-
- 24142 x
-
https://torno.lv/xK9xsH1
Kāds grib iemācīties ietaupīt, bet kāds uzskata, ka labāk iemācīties vairāk pelnīt. Tikmēr daudzi veiksmīgie cilvēki atklāti apgalvo, ka noslēpums bilancē: vispirms jāapgūst naudas taupīšanas metodes un pēc tam jāsāk meklēt veidi, kā tos uzlabot. Par to miljonāri ziņo savās daudzajās intervijās, un visinteresantākie padomi kļūst par aforismiem un klīst internetā.
Mēs nolēmām ne tikai izlasīt slavenu personu citātus, bet arī īstenot tos dzīvē. Un mēs atradām 5 “nē” un 5 “Jā”, kas steidzami jāzina tiem, kuri sapņo aizmirst par problēmām ar naudu.
Raksta turpinājums
1-s «nē»: beidziet koncentrēties uz naudas uzkrājumiem.
Viens no slavenākajiem XX gadsimta uzņēmējiem un izgudrotājiem Henrijs Fords teica: ”Veci skolotāji mums māca, ka vajag atlikt naudu līdz labākajiem laikiem. Tas ir ļoti slikts padoms. Nekrājiet naudu bankā. Līdz 40 gadu vecumam neesmu ietaupījis ne dolāru, viss tika investēts turpmākajā attīstībā.”
Ieguldījumi sevī spēj mainīt dzīvi. Šādas investīcijas nav pakļautas inflācijai: lai arī kas notiktu, laba veselība, izglītība un vairāku valodu zināšana būs vērtīgas. Jo vairāk jums ir prasmju, jo vairāk izredzes uz panākumiem šajā dzīvē.
3 ieguldījumu galvenās grupas:
• prasmes un māka: izglītība, lasīšana, kursi. • fiziska veselība: pareiza ēšana, vitamīni, ārstu apmeklējumi, sports. • morālā veselība: atpūta, saskarsme ar draugiem, izklaide.
2-ais «nē»: aizmirstiet par nepārliecinātību
Viens no labākajiem praktiķiem times - menedžmenta jomā Bodo Šefers iesaka: ”Mums tas jādara, nevis jāmēģina. Kurš grib mēģināt, tas ir gatavs neveiksmei. Un galu galā viņam nekas nesanāk. Nav nekādu mēģinājumu. Vai nu tu to dari, vai nedari.”
Sākot ar jebkuru lietu, turīgi cilvēki ir noskaņoti uz panākumiem. Viņi neredz šķēršļus un iegulda visus spēkus, lai iegūtu vēlamo. Cilvēki, kuri vēlāk var nopelnīt bagātību, vadās pēc tā, ka “tas nostrādās, jo es likšu tam darboties”. Un nedara to pavirši. Nabadzīgie cilvēki bieži grēko ar šādu uzvedību, nezina, ko viņi grib no dzīves, un attaisno sevi ar frāzēm “Nu, es vismaz mēģinu”, “Ja kas, es pamēģināšu kaut ko citu.”
3-ais «nē»: nedomā par citu ērtībām
Katram no mums ir gadījies piekrist, kaut patiesībā ļoti vēlējāmiess atbildēt “nē”. Uzņēmējs Vorens Bafets ir pasaules bagātāko cilvēku trijniekā, viņš ir sapelnījis miljardus, sākotnēji neko nezinot, tāpēc ir jēga ieklausīties viņa teiktajā: ”Ja jums ir iespēja izvēlēties, tad daudz svarīgāk ir teikt“ nē ”. Šī prasme ir ļoti svarīga: ja runājam par citiem, tad ir risks iekļūt svešu vēlmju gūstā un aizmirst par saviem mērķiem.
Bieži vecāki, neapzinoties, bērniem māca bezvārdu pakļautību: nevar iebilst, nedrīkst trokšņot. Pieaugušo dzīvē tas ir bēdīgi, ka cilvēks baidīsies izpaust savas patiesās jūtas. Tā var būt laulība bez mīlestības, nemīlēts darbs, saskarsme ar nepatīkamiem cilvēkiem. Bet “nē” par mums prot pateikt mūsu ķermenis - ja, piemēram, darbs nav apmierinošs, tad ķermenis runās “nē” ar biežām slimībām.
4-ais «nē»: nepērciet bagātas dzīves atribūtus
Uzņēmējs Marks Kjūbans uzaudzis vienkāršā ģimenē, bet spējis kļūt par miljardieri un basketbola komandas īpašnieku. Viņš uzskata, ka nav vērts koncentrēties uz materiālajām lietām: “Nav nozīmes, ar kādu mašīnu jūs braucat. Nav svarīgi, kā tu ģērbies. Jo vairāk jūs domājat par naudu, jo grūtāk ir koncentrēties uz mērķiem. Jo lētāk jūs varat dzīvot, jo vairāk jums ir variantu.
Daudzi pēc algas paaugstināšanas sāk tērēt vairāk - pērk dārgāku mašīnu, biežāk staigā pa veikaliem, pasūta ēdienu. Galu galā viņi nekļūst bagāti, viņu trūkums paliek apmēram tādā pašā līmenī. Tikai tad, ja pelnīt vairāk un tērēt mazāk, būs brīvi līdzekļi, ko var ieguldīt savā attīstībā.
5-ais «nē»: netērējiet velti laiku
Viens no galvenajiem mūsdienu biznesa ģenijiem, “Starbucks” kafijas tīkla dibinātājs Hovards Šulcs ir ievērojis: “Lielie paveikumi nav nejaušība.” Daudziem gribas pamest darbu birojā un nodarboties ar to, kas patīk: kļūt par fotogrāfu, ceļotāju vai rakstnieku. Bet labāk nedarīt to, kamēr nav finansiālas stabilitātes.
Visveiksmīgākais variants ir dzīvot uz ienākumiem no pamatdarba un nodarboties ar savu sapņu darbu brīvajā laikā. Var uz pāris stundām celties agrāk, izmantot pusdienu pārtraukumu, nodarboties ar iemīļoto darbu vakaros, nevis skatīties seriālus. Ja naudas no papildu darba pietiek rēķinu apmaksai un ikdienas vajadzībām, tad var bez bailēm aiziet no apnikušās vietas.
1-е «jā»: meklējiet kvalitatīvas mantas
Šāds atzinums no viena no bagātākajiem Vorena Bafeta planētas cilvēkiem var šķist dīvains, taču viņš saka: „Man vienalga, par zeķēm ir runa vai par akcijām: man patīk pirkt kvalitatīvas preces par samazinātām cenām.”
Cena ir tas, par ko mēs maksājam, bet vērtība ir tas, ko mēs saņemam. Taču zaudēt galvu izpārdošanā nav labākā ideja, jo var ņemt daudz preču, kuras jums nav vajadzīgas, un tērēt naudu blēņām. Esiet selektīvi, izvēloties nepieciešamās lietas, meklējiet ideālu attiecību “cena – kvalitāte”, Izvairieties no impulsīvajiem pirkumiem, un tad jums izdosies saglabāt godīgi nopelnīto.
2-ais «jā»: koncentrējieties uz iespējām
Slavenais pašattīstības grāmatu autors Roberts Kijosaki ir pārliecināts: „“ nav iespējams “bloķēt jūsu potenciālu”, bet jautājums „kā es to varu izdarīt?“ liek jūsu smadzenes strādāt ar pilnu slodzi”. Tieši šis vēstījums aktivizē smadzenes, un viņš sāk meklēt risinājumus. “Nav iespējams”- tas ir tikai vārds, un pat visdārgākie sapņi pārvēršas realitātē.
Tam ir jāmāca savus bērnus, neierobežojot viņu potenciālu, jāstāsta iedvesmojoši stāsti par cilvēkiem, kuri ir mainījuši pasauli, un pārliecināt, ka viss ir iespējams, ir tikai nepieciešams uzlabot sevi un savu dzīvi.
3-ais «jā»: vērtējiet to, kas jums ir
Un vēl viens gudrs Vorena Bafeta izteikums: ”Nopērciet tikai to, ko jūs ar prieku valkājat, ja tirgus tiek slēgts uz 10 gadiem.” Iepirkšanos veikalos mūsdienu psihologi dažkārt pielīdzina terapijai: pircēji vēlas gūt ātru prieku, ko dod impulsīva iepirkšanās. Īsā eiforija beidzas ar nožēlu, kad iegūtais apnicis vai iziet no modes.
Labāk nopirkt dārgāku garderobes priekšmetu, bet no kvalitatīviem materiāliem. Bet, ja vēlaties būt trendā, tad var pievienoties apzināta patēriņa un ekošopinga kustībai. Cilvēki, kuri rūpējas par savu materiālo stāvokli un planētas nākotni, apmainās ar lietām, pērk no citiem cilvēkiem nepieciešamo, nopērk sekondhendos un izmanto vienu un to pašu sīkrīku gadiem.
4-ais «jā»: iemācieties redzēt vienā lielajā daudz mazo
Ģenerālim Dvaitam Eizenhaueram pieder izteiciens: “Plāni nav nekas. Plānošana ir viss. Pirmais ir mērķis, bet otrais ir ceļš un vīzija par to, kā tiks sasniegts mērķis. Pat tad, ja viss dažu sekunžu laikā mainīsies līdz nepazīšanai, pats plānošanas process ļaus dziļāk iedziļināties situācijā un koriģēt darbības tā, lai mērķis būtu sasniegts. Būs vieglāk sadalīt laiku starp uzdevumiem un netērēt to. Pluss būs arī tas, ko jūs neaizmirsīsiet par vissīkākajām lietām”.
5-ais «jā»: un visbeidzot, vairāk atpūtieties
Pirmā oficiālā dolāru miljardiera Džona Rokfellera vārds cilvēces ir zināms ikvienam, un lūk, ko viņš iesaka: ”Kas visu dienu strādā, tam nav laika pelnīt naudu.” Tas nozīmē, ka, ja katru dienu strādā nepaceļot galvu, tad vienkārši neredzēsiet pasauli tādu, kāda tā ir. Bez svaiga un skaidra skatiena nevar būt panākumi darbā.
Bils Geitss atbalsta šo ideju, apgalvojot, ka “bizness ir spēle, kurā maksimums azarta apvienojas ar noteikumu minimumu.” Un nevajadzētu pārvērst spēli par rutīnu. Protiet atslēgties, lai varētu piepildīties ar jaunām idejām”.
Vai jūs sekojat kādiem noteikumiem vai padomiem par ekonomiju un pelnīšanu? Vai varat ieteikt kaut kādas metodes, paņēmienus vai grāmatas, kas jums palīdzēja uzlabot vai saglabāt savu finansiālo stāvokli?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts
Pierakstīties iknedēļas jaunumiem
|
Ypač patogu, kad platforma pritaikyta Latvijai, todėl visi procesai - nuo registracijos iki pinigų išėmimo - yra aiškūs ir paprasti. Maloni sąsaja, didelis įvykių pasirinkimas ir reguliarios premijos aktyviems naudotojams - visa tai išskiria GG.Bet iš kitų gg-bet-lv.com Pradedantiesiems yra pagalba ir instrukcijos, todėl net jei tik pradedate, suprasti nebus sunku. Sėkmės visiems, žaiskite atsakingai! ????