10+ slēptu pazīmju tam, ka jums izmisīgi dara labu

Advertisement
Foto: tsp.li
Advertisement

Jāatzīst, ka pasaule nav bez labiem cilvēkiem. Bet ļoti bieži aiz vēlmes palīdzēt var slēpties motīvi, kuriem nav nekāda sakara ar cilvēciskumu. Un, lai gan vilks aitu ādā nav tik viegli identificējams, pastāv veidi, kā to izdarīt.


Mēs uzskatām, ka ikviens var veidot veselīgas attiecības un atklāt pazīmes, kuras viņiem traucē. Mūsu šīsdienas grozā ir trauksmes zvani, kam jāpievērš uzmanība, lai izvairītos no manipulatora mēģinājuma ar jums manipulēt.

 

Raksta turpinājums
Foto: tsp.li
1. Pārmērīga uzslava

Dažreiz, cenšoties novērtēt jūsu spējas, cilvēks var pārcensties. Kā rezultāts – augsta latiņa, līdz kurai jūs mēģināsiet aizsniegt, lai attaisnotu tuvinieku cerības. Ja tas nesanāks, tas izraisīs spēcīgu pārdzīvojumu.
Foto: tsp.li
2. Centieni izmainīt citu dzīvi

Pat tad, ja jūsu dzīve ir ļoti veiksmīga, jebkurā brīdī var parādīties “labdaris”, kurš uzskata, ka tajā ir jāizdara korektīvas. Šī cilvēka stingrā pārliecība, ka tikai viņš zina, kā jums būs labāk, ir manipulācijas pazīme. Šāda taktikas ļaunā ironija ir tāda, ka to bieži lieto tie, kuri nespēj paši sevi kontrolēt.
Foto: tsp.li
3. Labāku rezultātu pieprasījums

Stimulēt cilvēku, kurš tiecas kļūt labāks, bez šaubām, ir slavējami. Bet ne tad, kad tas ietver stingru prasību noteikšanu. Ja jūs jūtat, ka jūs burtiski moka, tad jums ir darīšana ar tipisku emocionālu vardarbību.
Foto: tsp.li
4. Komplimenti ar mīnus zīmi

Jums pateica komplimentu, pēc kura jūs apšaubījāt savu pievilcību? Frāzes no sērijas “mīksti klāj, bet cieti gulēt” - populārākie manipulatoru ieroči. Viņi spēj apvienot vienā teikumā uzslavu un apvainojumu, un šādai uzvedībai nedrīkst pakļauties.
Foto: tsp.li
5. Problēmas pārspīlējums

Hiperaizgādība - daudzi vecāki grēko pat attiecībā uz pieaugušajiem bērniem. Romantiskajās attiecībās šāda uzvedība nav retums. Ja jūs sajutāt vieglu nemieru, bet cilvēks jau ir piezvanījis uz labāko klīniku un pierakstījis jūs uz izmeklēšanu, tad jums visiem spēkiem cenšas nodarīt labu. Lai gan būtībā uzpūš no mušas ziloni.
Foto: tsp.li
6. Savu spēku pārvērtēšana

Daudzi cilvēki tiecas būt pirmie un labākie. Un visbiežāk tie nav labākie meistari. Un aiz šāda izturēšanās bieži slēpjas vēlme kontrolēt. To ir svarīgi zināt, kad cilvēks pazemo profesionāļu darbu, uzskatot, ka viņš tiks galā labāk, pat ja šajā lietā viņš ir diletants.
Foto: tsp.li
7. Piekrišana šaubīgiem argumentiem

Ja cilvēks piekrīt jūsu pozīcijai, bet viņam ir savādi argumenti, kas liek jums justies ne savā ādā, tad esiet pārliecināts, ka esat saskāries ar emocionālo kontroli. Tā ir viena no zināmajām emocionālās vardarbības formām: kad jums tieši norāda uz jūsu (bieži mītiskajiem) trūkumiem.
Foto: tsp.li
8. Centieni visu atrisināt pašam

Izvēle bez izvēles ir populāra cilvēku taktika, kas cenšas apspiest citus emocionāli. Ja jūsu partneris izlemj visu par jums, neņemot vērā jūsu intereses, tad, diemžēl, šāda uzvedība nav viņa labā. Psiholoģijā to sauc par piespiedu kontroli, un tas nekādā ziņā nelīdzinās veselīgām attiecībām.
Foto: tsp.li
9. Skats no «sava skatu torņa»

Izmisīga vēlme palīdzēt visur un vienmēr nav nekas cits kā manipulatora taktika. Ja jūsu ģimene un tuvākie jums uzspiež kaut kādu palīdzību, tad, visticamāk, viņiem ir grūtības uztvert svešas personiskās robežas.
Foto: tsp.li
10. Nevēlēšanas morāli atbalstīt

Iedomājieties, ka jums ir vajadzīgs, lai jūs uzmanīgi uzklausītu un iejustos jūsu ādā. Bet par atbildi jūs apber ar dzelzsbetona argumentiem, kas skar jautājumu, kāpēc notikusi šāda situācija. Tātad līdzjūtības vietā jūs iegūstat detalizētu dzīves analīzi. Emocionālās vardarbības daba ir tāda, ka cilvēki viegli maina tēmu un nevēlas izpaust arī savu empātiju.
Foto: tsp.li
11. Savas patiesības aizstāvēšana

Cilvēks, kurš praktizē emocionālo vardarbību, nekad nepalaidīs garām izdevību aizstāvēt savu patiesību. Ja jūsu dzīves izvēle noveda pie negaidītiem vai nepatīkamiem rezultātiem, viņš noteikti pateiks: ”Bet es taču teicu!” Tā viņš uzskatīs sevi par uzvarētāju, bet jūs vēl ilgi nespēsiet atbrīvoties no vainas apziņas.
Foto: tsp.li
12. Atbalsta gaidīšana

Cilvēks vaiga sviedros strādāja, pārpūlēja muguru, bet jūs nenovērtējāt pūles. Tā var būt mākslīgi izveidota situācija. Ja atteiksieties pieņemt palīdzību, kuru pat neprasījāt, emocionāli vardarbīgs cilvēks demonstratīvi apvainosies. Un šis “viena aktiera teātris” ir tikai tāpēc, lai jums būtu vainas apziņa.
Foto: tsp.li
Un kādas darbības, kas maskējas ar labām lietām, jūs iekļautu šajā sarakstā?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024