-
- 18561 x
-
https://torno.lv/RbwibNJ
Galvas smadzenes – pats svarīgākais cilvēka orgāns. Tieši tās ir mūsu organisma kontroles centrs. Smadzenes veic neticamu daudzumu operāciju dažās sekundēs, tāpat arī atbild par atmiņas darbību.
Mūsu smadzeņu sarežģītā un specifiskā struktūra ir ļoti neaizsargāta, kas var novest pie daudzām nopietnām slimībām un neatgriezeniskiem bojājumiem. Katru dienu, pašiem to nezinot, mēs pakļaujam briesmām paša svarīgākā orgāna darbību.
Raksta turpinājums
Galvas smadzeņu veselība
Vēršam tavu uzmanību 10 paradumiem, kuri nonāvē smadzenes.
1. Izlaist brokastis
Pēc miega mūsu organismam ļoti nepieciešams ēdiens, lai to pārveidotu enerģijā un derīgajās vielās. Izvairoties no brokastīm, tu ievadi smadzenēs frāzi ,,ārkārtēja funkcionēšana”, kas ietekmē visu organismu.
2. Hroniska neizgulēšanās
Miega laikā smadzenes pārstrādā informāciju, saņemtu pa visu dienu un uzkrāj spēkus nākošajai. Hroniska neizgulēšanās noved pie neatgriezeniskas smadzeņu šūnu atmiršanas. Tāpēc, veselīgs miegs – labas veselības ķīla.
3. Cukura lietošana
Šodien grūti atrast produktu, kurš nesaturētu cukuru. Taču ir produkti ar ļoti augstu cukura saturu, kurus nepieciešams izslēgt no uztura. Liels cukura daudzums asinīs kavē derīgo vielu uzsūkšanos, kas postoši ietekmē smadzeņu darbību.
4. Pārēšanās
Bez tā, ka pārēšanās veicina liekā svara uzkrāšanos, tā slikti ietekmē artērijas, kuras iet uz galvas smadzenēm un palēnina to darbību.
5. Smēķēšana
Kaitīgums, ko nodara smēķēšana mūsu organismam, jau sen pierādīts. Turklāt, tas var novest pie vispārējas galvas smadzeņu saspiešanas un Alcheimera slimības.
6. Apsegties ar segu pāri galvai
Miega laikā mums vajadzīgs svaigs gaiss. Tāpēc ieteicams izvēdināt istabu pirms gulētiešanas. Kad tu guli, pilnībā apsedzies ar segu, tev nepiekļūst vajadzīgais svaiga gaisa daudzums, bet ogļskābās gāzes līmenis paaugstinās vairākkārt.
7. Gaisa piesārņojums
Smadzeņu veselībai nepieciešams daudz svaiga gaisa. Pilsētas apstākļos to panākt ir ļoti grūti. Tāpēc brīvdienas centies pavadīt ārpus pilsētas.
8. Aktīva smadzeņu darbība slimošanas laikā
Kad mēs slimojam, mūsu organisms rāda, ka tā resursi ir nepietiekami un vajag atpūsties. Pirmām kārtām tas attiecas uz mūsu galvas smadzenēm. Aktīva darbošanās slimības laikā pazemina smadzeņu efektivitāti un rada to darbības traucējumus.
9. Komunicēšanās problēmas
Sarunas palīdz uzturēt smadzeņu tonusu un attīsta tās. Intelektuālas sarunas stimulē jaunu neironu saišu rašanos, kas labvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību.
10. Stimulējošu domu trūkums
Domāšanas process provocē pozitīvas izmaiņas galvas smadzeņu garozā. Tas ir spēcīgs instruments mūsu galvenā orgāna attīstībai un funkcionēšanai.
Mūsu smadzenes – unikāls instruments, kurš vēl nav pilnībā izpētīts. Ievērojot mūsu padomus, tu varēsi izmantot to potenciālu uz visiem 100 %.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts