10 lietas, kas izraisa vēzi. Nekavējoties tās izmetiet!

Advertisement
Advertisement

Katru dienu jūs kontaktējaties ar lielu elementu daudzumu. Vairums no tiem ir veselībai kaitīgi, daži var uzkrāties ilgākā laika posmā. Daudzi ķīmiski savienojumi liekas nekaitīgi, līdz brīdim, kad to saturs organismā atradīsies noteiktā līmenī, bet citas lietas, kuras ir daļa no ierastās “dzīves” -  elektronika, ofisa krēsls - arī var nodarīt vairāk kaitējumu nekā labumu.

 

10 ierastas lietas no kurām labāk atteikties.


Lietu saraksts, kas varētu kaitēt veselībai protams ir ļoti garš, bet mēs atzīmēsim 10 ikdienišķas lietas, no kurām labāk atteikties.

 

 

 

Raksta turpinājums
1. Mākslīgie saldinātāji

Mākslīgie saldinātājs kā Aspertams un Sukleroze (Splenda) spēlē lielu lomu tauku uzkrāšanās procesā un palielina diabēta rašanās risku, un ja jūs meklējat veselībai derīgas vielas, labāk no šīm atteikties. Tas pats attiecas arī uz jebkuru ēdienu un dzērienu, kuru saturā ir mākslīgie saldinātāji, tādi kā diētiskie, gāzētie dzērieni. Ne tikai pasliktinās insulīna izstrāde, mainās arī garšas sajūta, palielinās svars. Mākslīgie saldinātāji veicina nopietnas veselības problēmas, tādas kā sirds saslimšanas, Alcheimers. Viens no mehānismiem, ar kuriem mākslīgie saldinātāji veicina aptaukošanos, ir derīgo zarnu baktēriju iznīcināšana zarnu traktā. Mākslīgie saldinātāji negatīvi ietekmē metabolismu. Rodas problēmas ar glikozes transportēšanu organismā. Mākslīgie saldinātāji izraisa disbakteriozi un glikozes uzsūkšanos organismā veseliem cilvēkiem.
2. Plastmasas pudeles un konteineri ēdienam

Ja jūs izmetīsiet plastmasas pudeles vai ēdiena konteinerus, tad izdarīsiet lielu soli ceļā uz negatīvās iedarbības samazināšanos uz endokrīno sistēmu. Tādām ķīmiskām vielām kā Bisfenols A un Bisfenols S un Ftalāns. Endokrīnai sistēmai ir liela loma garastāvokļa regulēšanā, augšanā un attīstības, audu funkcionēšanā, vielmaiņā kā arī ietekmē reproduktīvo sistēmu. Procesi, kas negatīvi iespaido endokrīno sistēmu noved pie blakus efektiem, tajā skaitā rodas:
-reproduktīvas problēmas ar veselību;
-hipertonija: saskaņā ar vienu no pētījumiem vielas, kuras satur konservu bundžas un plastikāta pudeles, var novest pie paaugstināta asinsspiediena dažas stundas pēc pārtikas uzņemšanas;
-pazemināts IQ bērniem;
-hiperaktivitāte, agresija un grūtības uzņemt informāciju;
-piena dziedzera, prostatas un vairogdziedzera vēzis;
Siltums, kā arī nolietojums var palielināt ķīmisko vielu daudzumu konteineros un pudelēs. Tāpēc labāk nevajag glabāt izlietotos konteinerus un pudeles.Labāk vispār neizmantot plastikāta konteinerus un nomainīt tos pret stikla traukiem. Bez tam, ja jums ir mazi bērni, tad vislabāk ir izvēlēties stikla pudelīti. Ja jūs sāksiet lietot stikla traukus jums nevajadzēs skaidrot, kuras no ķīmiskajām vielām ir mazāk kaitīgas, un jums nevajadzēs nožēlot pirkumus pēc vairākiem mēnešiem.
3. Pretpiedeguma virtuves trauki.

Lai attīrītu virtuvi, vajadzētu atbrīvoties no katliem ar pretpiedeguma pārklājumu un nomainīt tos uz keramiskiem vai stikla. Pretpiedeguma pārklājums ir izgatavots no Perforoktāna skābes ( PFOA). Tas tika klasificēts kā iespējamais kancerogēns pēc ASV Apkārtējās vides Aizsardzības Aģentūras (EPA) uzskata. Pēc savas būtības tas ir sarežģīts ķīmisks materiāls Torīds. Tas sniedz visas īpašības, kas palīdz pārtikai nepiedegt. Problēma ir tajā, ka tiklīdz jūs uzkarsējat katlu, vai pannu šī viela iztvaiko un tā var kļūt par putnu nāves iemeslu un nodarīt kaitējumu cilvēkiem. Jūs viegli varat atteikties no tā un pāriet uz keramiskajiem vai stikla traukiem, kas neizdala toksiskas vielas.
4.Gaisa atsvaidzinātāji

Dezodoranti bieži vien satur 2,5- dihlorfenolu, metabolītu 1,4-dihlorbenzolu, kas ietekmē agrīnu dzimumnobriešanu un kļūst par citu veselības problēmu iemeslu, ieskaitot vēzi. Ftalāti bieži sastopami gaisa atsvaidzinātājos un dezodorantos. Ja jums ir radušās problēmas ar nepatīkamiem aromātiem, labāk ir novērst iemeslu, nevis maskēt to ar ķīmisku spreju palīdzību. Var izlīdzēt vēdinot telpu un uzlabojot gaisa kvalitāti.
Ja jums patīk dažādi aromāti, tad izvēlieties augstas kvalitātes ēteriskās eļļas, kas palīdzēs uzlabot veselību un pašsajūtu.
5. Antibakteriālas ziepes un mazgāšanas līdzekļi.

Regulāra mazgāšanās ar antibakteriālajām ziepēm var ļoti kaitēt jūsu veselībai. Tas ne tikai veicina rezistento baktēriju attīstību, bet arī bija novērots, ka tāda viela kā Triklozāns, kļūst par iemeslu veselības problēmām īpaši maziem bērniem. Piemēram, pētījumi parādīja, ka Triklozāns var izmainīt hormonālo līdzsvaru un var traucēt normālu augļu attīstību sievietēm stāvoklī. Šī antibakteriālā viela tāpat kļūst par iemeslu:
-alerģijai;
-vairogdziedzera disfunkcijai ;
-endokrīnās sistēmas traucējumiem;
-svara pieaugumam;
- iekaisuma reakcijām.
Silts ūdens un ziepes ir viss, kas nepieciešams, lai iznīcinātu kaitīgos mikrobus. Tāpat ASV Pārtikas produktu un medikamentu pārvalde (FDA) paziņoja, ka “patreiz nav pierādījumu tam, ka antibakteriālās ziepes būtu efektīvākas nekā parastas ziepes un silts ūdens”. Bez antibakteriāliem līdzekļiem, Triklozānu var saturēt daži sadzīves spreji un personīgie higiēnas līdzekļi. Tajā skaitā virtuves dēlīši, rotaļlietas, pret-izsitumu krēmi un zobu pasta – labāk izvairīties no visa tā, kas satur Triklozānu. Universālie dezinfekcijas līdzekļi, kuri labi noder virtuvē, vannas istabā un citur tie ir līdzekļi no 3% Ūdeņraža pārskābes un etiķa. Vienkāršāk runājot, ūdeņraža pārskābi un etiķi iepildīt izsmidzinātājos un izmantot tos kā tīrīšanas līdzekļus, neuztraucoties par indīgu vielu klātbūtni.
7.Personīgās higiēnas līdzekļi

Ķīmiskās vielas efektīvi iesūcas ādā. Tāpēc vajag izvairīties no daudziem ķīmiskajiem personīgās higiēnas līdzekļiem. Ziņojumā “Smago metālu bīstamība dekoratīvajā kosmētikā” testēti 49 dažādi kosmētikas veidi t.s tonālie krēmi, pūderi, skropstu tušas, lūpu krāsas, acu zīmuļi, ēnas un lūpu spīdumi. Testēšana uzrādīja , ka praktiski visi produkti satur smago metālu:
-96% saturēja Svinu;
-90% saturēja Berīliju;
-61% saturēja Tāliju;
-51% saturēja Kadmiju.
Ja jūs katru dienu izmantojat parastu kosmētiku, tad jūsu organisms var uzņemt līdz pat 5 kg ķīmisku vielu gadā, un tas ir neskaitot, dezodorantu, šampūnu, kondicionieru izmantošanas.
Lai izvairītos no kaitīgām vienām vajag censties pāriet uz kosmētiku un personīgās higiēnas līdzekļiem, kuri ir pagatavoti no dabīgām sastāvdaļām. Jūs varat atrast personīgās higiēnas līdzekļus, kuri nesatur potenciāli bīstamās vielas. Tomēr vislabāk paši pagatavojiet dabiskos līdzekļus.
Dabiskos krēmus un losjonus var aizvietot ar parastu kokosa eļļu, bet ja vēlaties izmantot kādu no aromātiem, lietojiet ēteriskās eļļas.
8. Garšvielas

Garšvielas, kuras izmanto ēdiena pagatavošanai satur plašu antioksidantu, minerālu un vitamīnu spektru. Kā arī palīdz pārstrādāt barības vielas. Daudzi pētījumi parādīja, ka vairums garšvielām kā likums piemīt unikālas ārstnieciskās spējas.
4 gašvielas kuras noņem iekaisumu:
-krutnagliņas,
-timiāns,
-rozmarīns,
-ingvers.
Taču te ir viena problēma. Vai tās ir svaigas? Ja derīguma termiņš ir iztecējis, tad nesvaigās garšvielas nepiešķirs vajadzīgo aromātu, vēl jo vairāk tās var ēdienam piedot nepatīkamu garšu un būs jāizmet tas, ko būsiet pagatavojis.
9. Elektroniskās ierīces

Lai gan retais atteiksies no Smartfoniem un datoriem, tomēr pareizi būtu ierobežot šāda veida ierīču lietošanu. Daži bērni, īpaši pusaudži, kā likums lieto vairākas ierīces vienlaicīgi daudzas stundas pēc kārtas. 2011. gada 31.maijā Vispasaules Veselības Aizsardzības Organizācija/ Starptautiskā Vēža Izpētes Aģentūra ( IARC) publicēja kopējo ziņojumu, kur minēja, ka mobilie telefoni patiesi var izraisīt vēzi. Ziņojumā minēts par elektromagnētiskajiem laukiem kā par “iespējamiem kancerogēniem cilvēkiem” (klase 2B). Bija arī pētījumi, kas parādīja, ka mobilie telefoni palielina smadzeņu vēža attīstības risku. Vajag censties turēt mobilo telefonu pēc iespējas tālāk no ķermeņa. Mūsdienās jums liksies komfortabli turēt mobilo telefonu kabatā. Svarīgi saprast, ja mobilais telefons ir ieslēgts, tas periodiski raida starojumu, pat, ja jūs to neizmantojat. Ja mobilais telefons blakus iegurnim ir 15 h diennaktī sanāk, ka jūs apstarojat šo ķermeņa daļu bez pārtraukuma. Bez tam dažreiz vajag atrauties no mūsdienu tehnoloģijām, lai “baudītu rožu smaržu”, kā bija minēts žurnālā Time. “Kad jūs patstāvīgi izmantojat Smart ierīces tas ir depresijas un trauksmes rašanās iemesls. Pēdējie pētījumi parādīja, ka tas ir īpaši aktuāli cilvēkiem, kas ir īpaši pieķērušies savām planšetēm un Smartfoniem, kā arī tiem, kas izmanto vairākas ierīces vienlaicīgi. Izslēdziet un ielieciet savas ierīces atvilktnē, dažas reizes nedēļā, lai dotu iespēju smadzenēm atpūsties. Ideāli, ja tas kļūtu par ieradumu. Piemēram, darba dienas vakaros. Vai arī brīvdienās no rīta līdz pusdienlaikam.”
10. Jūsu krēsls

Lai arī mēs par to rakstam pašās beigās, pētījumi liecina, ka krēsls var būt viens no bīstamākajiem priekšmetiem jūsu veselībai. Sēdošs dzīves veids ir riska faktors hronisku slimību attīstībai un agrīnai nāvei. Lai arī jūs regulāri nodarbojaties ar fiziskajiem vingrinājumiem un atrodaties ļoti labā formā, vingrojumi nevar novērst to kaitējumu, kas rodas ilgstoši sēžot vienā pozā tāpat kā nevar ietekmēt smēķēšanas sekas. Tāpat kā aptaukošanās palielina plauša vēžu attīstību par 50%. Kas to varētu padomāt, ka sēdošs dzīvesveids ir bīstamāks par tabakas dūmiem? Tas kļūst par iemeslu daudzām veselības problēmām:
-2.tipa diabēts;
-Sirds un asinsvadu slimības;
-dažādu veidu vēzis.
Jo mazāka fiziska slodze, jo vairāk negatīvi ietekmē sēdošs dzīvesveids.
Kāds ir risinājums? Piecelties kājās pēc iespējams biežāk. Pārliecinieties, ka jūs darba laikā vairākas reizes esiet piecēlies kājās. Ja nosēdējāt vienu stundu nepieceļoties tas ir ļoti ilgi. Centieties vismaz 10 min stundā veltīt atpūtai. Varat pierakstīties uz nodarbībām trenažieru zālē, vai arī ja jūs nostaigāsiet 7000 – 10 000 soļus dienā jūs varat atteikties no papildus fiziskajām aktivitātēm.
Mēs dzīvojam piesārņotā Pasaulē, tā ir skumīga realitāte. Jūsu barības uzņemšanai ir svarīga loma, bet mēs tāpat ciešam no produktu ķīmisko vielu iedarbības, bet caur āru organisms uzņem kaitīgās vielas no gaisa.

Rūpīgi izvēlieties pārtikas produktus, lai nodzīvotu veselīgu un ilgu dzīvi. Tieši barības uzņemšana pirmām kārtām var pozitīvi ietekmēt jūsu veselību. Piesārņota apkārtējā vide ir liela problēma, bet vairumam vajadzētu vismaz nepiesārņot savas mājas, kas var ietekmēt apkārtējo vidi kopumā. To cik ilgi jūs sēžat, ko ēdat, kā izmantojat tehniku, tas viss palīdzēs uzlabot veselības stāvokli un samazināt hronisku saslimšanu risku.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024