10 seriāla ”Simpsoni” pareģojumi, kas ir piepildījušies.

Advertisement
Advertisement

`Simpsoni` - multiplikācijas seriāls, kas nepazūd no ekrāniem jau 28 gadus. Tas jau ir atzīts par pašu garāko multiplikācijas seriālu amerikāņu televīzijas vēsturē, un, iespējams, par pašu paradoksālāko.

 

Raksta turpinājums
Multiplikācijas varoņi dzīvo atbilstoši laikam, katru reizi svin Ziemassvētkus un Pateicības dienas, svin dzimšanas dienas, izmaina ikdienas lietas, atgādina par aktuāliem sociāliem notikumiem no reālās pasaules. Multfilmas fenomens ir tāds, ka, stingri ievērojot autentiskuma standartus un izklaidējošu projekta raksturu, tās radītāji radīja daudz prognozes un atklājumus, uz kuriem zinātnieki un redzētāji neatradās. Kā viņiem tas izdevās?
Trampa prezidentūra

11. sezonas 17-tajā sērijā, kuru demonstrēja 2000. gadā, mums rāda nākotni. Līza Simpsone kļūst nākamā prezidente pēc Donalda Trampa. Viņa plāno pacelt valsti, kura atrodas smagā stāvoklī. Bet 2017. gadā Tramps patiešām uzvar vēlēšanās.
Gudrais pulkstenis

Sērijā, kura izgāja tālajā 1995. gadā, tās pašas Līzas puisis izmanto pulksteni, lai komunicētu. Pašlaik tā jau vairs nav fantastika.
Rolling Stones atgriešanos uz skatuves

Tajā pašā epizodē Līzas puisis jauki guļ gultā. Bet uz sienas ir plakāts ar leģendāro grupu, kurā ir informācija par jauno koncertu tūri. 2012. gadā mūziķi patiešām pēc ilgiem gadiem klusēšanas ierakstīja jaunu dziesmu, bet 2016. gadā - albumu.
Jaundzimušo valodas tulks

Biloop Technologic 2013. gadā izgudroja pielikumu, kurš analizē bērna raudāšanu, atklājot, ko mazulis vēlas. 3. sezonas 24. sērijā, ilgu laiku pirms kompānijas, Homera brālis izstrādāja līdzīgu ierīci, lai atšifrētu Megas bērnišķīgo murmināšanu.
Spēle ”Ferma”

Vai vēl ir kāds, kurš nav mēģinājis noņemt ražu šajā spēlē? Simpsoni to sāka darīt vēl tad, kad realitātē šādas spēles nemaz nebija. 9. sezonas 12. sērijā bērni palaiž fermas simulatoru.
Ebola vīruss

Mārdža lasīja par šo bīstamo vienā no sērijām 1997. gadā. 2015. gadā par to uzzināja visa pasaule. Pret vīrusu nebija vakcīnas vai pretindes. Pāris dienu laikā no Ebola vīrusu nomira aptuveni 13 000 cilvēku.
iPod
8. sezonas 5. sērija. Tad Apple vēl neko tādu neražoja, bet Simpsoni jau lietoja šo gadžetu.
Nobela prēmijas laureāta vārds

2010. gadā Līza Simpsone to uzmin. 2016. gadā Džagdiš Bagvati patiešām saņem nopelnīto prēmiju ekonomikā.
Terora akts 11.spetembrī

1997.gada sērijā ”Ņujorka pret Homēru Simpsonu”. Barts tur rokās žurnālu ar ļauno 11.09. datumu un dvīņu troņu attēlu.
CIP izsekošana

2013. gadā bijušais amerikāņu specdienesta darbinieks Edvards Snoudens pastāsta The Guardian un The Washington Post izdevumiem par CIP kopējo uzraudzību informācijas un sakaru telpā. Par to pašu Līza brīdina Bartu un Mārdžu vienā no 2007. gada sērijām.
Sakritība vai nē? ”Simpsoni” ir lieliski ar to, ka nekautrējas izmantot satīru, lai attēlotu mūsdienu sabiedrību. Viņi parāda vidusmēra amerikāni un izsmej tā negatīvās īpašības, cīnās ar to stereotipiem un klišejām. Seriāla radītāji nebaidās aizskart politiku, reliģiju un kultūru, kā arī vienkārši, skaidri un jautri spriest par tām ar varoņu palīdzību. Nav brīnums, ka ļoti bieži viņu vārdi kļūst par pareģojumu.

Ja tev patika raksts, dalies ar to.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
0 0 09:26 10.02Re
Tā nav īstā nāra
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024