cieta gultas veļa

Spilvendrānas ir būtiskas miega kvalitātei un ietekmē jūsu ādas stāvokli. Ja dodat priekšroku biezai kokvilnas gultas veļai, iespējams, pamanījāt ādas krokas, kuru izlīdzināšana prasa ilgu laiku.

Lai samazinātu to rašanās varbūtību, ir vērts izvēlēties spilvendrānas ar gludu virsmu. Eksperti iesaka zīdu, taču tie var būt arī citi mīksti un gludi materiāli, piemēram, kambrijs. Gludas spilvendrānas samazina matu un ādas berzi un samazina kairinājuma, kroku un grumbu risku. Šīs spilvendrānas ir ieteicamas arī cilvēkiem ar pūtītēm: ir konstatēts, ka tie ievērojami mazina pūtītes un iekaisumu.
Foto: tsp.li
6. Saulesbriļļu ignorēšana

Papildus tam, ka saulesbrilles aizsargā mūsu acis no ultravioletā starojuma kaitīgās ietekmes, tās ļauj ādai palikt skaistai. Tas ir vienkārši: mēs brillēs nemiedzam acis, nenoslogojam muskuļus ap tām, kas nozīmē, ka šīs zonas jaunība saglabāsies ilgāk. Galu galā ap acīm ir plānākā un jutīgākā āda, tāpēc visas kļūdas, rūpējoties par to, nekavējoties kļūst pamanāmas.
Foto: tsp.li
7. Pārmērīga plāksteru izmantošana

Plāksteri ir lieliski, ja nepieciešams ātri savest sevi kārtībā, tie izlīdzina ādu. Bet tas notiek ne visai veselīgu procesu dēļ. Tādēļ to pastāvīga lietošana kā pamata kopšanas līdzeklis nav pārāk labs risinājums.

Eksperti saka, ka tik ātrs pacēlums ir saistīts ar siltumnīcas efektu. Tas novērš sausumu, bet nevar ietekmēt dehidratācijas galveno cēloni. Turklāt epidermas pietūkums var izraisīt hiperhidrāciju. Turklāt tiek pārkāpts ūdens un sāls un sārmu līdzsvars, cieš lipīdu barjera.

Plāksteri īsti nemitrina ādu. Tie rada tikai papildu plēvi, kas neļauj ādai elpot un saglabā mitrumu. Bet tam ļoti ātri seko āda sausums un sasprindzinājuma sajūta.
8. Kosmētikas izmantošana pēc derīguma termiņa beigām

Dekoratīvā kosmētika izskatās labi un patīkami smaržo pat tad, ja ir beidzies derīguma termiņš. Bet tas nenozīmē, ka to joprojām var klāt uz sejas. Patiešām, kopā ar to ādā nonāk daudzas baktērijas, kas izraisa iekaisumu, kairinājumu un var izraisīt priekšlaicīgu ādas novecošanos. Sliktākajā gadījumā kosmētika, kuras derīguma termiņš ir beidzies, var izraisīt nopietnu infekciju.
Foto: tsp.li
9. Ciešu frizūru veidošana

Stingra zirgaste vai cope, ko nēsā dienu no dienas, nelabvēlīgi ietekmē matu stāvokli. Eksperti iesaka kontrolēt spriedzi pie saknēm, pretējā gadījumā jums būs jācīnās ar matu folikulu bojājumiem un to izkrišanu līdz kailu plankumu parādīšanās brīdim un tie nekādā veidā nav saistīti ar jaunību. Īpaši šādam nepatīkamam procesam pakļautas meitenes ar plāniem un ne pārāk bieziem matiem.
Foto: tsp.li
10. Iemīļota poza miegam – uz sāniem vai vēdera

Plastikas ķirurgi saka, ka mēs paātrinām sejas un kakla ādas novecošanās procesu, kad guļam uz vēdera vai sāniem.
Poza uz vēdera iespiež seju spilvenā un tas noved pie poru aizsērēšanas, pūtītēm un grumbām. Asinsrites palēnināšanās šajā stāvoklī noved pie tūskas. Gulēšana uz sāniem izraisa tādas pašas problēmas, tikai vienā sejas pusē.

Stāvoklis uz muguras tiek uzskatīts par labāko gulēšanai. 20-30 grādu leņķa uzturēšana uzlabo šķidruma cirkulāciju organismā un ļauj ādai elpot.
Foto: tsp.li
Vai jums ir šādi ieradumi? Esat ievērojuši, kā tie jūs ne pārāk labi ietekmē?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024