10 pazīmes, ka jūs jau pārdzīvojāt “kluso insultu” – un sliktākais vēl priekšā

Advertisement
Advertisement

Saudzējiet asinsvadus! “Klusie” insulti parasti notiek nemanāmi.


Pēdējie Amerikas zinātnieku pētījumi parāda, ka vairāk nekā 10% ārēji veselu cilvēku pārcietuši “kluso insultu”. Ja viņi nesāks rīkoties, tad var gatavoties īstam insultam.


“Klusais” insults – tas ir galvas smadzeņu asinsvadu nosprostošanās tromba rašanās rezultātā un asins apgādes traucējumi atsevišķās to daļās, bet, atšķirībā no parasta insulta, nemanāms cilvēkam. Tomēr, neskatoties uz savu “neuzkrītošumu”, tas jebkurā gadījumā izraisa procesus, kas noved pie smadzeņu funkciju traucējumiem, tajā skaitā līdz plānprātībai.


“Klusā” insulta upuru vidū 84% ieguva vienu smadzeņu bojājumu, pārējie – vairākus.

Raksta turpinājums
Lūk, 10 pazīmes tam, ka jūs esat pārcietuši “kluso” insultu:

1. Sāpes vienā sejas pusē.

Insultu ne vienmēr pavada sāpes, bet dažos gadījumos pēkšņa sāpju sajūta ekstremitātēs vai vienā sejas pusē var nozīmēt, ka to jūs pārdzīvojat šobrīd.

2. Тremors vai traucēta elpošana.

Insulta priekšvēstnesis bieži vien ir elpas zudums vai apgrūtināta elpošana, jo skābekļa trūkums izraisa sirds aritmiju.

3. Izplūdusi redze vai tās zudums.

Asinsvadu aizsprostojums ietekmē acis un 44% pacientiem, kuri pārcietuši insultu, tika novērots redzes zudums vienā vai abās acīs pirms lēkmes.
4. Līdsvara zudums un problēmas ar staigāšanu.

Vēl viena agrīna insulta pazīme – tā ir pēkšņa vispārīga vājuma sajūta un smagums ekstremitātēs. Var būt vērojama daļēja paralīze.

Lai to pārbaudītu, jums jāizstiepj rokas sev priekšā ar plaukstām uz augšu un tādā veidā jānotur 10 sekundes. Ja viena no rokām krīt uz leju, tad jūsu muskuļi ir bojāti.

5. Sejas paralīze.

Vairākumā gadījumos slimniekam paralizēs vienu sejas pusi un tā ir viena no izplatītākajām insulta pazīmēm.

6. Pēkšņas galvas sāpēs un / vai galvas reibonis.

Gandrīz visos “klusā” insulta gadījumos sievietēm, kuras jaunākas par 45 gadiem, vērojams galvas reibonis un tā ir zīme tam, ka jums nepieciešams pēc iespējas ātrāk saņemt mediķu palīdzību.
7. Nemiers un neskaidra runa.

Neliels runas nesakarīgums var tikt nepamanīts, bet tas rodas noteiktu smadzeņu daļu bojājumu dēļ.

8. Nogurums.

Pētījumi ir parādījuši, ka sievietes bieži jūt nogurumu, apjukumu domās un izsīkumu pirms insulta. Tādi simptomi vīriešiem netiek novēroti.

9. Galvassāpes un migrēna.

Pētījumi arī atklāja, ka galvassāpes ir kopēja insulta pazīme un tās biežāk sastopamas sievietēm.

Citi pētījumi pierādīja, ka apsekotie 588 insulta upuri ar pēkšņām galvas sāpēm bija gados jauni cilvēki, kuriem bija biežas migrēnas lēkmes.

10. Žagas.

Kā insulta simptoms žagas biežāk sastopamas sievietēm. Tās rodas tādēļ, ka insults skar elpošanas centru smadzenēs.
Insults “kļūst jaunāks”, tādēļ esiet fiziski aktīvāki, lietojiet veselīgu uzturu, labi atpūtieties, uzraugiet savu ķermeņa svaru un atsakieties no cigaretēm un alkohola. Bet, ja jūs traucē šie simptomi, nekavējoties vērsieties pie ārsta. Jūs ko tādu sev neievērojāt?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024