10+ tirgotāju viltīgi triki, kas liek mums tērēt naudu bez nožēlas

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Šķiet, ka mēs jau zinām visu par tirgotāju viltībām. Mūs vairs nepaķert uz āķa ar paņēmieniem stilā “otrais produkts kā dāvana” un “tikai par 9,99”. Un tomēr tas nav pēdējais triks speciālistu arsenālā. Uzņēmumi uzmanīgi uzrauga ne tikai to, lai mēs pirktu preces, bet piedevām lai būtu arī labā noskaņojuma. Tad varbūtība veikt spontānu pirkumu, izejot no veikala, palielinās: sieviešu vidū par 51%, bet vīriešu vidū par 47%. Un tā ir peļņa.


Mēs mīlam veselīgu iepirkšanos un tajā nav vietas mānīgiem trikiem. Mēs iesakām jums tos izpētīt kopā, lai turpmāk lielveikalos būtu vērīgi.

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
11. Nav valūtas simbolu – nav sāpju

Tikai domas vien par lieliem tēriņiem mums sagādā ciešanas. Mums ļoti nepatīk kaut ko zaudēt, nemaz nerunājot par naudas zaudēšanu. Bet, ja naudas simboli tiek noņemti no cenu zīmēm vai no izvēlnes, patērētāji tērēs vairāk. Tas pats notiek ar kredītkaršu maksājumiem, kur mēs fiziski neredzam naudas zaudēšanu.
Foto: adme.ru
10. Kā novērst uzmanību no rindām

Hjūstonas lidostas pasažieri sūdzējās, ka pārāk ilgi gaidījuši savu bagāžu. Neviens pasākums nepalīdzēja, līdz 6 reizes tika palielināts ceļš no kāpnēm līdz konveijeriem. Laiku, ko cilvēki pavadīja, gaidot bagāžu, viņi sāka pavadīt uz ceļa. Un sūdzības izbeidzās.

Tā paša iemesla dēļ debesskrāpjos blakus liftiem tiek novietoti spoguļi. Tātad cilvēki var novērst uzmanību no gaidīšanas. Disnejlendā tiek rādīts atpakaļskaitīšanas laiks un lielveikalos pie kasēm novieto stendus ar sīkumiem.
Foto: adme.ru
9. Маza dāvana – liela mīlestība

Ja uzņēmuma pārstāvis kaut ko jums dara bez maksas, jūs, dabiski, vēlaties atbildēt uz laipnību. Tātad, košļājamā gumija vai konfektītes aploksnē ar rēķinu vairākkārt ir glābušas viesmīļus no klientu neapmierinātības par pusdienu izmaksām.

Neapmierinātību ar pakalpojumu vai cenām viegli izlīdzina citi bonusi: sākot ar firmas zīmola T- kreklu un beidzot ar ekskluzīvu grāmatu. Vai saldējuma porciju. 2015. gada vasarā serviss taksometra Uber pasūtīšanai organizēja liela mēroga kampaņu, lai lietotājiem piegādātu bezmaksas našķus. Neskatoties uz to, ka ne visi varēja saņemt dāvanu, sūdzību skaits par autovadītājiem samazinājās un pasūtījumu skaits pieauga.
Foto: adme.ru
8. Visiem patīk iestatījumi ”pēc noklusējuma”.

Cilvēka smadzenes ir iekārtotas tā, lai pēc iespējas mazāk domātu. Viszemākās pretestības ceļš ietaupa enerģiju un vienādi attiecas gan uz tālruņu iestatījumiem, gan iepirkšanos. Tāpēc, ja vēlaties panākt, lai cilvēki pērk vairāk un vienlaikus nebūtu sašutuši, nepievienojiet jaunas iespējas. Vienkārši mainiet noklusējuma iestatījumus. Piemēram, standarta ratiņu izmērs. Jūs par to nedomājat, bet automātiski iegādājaties par 40% vairāk.
Foto: adme.ru
7. Sacensības gars izlīdzinās zaudējuma sajūtas

”Krājiet punktus, norēķinoties ar tālruni.”

Cilvēki ienīst zaudēt. Īpaši naudu. Un tāpēc, lai pircēji nesūdzētos par augstām cenām, veikalos tika ieviesta punktu sistēma. Tas tika izgudrots autovadītājiem, taču lieliski darbojas arī šeit. Patiešām, par noteiktu iztērēto naudas summu jūs saņemat uzlīmi, punktus atlaidei vai iespēju piedalīties preču izlozē.
Foto: adme.ru
6. Ja elite, tad vēlama

Tagad ir grūti noticēt, bet 80. gadu sākumā Timberland piedzīvoja grūtus laikus. Uzņēmums ražoja augstas kvalitātes, bet ne ļoti skaistu produkciju. Pārdošanas apjomi samazinājās, cilvēki sūdzējās par apavu dīvaino izskatu. Uzņēmuma vadība vienkārši paaugstināja cenas virs konkurētspējīgām cenām, kā rezultātā palielinājās pārdošanas apjomi. Jo produkts bija kļuvis elitārs, kas pircējam nozīmē vairāk vēlamu.
Foto: adme.ru
5. Deficīta prece sūdzības nerada

Kad jūs steigā iegādājaties pēdējās divas vietas lidmašīnā, jūs vairs nepievēršat uzmanību detaļām. Un, atrodoties lidmašīnas salonā, visticamāk, jūs priecājaties, ka jūs vispār lidojat nekā būsiet sašutis par to, ka trūkst iluminatora vai krēsla atzveltne ir salauzta. To, ka deficīts ietekmē mūsu uztveri, zinātnieki pierādīja jau 1975. gadā.

Yeezy Boost sporta apavu kolekcija, kuru Adidas laiž klajā sadarbībā ar Kanje Vestu, tiek pārdota ierobežotā skaitā. Veikalos pēc tiem veidojas rindas un cilvēki nesūdzas par pārmērīgi augsto cenu.
Foto: adme.ru
4. ”Bulla bulla” princips

Kā pārdot sīkumus bez atlaidēm un lai pircējs nesūdzētos, ka viņam iesmērē nevajadzīgas preces? Izveidojiet milzīgos konteineros uzkrāto lietu redzamību par zemu cenu. Tajā pašā laikā nav pat nepieciešams veikt atlaidi šādām precēm, tas ir apjoms, kas piesaistīs cilvēkus. To sauc par bulla-bulla principu.
Foto: adme.ru
3. Nav pierādījumu – nav sūdzību

25 gadu garantija, bezmaksas serviss, abonements uz mūžu - lieliski bonusi. Tikai daudzos gadījumos, jums noteikti ir jāsaglabā čeks. Kur āķis? Piedāvājot garantiju, pārdevējs nodrošina sevi pret sūdzībām par preču kvalitāti. Jūs neuztraucaties par nelieliem bojājumiem vai sliktu kvalitāti, jo preci vienmēr var apmainīt. Tomēr čeku parasti iespiež uz standarta kases aparāta termiskās lentes, kas pāris gadu laikā pilnībā izbalē. Tā rezultātā ražotāji, netērējot naudu remontam, uztur klientu lojalitāti.
Foto: adme.ru
2. Robots, kuram nevar pasūdzēties

Rietumu mazumtirgotāji sāka ieviest pašapkalpošanās kases 90. gadu beigās. Tagad tos aktīvi izmanto ASV, Eiropā, Austrālijā, Japānā. Tuvo Austrumu uzņēmumos pieaug interese par pašpārbaudes risinājumiem. Un tas viss tāpēc, ka tas ļauj ne tikai samazināt kasieru algas, bet arī samazināt sūdzību skaitu par pakalpojumu.

Ātrās ēdināšanas restorānu ķēde Teremok devās tālāk un iepazīstināja ar Marusya - antropomorfu robotu, kas spēj pieņemt pasūtījumus, veikt maksājumus un uzturēt dialogu ar klientiem. Uzminiet, kam nekad nav sūdzējušies par augstām cenām un aukstu zupu?
Foto: adme.ru
1. Jo grūtāk, jo labāk

IKEA veikali vienmēr atrodas nomalē. Kad mēs tur nonākam, mēs norijam tirgotāju ēsmu. Atbraucis tādu gabalu, cilvēks pats sevi noskaņos uz pirkumu - žēl tik daudz laika tērēt par velti.

Izjauktās mēbeles IKEA tirdzniecībā arī nav nejaušība. Tas ir psiholoģisks triks. Veltījis milzīgas pūles un laiku montāžai, jūs vairs nevēlēsieties lamāt produktu, visticamāk, jūs apbrīnosiet pirkumu.

Tikmēr ir noteikts, ka ik gadu IKEA savu preču ražošanai izmanto 1% no pasaules koksnes. Uzņēmums cenšas nereklamēt šos kolosālos apjomus.
Foto: adme.ru
Kas no tā visa jums liktu aizmirst par neapmierinātību un tomēr nopirkt produktu? Vai varbūt jūs zināt labākus trikus?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024