10 valstis ar viskvalitatīvākām veselības aprūpes sistēmām. Lūk, kur ir jāārstējas!

Advertisement
Advertisement

Medicīnas attīstības līmenis ir valsts iedzīvotāju labklājības rādītājs. Gribas, lai dzimtene būtu labklājība, spējīga kvalitatīvi palīdzēt, kamēr nav par vēlu, ja parādīsies problēmas ar veselību. Gribas justies droši tur, kurā mēs dzīvojam.

 

Cilvēkiem bieži gribas daudz, bet diemžēl ne vienmēr ir iespēja realizēt visu iecerēto.

Raksta turpinājums
Mūsu redakcija pastāstīs Tev par 10 valstīm, kurās ir visaugstākais veselības aprūpes līmenis. Mūsuprāt, tām arī ir jālīdzinās.
1. Zviedrija

Valstu topu sāksim ar Zviedriju. Valdība apmaksā 97% no visiem medicīnas pakalpojumiem. Tas ir, katrs zviedrs savas dzīves laikā tērē tikai 3% no kopējās summas, kas ir nepieciešama, lai uzturētu savu veselību. Valsts naudas pietiek gan jaunā ierīkojuma un medikamentu iegādei, gan arī mediķu algām.

Neskatoties uz to, stomatoloģija šajā valstī ir maksas pakalpojums, tāpēc ir jāsāk rūpēties par zobiem jau kopš bērnības, jo līdz 19 gadu vecuma zobārstu pakalpojumus apmaksā valsts.
2. Šveice

Šveicē ir labs dzīves ilguma rādītājs. Vīrieši dzīvo vidēji līdz 80, bet sievietes - līdz 85 gadiem. Tas pierāda to, ka šajā valstī veselības aprūpe ir viena no prioritātēm.

Atšķirībā no zviedriem, šveiciešiem ir jāmaksā par veselības apdrošināšanas polisi, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu speciālistu palīdzību. Tā ir tikai formalitāte - valsts tāpat sedz lielāko izdevumu daļu, kuru Šveices iedzīvotāji tērē mediķu pakalpojumiem.
3. Dienvidkoreja

Katram Dienvidkorejas pilsonim pēc likuma obligāti ir jāveic ikgadējā dispanserizācija, kuru pilnībā apmaksā valsts.

Korejas ārsti uzskata, ka visiem procesiem organismā ir jānotiek saskaņā ar dabu, tāpēc viņi piekopj senās ārstēšanas metodikas, apvienojot tās ar medicīnas inovācijām un ārstnieciskiem standartiem.
4. Austrālija

Austrālija ir slavena ar savu klimatu, ekoloģiju, dzīves apstākļiem un attīstīto medicīnas sfēru. 75% no ārstēšanas maksas sedz valsts, savukārt atlikušos 25% apmaksā no privātās veselības apdrošināšanas līdzekļiem.

Austrāliešiem pašiem ir jāmaksā par stomatologu un oftalmologu pakalpojumiem, bet viņi par to neuztraucas. Lielpilsētu iedzīvotāji ir spējīgi patstāvīgi apmaksāt zobārstu apmeklējumus, savukārt tiem, kuri nespēj to atļauties, valsts piedāvā subsīdijas un attiecīgus pabalstus.
5. Itālija

Itālijā pastāv vienotais Valsts veselības aprūpes dienests, kurš divreiz gadā veic bezmaksas dispanserizāciju sievietēm, lai noteiktu, vai viņas neslimo ar vēzi.

Ja pacientam steidzami ir jāveic operācija privātā vai valsts slimnīcā, par to nav jāmaksā. Arī ātrās palīdzības izsaukšana nemaksā slimniekam ne centa, pat ja viņš nav Itālijas pilsonis. Rūpes par iedzīvotāju veselību atspoguļojas valsts dzīves ilguma rādītājā - vidēji itālieši dzīvo 82 gadus.
6. Spānija

Spānijas valdība pievērš uzmanību medicīnas darbinieku profesionālai sagatavotībai: lauku feldšeris šajā valstī ir tikpat kvalificēts kā lielpilsētas privātās klīnikas ārsts. Pieskaitām šim faktam moderno ierīkojumu un dabūjam valsti, kurā gribas pilnībā uzticēties medicīnas darbiniekiem.
7. Izraēla

Šī vieta ir ne tikai daudzu svētceļojumu galamērķis, bet arī veselības aprūpes Meka tiem, kas ir zaudējuši jebkādu cerību izārstēties. Šajā valstī palīdz slimiem cilvēkiem izveseļoties un veic visgrūtākās operācijas, no kurām daudzas valstis mēdz atteikties.
8. Japāna

Uzlecošās saules zeme ir viena no līderiem tehnoloģiju attīstībā, un tā neatpaliek arī veselības aprūpes jomā. Veselības saglabāšanas sistēma ir orientēta uz profilaksi un rehabilitāciju, un tā attīstās, pateicoties veselības apdrošināšanai, mecenātiem un valsts finansējumam.

Privātā sektora darba devēji bieži maksā darbiniekiem papildu naudu, kas ir nepieciešama veselības apdrošināšanas polises iegādei. Trūcīgie Japānas iedzīvotāji tiek atbrīvoti no maksas par veselības aprūpi un saņem valsts subsīdijas.
9. Singapūra

Pēc Pasaules Veselības organizācijas novērtējuma, Singapūras veselības aprūpes sistēma ir atzīta par labāko visā Āzijā. Katru gadu šo valsti apciemo ap 400 tūkstošiem tūristu, un daudzi kā vizītes iemeslus min izcilu veselības aprūpi. Mēs pilnīgi viņiem piekrītam.
10. Honkonga

Honkonga nav valsts, bet gan Ķīnas Republikas administratīvais rajons, kurā ir ap 7 miljoniem iedzīvotāju. Šis rajons it kā atrodas citā realitātē. To dēvē par vienu no Āzijas vadošajiem finanšu centriem. Arī veselības aprūpes līmenis šajā pilsētā ir ļoti augsts.

Honkongā ir viens no mazākajiem zīdaiņu mirstības rādītājiem pasaulē, bet pēc vidējā dzīves ilguma pilsēta ieņem godalgoto otro vietu.

Municipālā medicīna ir Honkongas veselības aprūpes iezīme. Valsts finansē 90% no summām, kuras tiek tērētas operācijām, apskatēm un ārstēšanai.
Redakcijas padoms: kurā valstī Tu nedzīvotu, rūpējies par savu veselību tā, lai Tev nemaz nevajadzētu vērsties pie ārstiem.

Dalies ar šo informatīvo rakstu ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024