-
- 6847 x
-
https://torno.lv/rgOXqm
Tarakānus nekur neieredz. Kas var būt pretīgāks par tarakāniem? Pat izturīgākie saviebj seju grimasē, redzot šos ūsainos kukaiņus.
Pasaulē aptuveni 4000 tarakānu sugu un aptuveni 30 sugas dzīvo mūsu mājās. Neskatoties saviem diezgan mazajiem izmēriem un mūsu neatlaidīgajiem spēkiem, šīm būtnēm ir milzu izturība.
Kā tarakāniem izdodas izdzīvot un būt nepamanītiem? Lūk šie un citi interesanti fakti par tarakāniem.
Avots: infoniac.ru
Raksta turpinājums
1. Tarakāns nedēļu var dzīvot bez galvas
Pēc tam, kā tarakāns zaudējis galvu, viņa organisma sistēmas turpina strādāt, un principā, viņš var dzīvot mūžīgi, ja nebūtu viena problēma. Bez galvas viņš nevar dzert un nomirst no slāpēm. Tomēr visi viņa orgāni turpina strādāt, ja arī tarakānam nav galvas.
2.Tarakānam ir divi spārnu pāri
Viens no tiek blīvi ādai līdzīgi virspārsni, ar kuriem tarakāns piesedz ķermeni, lai aizsargātos. Tieši tos mēs redzam, kad skatāmies uz tarakānu no augšas. Lai lidotu, tarakāns izmanto plāno spārnu pāri, kuri ior izvietoti zem biezajiem spārniem.
3. Tarakāns var aizturēt elpu uz 40 minūtēm
Tā ir viena no īpašībām, kas palīdzēja šīm mazajām radībām izdzīvot uz zemes, neskatoties uz lielām izmaiņām klimatā un apkārtējā vidē. Zinātnieki uzskata, ka tarakāni parādījās aptuveni 280 miljoni gadu atpakaļ.
4.Trīs ceturtdaļas savas dzīves tarakāns atrodas miera stāvoklī
Mēs pieraduši redzēt, ka tarakāni ātri skraida pa dzīvokli, bet šie mazie kukaiņi praktiski trīs ceturtdaļas no savas dzīves pavada miera stāvoklī. Šī ir vieni no slinkākajām būtnēm dabā.
5.Tarakāns skrien ar lielu ātrumu
Kad tarakāns ir nolēmis tomēr pakustināt savas mazās kājiņas, viņš ir spējīgs skriet ar ātrumi 4,8 kilometri stundā. Ja tarakānam būtu geparda izmēri, tad viņš skrietu ar ātrumu 80 kilometri stundā, kas ir mazliet lēnāks nekā šim karaliskajam medniekam.
6.Tarakāni ir visēdāji
Tarakāni praktiski var ēst visu, kas gadās viņiem ceļā, un tas viss pateicoties spēcīgajiem žokļiem, kas ir noslēpti mutē. Interesanti, ka tarakānam, lai izdzīvotu, ir ar maltīti vienu reizi mēnesī.
9.No viena tarakāna pēc pāris mēnešiem rodas tūkstoši
Tarakāni vairojas neticami ātri un lielos daudzumos. Tā, piemēram, tarakāna dzīves ilgums vidēji sastāda 6 mēnešus, Mātīte var iznēsāt savā maisiņā, kuru sauc oteka, aptuveni 30-40 olas, un savas dzīves laikā viņa var radīt aptuveni 6-8 šādus maisiņus, kas līdzinās aptuveni 180-320 pēcnācējiem. Ja starp piedzimušajiem kaut vai 10 būs mātītes, tad pēc vairākiem mēnešiem jums būs jau vairāki tūkstoši tarakānu.
10.Pats lielākais tarakāns
Ja jums liekas, ka tas tarakāns, ko jūs redzējāt savā dzīvoklī, bija ļoti liels, jūs, iespējams, nekad neesat saticis patiesi lielus eksemplārus. Tarakāna izmērs var mainīties no 1, 2- 3 cm līdz 9 cm garumā. Par laimi, paši lielākie tarakāni dzīvo tropu mežos un nedzīvo mājokļos. Zinātnieki uzskata, ka 250 miljonu gadu atpakaļ , kad vēl nebija dinozauru, tarakānu garums bija aptuveni 50 cm.
7.Tarakānu praktiski nav iespējams notvert
Mēģiniet noķert tarakānu un redzēsiet, cik sarežģīti ir to izdarīt. Uz tarakāna kājiņām ir sīki matiņi, kas uztver vismazāko gaisa kustību, ko izraisa dzīvnieka vai cilvēka tuvošanās. Kopā ar ātru nervu sistēmu, tarakāniem ir attīstīti refleksi un viņu reakciju var mērīt ar sekundes simtdaļām. Ātras kameras fiksēja, ka tarakāns maina virzienu līdz 25 reizēm sekundē.
8.Tarakāni izdzīvos atombumbas sprādziena rezultātā
Pētījumi noskaidroja, ka tarakāni un skorpioni- vienīgie organismi, kas ir spējīgi izdzīvot atombumbas sprādziena rezultātā. Tiek uzskatīts, ka tarakāni spēj izturēt stipru radiācijas iedarbību tādēļ, ka viņiem ir lēnāks šūnu dalīšanās cikls, bet šūnas ir jūtīgākas pret radiāciju, ja tās dalās ātri ( kā piemēram, cilvēkam)
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts