-
- 3090 x
-
https://torno.lv/xhMA34T
Veselīga dzīvesveida un pareizas uztura mode nezaudē pozīcijas. Šķiet, ka mēs visi tagad ēdam tikai brokoļu biezeni ar diedzētiem kviešu graudiem, uzdzerot veselīgo ēdienu ar rīta rasu. Bet ko slēpt, dažreiz katrs no mums vēlas ieskatīties ātrās ēdināšanas vietā un sevi palutināt ar kraukšķīgiem kartupeļiem, milzīgu hamburgeru un burbuļojošu gāzēto dzērienu.
Mēs iestājamies par godīgumu un atklātību, tāpēc esam apkopojuši vairākus patiesus stāstus par mūsu sarežģītajām attiecībām ar ēdienu un pēc tam tos attēlojuši komiksos. Jebkura šo situāciju sakritība ar reāliem notikumiem jūsu dzīvē ir nejauša. Šī raksta sagatavošanas laikā netika nodarīts kaitējums nevienam avokado.
Raksta turpinājums
1. Ēdiens var būt mānīgs
”Austeru ēšanas speciālisti” iesaka vispirms atdalīt gliemeni no čaumalas ar dakšiņu un nedaudz pārliet to ar citrona sulu. Pēc tam, ar diviem pirkstiem viegli turot gliemežvāku, pielikt to pie lūpām un izsūkt tā saturu. Ja neievērot šos vienkāršos noteikumus, tad ”skaisti kā filmās” nesanāks. Kopumā, vislabāk patrenēties mājās.
2. Veselīgs ēdiens ir tik veselīgs, ka dažreiz atdzīvojas
Ir, protams, lieliski pāriet uz ārkārtīgi pareizu uzturu, taču noderīgs ir tas, kas ar mēru. Ir pat tāds ēšanas traucējumu veids kā nervozā ortoreksija, kad cilvēks ir vienkārši apsēsts ar veselīgu ēšanu. Izslēdzot no uztura dažus pārtikas produktus, mēs varam tikai kaitēt veselībai. Un mūsu priekšstati par pareizo ēdienu ne vienmēr tiek iegūti no uzticamiem avotiem.
3. Jebkuri sasniegumi jāatzīmē ar gardumiem
Ideālā svara saglabāšana ir sarežģīta. Būtībā mēs kļūstam resni, kad uzņemto kaloriju daudzums ir vienāds ar to patēriņu vai pārsniedz to. Lai tas nenotiktu, jums apzināti jāizturās pret uzturu. Galu galā, dzīvesveida maiņa prasa apņemšanos, pašdisciplīnu un neatlaidību. Bet, protams, neaiziet pārāk tālu.
4. Rīšana naktī
Frāzes ”Ko tādu apēst, lai zaudētu svaru?” nozīme pazīstama gandrīz visiem, kas mīl ielauzties ledusskapī pa naktīm. Bet, ja jūs atnācāt mājās vēlu un nevarat gulēt nodevīgas burkšķēšanas dēļ vēderā, ir vairāki pārtikas produkti, kurus varat ēst pirms gulētiešanas. Piemēram, grieķu jogurts ir lielisks kalcija avots, kas uzlabo miegu. Vai ogas: tās satur magniju - minerālvielu, kas nomierina nervus un atslābina muskuļus.
5. Vecs un muļķīgs joks ar konfekti
Slavenā šīs ainas frāze no filmas ”Nebēdā!” ar Vahtangu Kikabidzi un Frunziku Mkrtčjanu kļuva ļoti slavena un tagad tiek nodota nākamajām paaudzēm. Lai gan ar izsalkušajiem cilvēkiem, protams, joki ir slikti.
6. Pusgraudiņa dienā un pusglāzes ūdentiņa
Dažas meitenes kautrējas ēst puiša klātbūtnē, it īpaši pirmajā randiņā. Mums šķiet, ka vislabāk ir atzīties jauneklim, ka arī tev vajadzīga pārtika. Kādreiz viņš par to vienalga uzzinās. Bet, ja kārdinājums izlikties par Īkstīti, kura guļ puķē un barojas ar ziedputekšņiem, ir liels, pirms atbildīgas tikšanās mājās varat ieturēt sātīgu maltīti un pēc tam nenovērsties uz burkšķēšanu vēderā.
7. Тu neesi tu, kad esi izsalkusi
Nelietības likums darbojas. Un, ja sviestmaize vienmēr nokrīt ar sviestu uz leju, bet ietekmīgi paziņas satiekas katru reizi, kad mēs neizskatāmies pēc iespējas labāk, tad noslēpumi, par kuriem negribētos runāt pirmajos randiņos, noteikti tiks atklāti visnepiemērotākajā brīdī. Un kas tur īpašs pateikt puisim: ”Es esmu izsalkusi”? Tik vienkārši.
8. Halucinācijas – nekas, izsalkuma sajūta – viss
Ēst vai neēst ir grūts jautājums, it īpaši, kad ļoti gribas. Tas ir vēl grūtāk, ja alternatīva garšīgam un nenormāli augstas kaloritātes ēdienam ir daži dārzeņi, kuru garša ir mazāk spilgta, bet kurus ciena veselīgas ēšanas piekritēji. Lielākā daļa pārtikas produktu satur ogļhidrātus, bet jums tie jāēd nevis pirms gulētiešanas, bet dienas pirmajā pusē. Ogļhidrātu sagremošana notiek ilgi un var izraisīt bezmiegu un pat grēmas.
9. Sapņi par ēdienu ir vissaldākie
Un atkal par spēju uzturā ievērot zelta vidusceļu. Lai palīdzētu savam ķermenim pareizi darboties, ir svarīgi ievērot 3 vienkāršus noteikumus: ēdienreizes laiks, sabalansēts maltītes plāns un fiziski vingrinājumi. Tas ir diezgan vienkārši. Un nevajadzētu sev liegt mazus priekus, citādi vēlāk nosapņosi ko tādu.
10. Rīta apgaismība un veselīgs dzīvesveids
Un pēdējā lieta: uzsākot pareizo veselīgā dzīvesveida ceļu, neaizmirstiet pajautāt saviem tuviniekiem, vai viņi ir gatavi varonīgi atteikties no visa kraukšķīgā, ceptā un nenormāli garšīgā. Ikvienam ir tiesības izvēlēties (pat kaķiem).
Vai jums patīk palutināt sevi ar gardumiem? Kādi ir jūsu iemīļotie ēdieni?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts