10 mīti par laulībām

Advertisement
Advertisement

Pašreiz daudzās valstīs šķiršanās skaits palielinās.

Ņemot vērā to faktu, ka gandrīz puse no laulībām beidzas ar šķiršanos, daudzi pāri sāk pārvērtēt savas attiecībās.
Pirms iedziļināties šāda veida analīzē, ir vērts zināt par faktiem un mītiem, kas saistās ar laulību institūtu.

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
10. Laime – laulībā

Mīts: No šķiršanās augstā līmeņa, ar kuriem beidzās nelaimīgas laulības, cilvēki, kas ir laulībā, ir daudz laimīgāki, nekā iepriekšējās paaudzēs, kas bija laulībā un dzīvoja ar cilvēku neatkarīgi no tā, cik kvalitatīvas bija laulības.
Fakts: saskaņā ar datiem, kas tika iegūti vairāku vērienīgu izmeklējumu rezultātā, cilvēku, kas atrodas laulībā, laimes līmenis nav paaugstinājies un , iespējams, ir pat samazinājies. Daži pētījumi parādīja, ka laulības, kas tika noslēgtas 21 gadsimtā , salīdzinājumā ar tām, kas tika noformētas 20 vai 30 gadus atpakaļ, raksturojas ar darba stresa klātbūtni, lielu laulāto konfliktu skaitu un mazāku ģimenes kontaktu un mijiedarbības skaitu.
9. Standarta kopdzīve

Mīts: Kopdzīve – tā ir tā pati laulība, tikai bez zīmoga pasē.
Fakts: Kopdzīve, kā parasti, nenest tos pašus labumus ( fiziskā veselība, emocionālā un finansiālā labklājība), ko sniedz mums laulība. Skatoties no šo priekšrocību skatu punkta- cilvēki, kas dzīvo kopdzīvē vairāk atgādina vientuļniekus, nekā precētus pārus. Tas saistīts daļēji ar to, ka viņi nav tik „perfekti” kā precēti pāri, viņi ir vairāk orientēti uz savu personīgo autonomiju, un mazākā mērā uz sava partnera labklājību.
8. Seksuālā dzīve

Mīts: precēti cilvēki ir mazāk apmierināti ar dzimumdzīvi, nekā vientuļie cilvēki.
Fakts: Pēc daudzu liela mēroga pētījumu rezultātiem, precēti cilvēki daudz biežāk nodarbojas ar seksu, pie tam, gūst daudz lielāku apmierinājumu, nekā vientuļnieki. Viņi ne tikai nodarbojas ar seksu biežāk, bet arī gūst no tā baudu, gan fizisku, gan emocionālu.
7. Vardarbība ģimenē

Mīts: Laulība draud sievietei ar lielāku risku sastapties ar vardarbību.
Fakts: Daudzi pētījumi parāda, ka tieši otrādi, esot neprecētai un dzīvojot ar vīrieti, nenoslēdzot laulību, sievietei ir lielāks risks sastapties ar vardarbību. Vienos no šādu secinājumu iemesliem ir tas, ka sievietes var slēpt vardarbības faktus ģimenē. Bez tam, sievietes retāk stājas laulībā un biežāk šķirās no tiem, kam ir tieksme uz vardarbību. Bet patiess ir arī fakts, ka precēti vīrieši ir mazāk tendēti uz vardarbību ģimenē, jo viņi ir daudz investējuši savu sievu labklājībai, tātad, arī ģimenei. Šie sociālie faktori, pēc visa spriežot, palīdz vīrieša agresīvai uzvedībai nepāriet atļauto robežu.
6. Dzīves ilgums

Mīts: Cilvēki mūsdienās var necerēt, ka laulība ilgs visu mūžu, kā tas bija kādreiz, jo dzīves ilgums pašreiz ir daudz lielāks.
Fakts: Ja salīdzinājumam, par kuru tiek minēts mītā, ir 100 gadu vecas saknes, tad nav nekādu iemeslu, lai ticētu šim mītam. Dzīves ilguma pagarināšanās ir izskaidrojama ar bērnu mirstības samazināšanos. Tajā pašā laikā, kad pieaudzis cilvēks mūsdienās dzīvo ilgāk, nekā viņa vecmāmiņas un vectētiņi, viņš arī laulībā stājas vēlāk. Tāpēc tipisku laulību ilgums, neskaitot šķiršanās faktus, nav stipri izmainījies 50 gadu laikā.
5. Kopējā dzīve līdz laulībām

Mīts: Pāri, kas dzīvo kopā līdz laulībām ir spējīgi pārbaudīt, vai der viens otram
Fakts: daudzi pētījumi konstatēja, ka tiem, kas dzīvo kopā līdz laulībām, ir mazāk apmierināti ar laulībām, pie tam, iespējas, ka šāda pāra laulība beigsies ar šķiršanos, ir daudz lielākas. Viens no iemesliem ir tas, ka kopdzīvē dzīvojošie ļoti baidās no pienākumiem un biežāk aiziet, kad rodas problēmas. Pats kopdzīves fakts vat būt par iemeslu tādu attiecību attīstībai, kas „sarežģīs” laimīgu laulības. Viena no pēdējiem pētījumiem rezultāti atklāja, ka piemēram, kopdzīvē dzīvojošiem ir mazāka motivācija atrisināt konfliktu un saglabāt esošo tuvību. Viens svarīgs izņēmums; kopdzīvē dzīvojošiem pāriem, kuri tuvākajā laikā plāno apprecēties, ir tāda pati iespēja saglabāt ilgu ģimeni, kā tiem, kas nav dzīvojis kopā līdz laulībām.
4. Izglītotai sievietei ir grūtāk apprecēties

Mīts: Jo izglītotāka sieviete, jo viņai ir mazākas iespējas apprecēties.
Fakts: Nesenais pētījums, kas pamatojās uz slēgto laulību starp izglītotām sievietēm 1990-os gados, analīzes procentiem, secināja, ka mūsdienu sievietēm, kas ir pabeigušas augstskolas, ir lielākas iespējas stāties laulībā nekā viņu neizglītotām „kolēģēm’, pie tam, neatkarīgi no vecuma, kurā tiek slēgtas pirmās laulības. Šis mīts ir relikts no pagātnes, kad sievietes ar izglītību patiesi retāk stājās laulībā.
3. Romantika un stipras jūtas

Mīts: Laimīgu un ilgu laulību atslēga ir romantiska mīlestība.
Fakts: Viens no iemesliem, kāpēc laulības ir ilgas, tā ir ieinteresētība vienam pret otru, partnerattiecības un draudzīgi sakari, nevis veiksme un mīlestība. Šādi pāri par savu laulību runā kā par šedevru, kas paredz smagu darbu, pašaizliedzību un uzticību ( viens otram un laulības institūtam). Laimīgie pāri ir , tāpat, draugi viens otram, kas dala dzīvi un kuriem ir vienāda interese un vērtības.
2. Laulība ir stiprāka, kad piedzimst bērni

Mīts: Bērni parasti satuvina laulātos un paaugstina ģimenes laimes līmeni.
Fakts: Daudzi pētījumi parādīja, ka pirmā bērna piedzimšana ģimenē bieži vien noved pie tā, ka sieva un vīrs atsvešinās, tas ir liels stress laulībai. Tomēr, bezbērnu ģimeņu šķiršanās skaits ir lielāks nekā pāriem ar bērniem.
1. Labums no laulības

Mīts: Lielāku labumu no laulības gūst vīrieši nekā sievietes.
Fakts: Atšķirībā no agrāk veiktajiem rezultātiem, nesenie eksperimenti parādīja, ka sievietes un vīrieši no laulības gūst aptuveni vienādu labumu, lai gan tas arī dažādi izpaužas. Gan sievietes, gan vīrieši, dzīvo ilgāk, laimīgāk, veselīgāk un bagātāk, atrodoties laulībā. Vīri, kā ierasts, saņem lielāku labumu veselībai, bet sievietēm ir lielākas finansiālās priekšrocības.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024