10 maldīgi priekšstati par intravertiem cilvēkiem

Advertisement
Advertisement

Intraverts cilvēks ir cilvēks, kura psihiskā enerģija ir virzīta uz iekšpusi. Saskaņā ar pētījumiem aptuveni trešā daļa cilvēku ir intraverti.


Visbiežāk mēs intravertus iedomājamies kā cilvēkus, kuri ir noslēgti, klusi un kautrīgi. Intraversija ir ekstraversijas pretstats un apzīmē temperamenta tipu. Šos jēdzienus popularizēja pazīstams psihologs Karls Jangs. Bet daudzi arī tagad sajauc intraversiju ar kautrīgumu vai noslēgtību. Lūk, vairāki izplatīti maldīgi priekšstati par intravertiem.

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
Intraverta īpatnības

1. Intraverti - noslēgti un zinoši

Daudzi ir pieraduši uzskatīt intravertus kā nekomunikablus „gudrīšus”, kuriem ir noslēgts dzīves veids. Patiesībā, intraverti vairāk pievērš uzmanību savām domām un iekšējai enerģijai, kas neliecina par to, ka viņi nepievērš uzmanību tam, kas notiek apkārt.

Tieši otrādi, viņi ir uzmanīgi vērotāji un apdomā visu, kas notiek apkārt. Atšķirībā no ekstravertiem, kas izpaužas ar savas uzvedības palīdzību, intraverti dod priekšroku paklusēt, nesaceļot lielu troksni.
2. Intraverti nemīl parādīties publikai

Intraverti nemīl ilgi atrasties publikā. Atšķirībā no ekstravertiem, viņi negrib būt visu laiku uzmanības centrā, jo ārējo ietekmju pārpilnība viņus nogurdina.

Viņiem reti rodas vēlme iziet cilvēkos bez vajadzības. Bez tam, viņi izvairās no sarežģījumiem, saistītiem ar sabiedriskās darbības veidiem. Viņi uztver informāciju, to pārdzīvo un gatavi atgriezties mājās, lai uzlādētos un visu pārstrādātu.
3. Intraverti nemāk atslābt un izklaidēties

Intravertiem ir savs personiskais atpūtas stils un izklaides. Viņi nemeklē asas izjūtas, darot neprātīgas lietas, lai būtu jautrāk. Ja visapkārt pārāk daudz sarunu un trokšņu, viņi noslēdzas.

Intravertu smadzenes ir ļoti jūtīgas uz neiromediatoru dopamīnu, un pārāk liels ārējās stimulācijas apjoms tos nogurdina. Viņi dod priekšroku palikt mājās, kur nav trokšņa, pavadīt laiku dabā vai lasīt grāmatu, koncentrējoties uz kaut ko, bez tā, kas viņiem traucē.
4. Intraverti ir rupji

Intraverti neizliekas, lai izskatītos laipni. Viņi, kā ierasts, ir godīgi un sagaida to arī no citiem. Viņiem nepatīk tērēt laiku uz to, kam nav praktiskas vērtības, un viņiem ir ātra reakcija uz to, kas viņiem nepatīk.

Daudzi kļūdaini uztver tiešumu un tieksmi runāt konkrēti kā rupjību.
Intraverta psiholoģija

5. Intraverti ir dīvaini

Vairums cilvēku uzskata intravertus par dīvainiem un ekscentriskiem. Tas ir maldīgs uzskats, kurš radās, iespējams, tāpēc, ka intraverti bieži ir individuālisti un retāk dara tā kā citi.

Atšķirībā no ekstravertiem, viņi neļauj sabiedrības domai apspiest viņu domas un priekšstatus, un bieži pieņem savus lēmumus, pat nezinot citu domas.
6. Intraverti ir kautrīgi

Kautrīgumam nav nekāda sakara ar intraversiju. Nav obligāti, ka intraverti baidās no cilvēkiem. Viņiem ir nepieciešams iemesls lai savstarpēji kontaktētos. Viņi var izskatīties kautrīgi savas uzvedības dēļ, bet tas nav vienmēr tā. Kautrīgums un izvairīšanās no nevajadzīgiem kontaktiem- tās ir divas dažādas lietas.
7. Intraverti var laboties un kļūt par ekstravertiem

Kā var sagaidīt, ka cilvēks, kas piedzimis ar šo temperamenta īpatnību, mainīsies, lai kļūtu par ekstravertu? Intraverts var sevi izmainīt, lai kļūtu par ekstravertu, lai gan pats to negrib.

Bet ar vārdu „laboties” ir domāts, ka intraversija- tā ir kāda no „slimībām”, kas , protams, neatbilst patiesībai, un intraverti ir pelnījuši cieņu saistībā ar savām temperamenta īpašībām.
Intraverta raksturs

8. Intraverti nemīl cilvēkus

Intraverti tādi paši cilvēki, un kā citiem cilvēkiem viņiem ir vajadzīgi cilvēki, lai kontaktētos. Viņiem nav naida pret cilvēkiem, un viņiem, kā parasti, šaurs komunicēšanās logs ar vistuvākajiem viņiem cilvēkiem. Vairākums intravertu ir nepieciešams laiks, lai atvērtos, bet ja tas notiek, viņi paliks jums uzticīgi un droši draugi.
9. Intraverti mīl būt vieni

Intraverti pavada daudz laika, maldoties savās domās. Bet tas nenozīmē, ka viņi ir vientuļnieki. Viņiem pat ir vajadzīgi cilvēki, lai dalītos ar savām jūtām, kā to dara ekstraverti. Viņi dod priekšroku kompānijai no 2-3 cilvēkiem, viņiem nepatīk troksnis, kas izsauc viņos diskomfortu. Viņi grib atrasties kopā ar cilvēkiem, kas viņus saprot un palīdz viņiem justies tādiem, kādi tie ir.
10. Intraverti nemīl sarunāties

Intraverti nemīl runāt bez jēgas vai bezmērķīgi. Viņi reti piedalās sarunās ne par ko un dod priekšroku garām un saturīgām sarunām ar tuviem cilvēkiem. Ja tas viņus ieinteresē, par to viņi var runāt ilgi.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024