-
- 9369 x
-
https://torno.lv/R3Q7I50
Droši vien, tu, skatoties griestos, padomāji kaut ko tādu: `Nu cik tad var runāt par kaitīgiem produktiem?`. Tiešām, šī tēma samērā izrunāta Internetā, bet mēs nepārstājam rūpēties par savu lasītāju veselību.
Lūk, produktu saraksts, kuri bieži sastopami uz mūsu galdiem, bet saturošus indi tīrā veidā...
Raksta turpinājums
Indīgie produkti
1. Auksti kūpinātās desas.
Mēs jau sen esam saraduši ar to, ka parastajā desā gaļu vēl vajag pameklēt, tāpēc, ja maks atļauj, steidzam vērst skatu uz dārgāko šķirņu ( lasi `kvalitatīvāko`) pusi. Bēda tāda, ka pat tādās desās dabīgā ir palicis maz, jo tās kūpināšanai dūmus vairs neviens nelieto: ražošanā izmato speciālus kūpināšanas šķīdumus, kuri satur formaldehīdu.
2. Rieksti
Vienmēr mīlēju uzkost riekstus starp pamata ēdienreizēm... Naivā! Izrādījās, ka ilgstošai uzglabāšanai šajā produktā ievada petūnijas gēnu – šausmīgi indīgu vielu. Riekstos pat kodes neieviešas...
3. Sarkanie ikri
Vairākums atļaujas pamieloties ar ikriem tikai lielos svētkos, daži biežāk... Nenoliedzami, kaviārs ir noderīgs: omega-3, vērtīgas olbaltumvielas, vitamīni..., bet tas ar noteikumu, ja tu to ēd sākotnējā izskatā, kaut kur Kamčatkā!
Ikru derīguma termiņš ir krietni īsāks nekā transportēšanas laiks no tās dzimtās vietas, tāpēc šo produktu vai nu stipri sasāla, vai sasaldē ( kas ietekmē garšas īpašības ), vai pievieno urotropīnu – iznākumā formaldehīdu. Ja uz iepakojuma rakstīts, ka kaviārs mazsālīts, -uzskati – indīgs.
4. Piens
Es atceros lauku piena garšu un tā tiešām atšķiras no tā produkta garšas, kurš atrodas veikala piena nodalījumā. Garša – tā vēl ir pusbēda...Šis piens nevar pat normāli saskābt: paliek rūgts un sāk bojāties!
Ja uz iepakojuma norādīts, ka piens var glabāties vairāk par divām nedēļām, bez antibiotiku pievienošanas nav iztikuši.
5. Muskatrieksts
Tiem, kuriem patīk ēdienu devīgi papildināt ar muskatriekstu: jau 6-9 grami maltu riekstu var izsaukt krampjus un prāta aptumšošanos. Viss spēcīgas indes – halucinogēna miristicīna dēļ. Psihozi un pilnīgas nolemtības sajūtu izraisa tikai 1 noēsts vesels riekstiņš.
6. Kartupeļi
Ja kartupeļu bumbuļi ilgstoši atrodas gaismā, tajos sāk uzkrāties solanīns. Viela, kura izsauc spēcīgu saindēšanos, kuru pavada galvas sāpes, reiboņi un vājums, apziņas apjukums, diareja, vemšana...ienaidniekam nenovēlēsi!
No zaļiem un sadīgušiem kartupeļiem labāk atteikties.
7. Kauliņi
Ķiršu, aprikožu, persiku kauliņi, ābolu sēkliņas lielā mērā satur ciāniskā ūdeņraža tipu ar nosaukumu zilskābe. Tiesa, lai saindētos, vajag noēst pāris glāzes šo kauliņu kodolus...
8. Mandeles
Vēl viens iemīļots rieksts! Eksistē 2 mandeļu veidi: saldās un rūgtās. Tad nu, lūk, jau 7-8 svaigi rūgto mandeļu riekstiņi, noēsti nezināšanas pēc, izsauks veselības problēmas pieaugušajam, bet bērnam var izrādīties nāvējošs. Cianīds – tie nav nekādi joki!
9. Tuncis
Šī zivs un vairāki jūras molusku veidi savos audos uzkrāj dzīvsudrabu, kurš, kā zināms, ļoti toksisks pat nelielos daudzumos. Ķīmiskais savienojums bojā kuņģa –zarnu traktu, nieres, aknas un nervu sistēmu. Termiski apstrādājot, viela nekur nepazūd.
Tunci ēst nav ieteicams grūtniecēm un barojošām ar krūti, kā arī bērniem, jo dzīvsudrabs ietekmē garīgo attīstību.
10. Cukura aizvietotāji
Mākslīgie cukura aizvietotāji un saldinātāji ir ekonomiski ( viens iepakojums, atkarībā no izmēra, aizvieto 6 līdz 12 kg cukura ). Taču jebkurš mēģinājums apmānīt organismu, kā likums, beidzas bēdīgi. Receptori, uztverot saldo garšu, raida signālu, ka tūlīt pienāks ogļhirātu porcija, bet to nav! Pēc tāda joka jebkuri ogļhidrāti, nonākuši organismā, neremdina izsalkumu, bet vēl vairāk to pastiprina.
Mēs neaicinām pāriet uz ūdeni un maizi, tikai uzmanīgāk lasīt etiķetes un biežāk sev pajautāt, stāvot pie letes: `Bet vai tas man vispār ir vajadzīgs?`
Patika raksts? Padalies ar to ar draugiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts