10 mīti par kaņepēm jeb `zālīti`

Advertisement
Advertisement

Kaņepes, iespējams, ir vispopulārākās pasaulē un visbiežāk lietojamas kā narkotiskais līdzeklis, kas ir nelikumīgs daudzās pasaules valstīs. Kaņepes kļuva tik izplatītas, ka cilvēki nekautrējas tās smēķēt sabiedriskās vietās. Tas ir sens ārstnieciskais līdzeklis, kas tika izmantots visos laikos kā medicīnisks un maģisks līdzeklis. Tomēr, ar laiku, saistībā ar šo augu radās daudz mītu.

 

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
10.Saglabājas taukaudos

Mīts: Kaņepju aktīvā viela TGK saglabājas taukaudos un to efekts saglabājas vairākas dienas vai pat vairākas nedēļas.

Fakts: Tā ir patiesība, jo kaņepes saglabājas ķermeņa taukos, un šī iemesla dēļ tās var tik konstatētas drīz vien pēc to lietošanas, bet tā ir tikai daļa no mīta, kas atbilst patiesībai. Kaņepju psihoaktīvās sastāvdaļas drīzumā „iztvaiko” un neskatoties uz to, ka kaņepju lietošanas pazīmes vēl joprojām saglabājas organismā, tās nerada nekādu iespaidu . Bez tam, esošais organismā TGK nenodara kaitējumu nedz smadzenēm, nedz taukiem, nedz kādai citai ķermeņa daļai.
9. Atmiņas zudums

Mīts: Kaņepju lietošana izraisa atmiņas zudumu, loģisko spēju un kopējā intelekta pazemināšanos.

Fakts: Tas ir vēl viens mīts, kas satur sevī patiesības elementus. Laboratorijas pētījumi parādīja, ka kaņepes pasliktina īslaicīgās atmiņas darbu, bet tikai uz to laika periodu, kamēr cilvēks atrodas kaņepju iespaidā. Cilvēks, kurš lieto kaņepes, bez grūtībām var atcerēties lietas, kuras viņš zināja līdz šim, problēmas var rasties tikai tādā gadījumā, kad viņš mēģinās iemācīties kaut ko jaunu, atrodoties to iespaidā. Nav jebkādu zinātnisku pierādījumu tam, ka kaņepes iedarbojas ilgstoši un pastāvīgi uz cilvēka atmiņu, kad viņš neatrodas kaņepju iespaidā.
8.Kaitīgums ir zinātniski pierādīts

Mīts: Kaņepju kaitīgums ir zinātniski pierādīts.

Fakts: „Kaņepju smēķēšana, pat ilgstošā perspektīvā, nenodara kaitējumu veselībai” (Britu medicīniskais žurnāls The Lancet). Protams nav nekādas zinātniskās vienošanās attiecībā uz kaņepēm, un protams, nav zinātnisku pierādījumu tam, ka reta to lietošana nav kaitīga veselībai.
7. Motivācijas zudums

Mīts: Kaņepju lietošana izraisa apātiju un motivācijas zudumu.

Fakts: Patiesībā, pētījumi, kas tika veikti ar cilvēku piedalīšanos, kuri regulāri, vairāku nedēļu garumā, lietoja kaņepes, parādīja, ka motivācija nekur nezūd, tāpat, kā nesamazinās darba ražīgums. Protams, šādu līdzekļu ļaunprātīga lietošana ilgā laika posmā, izraisīs visu cilvēka spēju samazināšanos, bet kaņepes nepastiprina un nesamazina šo efektu. Bez tam, pētījumi parādīja, ka kaņepes visbiežāk lieto cilvēki, kam ir labāk apmaksāts darbs.
6. Noziegumu statistika

Mīts: Kaņepes veicina noziedzības līmeņa paaugstināšanos.

Fakts: Daži cilvēki uzskata, ka kaņepju lietošana izraisa agresijas un vardarbības palielināšanos, kas, savukārt, noved pie noziedzīgas rīcības. Tomēr, īstenībā, viss ir otrādi. Pētījumi šajā jomā parādīja, ka tie, kas lieto kaņepes, ir mazāk tendēti izdarīt noziegumus, jo kaņepes samazina agresivitāti. Tomēr, vairums valstīs kaņepes ir ārpus likuma, bet tās glabājošie cilvēki ir noziedznieki.
5. Kaņepes un smadzenes

Mīts: Kaņepes nogalina smadzeņu šūnas.

Fakts: Kaņepes neizraisa jebkādas cilvēka prāta spēju izmaiņas. Tā ir tiesa, ka cilvēkiem pēc to lietošanas var rasties baiļu izjūtas, panika un paranoja, tomēr, tas viss ātri pāriet, un , protams, sajūtas nav pastāvīgas. Pilnīgi iespējams, ka cilvēks, ja lieto lielu jebkuras narkotiskās vielas apjomu, cietīs no toksiskās psihozes, bet tas nav raksturīgs kaņepēm un šādi gadījumi, tās lietojot, ir ļoti reti.
4. Savstarpēja iedarbība ar citiem preparātiem.

Mīts: Kaņepes ir pirmais solis uz daudz stiprāku narkotiku lietošanu.

Fakts: Tie kas iecienījuši heroīnu un LSD pirms tam, iespējams, aizrāvās ar kaņepēm, un tas statistiski pilnīgi ir iespējams, tomēr, tā ir tikai spēle ar statistiku, jo nav izdevies konstatēt konkrētu saikni starp kaņepju lietotājiem un tiem, kas lieto stiprākas narkotiskās vielas.
3. Mūsdienu potenciāls.

Mīts: Kaņepēm mūsdienās ir daudz stiprāka iedarbība, nekā senāk.

Fakts: Patiesībā tas nav tā. Kaņepes ir palikušas tādas pašas kā bija, bet šādas baumas radās sakarā ar to, ka 1980-os gados , kad pirmo reizi testējās šī narkotiskā preparāta iedarbība, analīzes metodes nebija pilnvērtīgas un daudz kas netika ņemts vērā.
2. Plaušu bojājumi

Mīts: Kaņepes iedarbojas uz plaušām graujošāk, nekā cigaretes.

Fakts: Vispirms, ir jāatzīmē, ka cilvēki, kas smēķē tikai kaņepes, dara to daudz retāk, nekā tie, kas smēķē parastās cigaretes, ar to viņi ierobežo dūmu iedarbību uz plaušām. Bez tam, kaņepju smēķētāji neieelpo daudzas piedevas, kuras lielā daudzumā ir cigaretēs. Daudzi pētījumi runā par to, ka kaņepju dūmi neiedarbojas tā uz bronhiem, kā tabakas dūmi un nevar izraisīt emfizēmas attīstīšanos.
1.Kaņepes un narkomānija

Mīts: Kaņepju lietošana rada spēcīgu pieradumu.

Fakts: Īstenībā marihuānas smēķētāji to smēķē ne visai bieži, bet starp tā nedaudzā skaita, kas lieto to vairāk nekā reizi dienā, niecīgs daudzums cieš no tā, ko var saukt par atkarību, bet, nav nekādu faktu, kas apstiprina to, ka kaņepes var radīt fizisku pieradumu, bet tie, kas par to runā, nevar tikt galā ar pieradumu, bet tā nav narkomānija.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024