10 slimības, kurām vairāk pakļauti biroja darbinieki

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Darbs birojā ir maz saistīts ar kaut ko bīstamu un riskantu. Ērts krēsls, dators, gaisa kondicionieris, iespēja ēst darba laikā - tas viss rada komfortablu vidi. Tomēr daudzi pētījumi pierāda, ka biroja darbinieki ir pakļauti daudzu slimību riskam.


Sastādījām jums sarakstu ar galvenajām `biroju` slimībām un profilakses metodēm, lai darbs neizraisītu veselības problēmas.

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
1. Sāpes mugurā un locītavās

Birojā mēs sēžam, nepieceļoties vismaz 5-6 stundas. Tas bieži noved pie dažādām problēmām ar mugurkaulu un locītavām, it īpaši, ja ir nepareiza stāja (piemēram, kakls, kas izstiepts līdz monitoram) vai neērts krēsls.

Kā palīdzēt sev

Vismaz reizi pusstundā vajag piecelties, pastaigāt pa biroju vai nedaudz pavingrot.

Pārliecinieties, ka darba vieta ļauj saglabāt pareizu pozu, neradot vēlēšanos tuvināties monitoram vai attālināties no tā.
Foto: adme.ru
2. Sausās acs sindroms

Rūpīgi lasot kaut ko uz monitora, mēs aizmirstam mirkšķināt acis, vai esiet pamanījuši? Tieši tāpēc darbs pie datora vai dokumentu lasīšanas var izraisīt sausās acs sindromu. Tās izpausmes ir pazīstamas daudziem: graušana, sausums un dažreiz svešķermeņa sajūta acī.

Kā palīdzēt sev

Pārbaudiet savu darba vietu: aktīvais darbs pie datora jāveic acu līmenī, apgaismojumam nevajadzētu nogurdināt acis, un gaisu no kondicioniera nedrīkst pūst tieši sejā.

Ik pēc 20 minūtēm mēģiniet skatīties uz priekšmetiem, kas atrodas attālumā, un aktīvi mirkšķiniet acis, mitrinot gļotādu.

Vismaz reizi dienā veiciet vienkāršu vingrošanu acīm.

Ja acis tomēr vēl kļūst sausas, izmantojiet īpašus mitrinošus pilienus acīm.
Foto: adme.ru
3. Gripa un ARS

Kāpēc visvairāk no gripas un saaukstēšanās cieš tieši siltās telpās sēdošie cilvēki? Atbilde ir vienkārša: birojā mēs esam nevēdinātā telpā, kas gandrīz nav ventilēta, kopā ar lielu skaitu cilvēku. Iespēja, ka kāds no darbiniekiem jau ir saslimis un var inficēt kolēģus, ir ārkārtīgi augsta. Turklāt gaisa kondicionēšana arī neveicina veselību: liela temperatūras atšķirība starp biroju un ielu palielina saaukstēšanās gadījumu skaitu.

Kā palīdzēt sev

Izvairieties no rokas spiedieniem epidēmiju laikā.

Saaukstēšanās sezonā dzeriet vitamīnus, ja iespējams, norūdieties visa gada laikā.

Sekojiet, lai telpas būtu vēdinātas.
Foto: adme.ru
4. Varikozas vēnas

Vēl viena problēma, ar ko saskaras daudzi biroja darbinieki, ir varikozas vēnas. Saskaņā ar statistiku, 30% sieviešu un 10% vīriešu vēršas pie ārstiem ar šādu slimību.

Sakarā ar asins sastrēgumiem nospiestajās kājās, asinsvadu sieniņas kļūs plānākas, un uz kājām var parādīties neglīti mezgli un vēnas. Smagākos gadījumos varikozajās vēnās var rasties asiņošana, kā arī veidoties čūlas.

Kā palīdzēt sev

Nenēsājiet apavus ar augstiem papēžiem (vēlams, ne vairāk kā 2-3 stundas dienā).

Nesēdiet pozā ”kāja uz kājas”.

Būtu laba arī regulāra masāža, bet, ja tas nav iespējams, tad vismaz atgulieties pozā ”kājas virs galvas” pēc darba dienas.
Foto: adme.ru
5. Tuneļa sindroms

Šis sindroms var rasties tiem, kas regulāri lieto tastatūru un izmanto peli. Tas parādās sakarā ar vidējā nerva saspiešanu starp kauliem, šķērsenisko karpālo saiti un plaukstas locītavas muskuļu cīpslām. Izpaužas kā nepatīkamas sajūtas lielajā un rādītājpirkstā, un laika gaitā sāpes var nokļūt jau pleca joslā.

Kā palīdzēt sev

Novietojiet datoru tā, lai būtu ērti rakstīt ar tastatūru un izmantot peli: rokās nekādā gadījumā nedrīkst nokarāties no galda.

Ja jūs joprojām izjūtat sāpes vai tirpšanu, jums ir jāpatur rokas uz leju, lai atjaunotu asinsriti un pastaipīt plaukstas locītavu.
Foto: adme.ru
6. Hroniska noguruma sindroms

Pastāvīgs stress, nogurums, straujš dzīves ritms - tas viss noved pie hroniskā noguruma sindroma, ko sauc arī par menedžera sindromu. Diagnosticēšana nav tik vienkārša, lai gan ir marķieri: pastāvīgs nogurums un apātija, slikts miegs un uzbudināmība.

Kā palīdzēt sev

Vairāk staigāt brīvā dabā, vēlams pāris reizes nedēļā izbraukt no pilsētas pie dabas krūts, lai papriecātos par dabu.
Uz nakti sāciet lietot zāļu uzlējumu, kas palīdzēs nomierināt nervu sistēmu.
Foto: adme.ru
7. Gremošanas traucējumi

Nepareizs un neregulārs uzturs var atgādināt par sevi ar sāpīgu vēderu, gastrītu, kolītu, aptaukošanos un citiem traucējumiem. Šo problēmu pastiprina pieejamie cepumi un šokolādes no tirdzniecības automātiem, kaitīgas uzkodas darbavietā un pastāvīgi ieteikumi ”padzersim tēju” no kolēģiem.

Kā palīdzēt sev

Izveidojiet režīmu ēšanai un dzeršanai (dzeriet līdz 2-2,5 litriem ūdens dienā). Starp citu, jums var palīdzēt īpašas lietojumprogrammas, kas regulāri atgādinās jums padzerties.

Nomainiet kaitīgās biroju delikateses ar veselīgiem augļiem un dārzeņiem. Galvenais ir atcerēties, ka daži augļi, piemēram, banāni, mango, vīnogas un granātāboli, satur daudz cukura.
Foto: adme.ru
8. Depresija

Mūsdienās ļoti populāras ir komandu apmācības un motivāciju sanāksmes. Darba devēji uzskata, ka tas palīdzēs apvienot komandu un pastāstīt vairāk par uzņēmuma misiju.

Tomēr jaunākie pētījumi liecina, ka mākslīgas pozitīvas attieksmes pret darbu radīšanai darbiniekiem, kuri tam netic, var būt nežēlīgs joks. Cilvēki nolemj, ka tas vēl vairāk uzsver, cik viņi ir nelaimīgi, un viņi jutīsies vēl apspiestāki un nomāktāki.

Kā palīdzēt sev

Ja jūs negūstat prieku no piedalīšanās apmācībās, uz laiku pārtrauciet to. Labāk pavadiet vakaru ar labu grāmatu, kas ļaus jums atpūsties.

Biežāk sastopieties ar reāliem, nevis virtuāliem draugiem. Sociālie tīkli var palielināt apspiešanu, jo katrs vēlas izskatīties labāk, nekā patiesībā ir.
Foto: adme.ru
9. Alerģija un elpošanas sistēmas slimības

Cilvēki, kuriem ir nosliece uz alerģiju, dažkārt ir grūti strādāt birojā, jo ir liels putekļu daudzums, kā arī toksiskās vielas, ko izstaro gaisa kondicionieris, printeri, skeneri un citi biroja aprīkojumi. Piemēram, printeri ir ozona avoti, kas potenciāli bīstami, ja filtri netiek nomainīti laikā.

Arī kondicionieri dažkārt var kļūt par alerģijas cēloni, jo tad, kad filtri netiek laicīgi nomainīti, tajos parādās pelējums.
Kā palīdzēt sev

Atveriet logus pēc iespējas biežāk. Gaisa kondicionieris neaizvieto svaigu gaisu.

Sekojiet, lai tehnikai regulāri nomainītu filtrus.
Foto: adme.ru
10. Bakteriālas infekcijas

Mikrobiologi ir noskaidrojuši, ka, ja tastatūra netiek regulāri tīrīta, tajā var būt 5 reizes vairāk baktēriju nekā vannas istabā. Starp tām var būt bīstamas baktērijas, piemēram, zarnu nūjiņas un kolibaktērijas: tās var izraisīt saindēšanos. Birojos tastatūrām un virsmām ir arī citi nepatīkami mikroorganismi, kas var izraisīt dažādas slimības.

Kā palīdzēt sev

Regulāri tīriet savu darba vietu: noslaukiet galdu, monitoru, tastatūru.

Uz darbvirsmas ir nepieciešams laiku pa laikam palietot antiseptisku līdzekli.

Biežāk mazgājiet rokas, kamēr esiet birojā, it īpaši, ja plānojat uzkodas.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024