-
- 17219 x
-
https://torno.lv/SFbqrCx
Praktiski katru dienu mēs ēdam augļus, kas ir izauguši uz augiem, kas satur nāvējošas vielas.
Daudzi no mums uzskata, ka nekas nevar būt labāks kā augļi un dārzeņi, bet mēs dažreiz pat neiedomājamies par slēptām briesmām, kas tajos slēpjas.
Protams, daudzos gadījumos mums nav vērts uztraukties, kad cilvēki nejauši sevi nogalināja, apēdot auga vai augļa indīgo daļu. Lūk, 10 augļi un dārzeņi, ko ir jālieto uzmanīgi.
Avots: infoniac.ru
Raksta turpinājums
1. Mandeles. Mandeļu kaitīgums
Mandeles tiek uzskatītas par sausu augli, bet nevis par riekstu, kā daudzi domā. Tām ir unikāla garša un tās ir vienas no populārākajām sastāvdaļām, gatavojot desertus un citus ēdienus.
Vis aromātiskākās ir rūgtās mandeles, kas satur indīgo cianīdu. Tieši tāpēc rūgtās mandeles parasti apstrādā, lai tiktu vaļā no indes. Tāpat, sildīšana sadala indi. Dažās valstīs, piemēram, Jaunzēlandē, pārdot rūgtās mandeles ir aizliegts.
2. Indijas rieksti To sliktā īpašība.
Indijas rieksti ir sēklas nevis rieksti, kas izaug auglī vai „kešjū ābolā”.
Indijas rieksti, ko pārdod veikalā, ir sausi un viņus pirms tirdzniecības apstrādā ar tvaiku. To dara tāpēc, ka neapstrādātie kešjū augļi satur vielu urušīolu, ko var vēl atrast citos indīgos augos, kas izraisa alerģiju. Lietojot urušiolu lielos daudzumos, var iestāties nāve. Lai gan saindēšanās ar Indijas riekstiem ir diezgan reta, strādnieki, kas attīra riekstus, bieži cieš no nevēlamiem blakus efektiem, kā piemēram, ādas iekaisums.
3. Ķirši. Ķiršu kauliņi
Ķirši, arī aprikozes, persiki un plūmes satur savos kauliņos cianīdu. Ja tos sagrauž, norij vai kā savādāk sabojā kauliņu, tad jūs nokļūstat ūdeņraža cianīda ietekmē.
Protams, ja jūs norīsiet dažus kauliņus, nekas briesmīgs nenotiks, jo mūsu organisms var tikt galā ar noteiktu cianīda daudzumu, bet lielos daudzumos tas var būt bīstami.
Vieglas saindēšanās simptomi sevī ietver galvas sāpes, dezorientāciju, trauksmi un vemšanu. Lielās dozās tas var izraisīt grūtības ar elpošanu, paaugstinātu asinsspiedienu un sirds ritma traucējumiem, nieru mazspējai, un var beigties ar nāvi.
4. Sparģeļi. Sparģeļu kaitīgums
Sparģelis- tas ir dārzenis, kurš ir indīgs. Dārzenis, tā ir ēdamā auga daļa, kas var būt kā lapas, stublājs vai saknes.
Sparģeļus no seniem laikiem izmantoja kā dārzeni un ārstniecības līdzekli, jo tam ir laba garša un urīnu dzenošs efekts. Auglim ir nelielas sarkanas ogas diametrā 6-10 cm, kas ir indīgas cilvēkiem.
5. Tomāti. Zaļie tomāti
Interesants fakts: ASV tomāti tiek uzskatīti par dārzeņiem, bet citās pasaules valstīs tos uzskata par augli, pareizāk sakot, par ogu. Iemesls tam ir nodoklis uz dārzeņiem, nevis uz augļiem.
Lapas un stumbrs tomātam satur tā saucamo „glikoalkoloīdu”, kas var izraisīt lielu nervozitāti, galvas sāpes, kuņģa traucējumus. Tāpat, neliels daudzums šīs vielas ir zaļos tomātos, bet tā ir maz.
6. Muskatrieksts. Muskatrieksta darbība
Muskatrieksts satur psihoaktīvo vielu- miristicīnu. Pārāk liels daudzums šīs vielas var izsaukt vemšanu, pārāk lielu sviedru izdalīšanos, galvas reiboņus, halucinācijas un galvas sāpes.
Bet nevajag uztraukties. To daudzumu, ko izmanto ēdienu pagatavošanā, ir nepietiekami, lai rastos šie simptomi. Pēdējā laikā pusaudži izmanto muskatriekstu kā vieglu narkotisko vielu, kam dažreiz ir sliktas sekas.
7. Sēnes. Ēdamās un indīgās
Sēnes uzskata par delikatesi daudzās pasaules valstīs, kur tās audzē komercnolūkos. Bet, kā zināms, ir arī indīgās sēnes.
Daudzi uzskata, ka ir redzamas pazīmes, pēc kurām var atpazīt indīgās sēnes, tādas, kā aplociņš un kājiņas, nepatīkama smaka un spilgta krāsa. Tomēr vienīgais pareizais paņēmiens atšķirt indīgās sēnes no ēdamām- zināt un labi orientēties sēnēs. Pazīmes, ka cilvēks ir saindējies, var parādīties, pēc 1-2 stundām, dažreiz 8-12 stundām un saindēšanās pazīmes ir sāpes vēderā, vemšana, slikta dūša un caureja. Saindēties var, tāpat, ar slikti pagatavotām un bojātām ēdamām sēnēm.
8. Šokolāde. Tās kaitīgums
Lai gan šokolāde nav indīga cilvēkiem, tās sastāvdaļa teobromīns, ko satur šokolāde, bīstams suņiem un kaķiem. Tikai 40 grami var izraisīt viņiem nopietnu saindēšanos, līdz ar ko, nevajag atstāt šokolādes saldumus pieejamā jūsu mīluļiem vietā. Neskatoties uz to, ka teobromīna, ko satur šokolāde, doza ir maza, lai izsauktu nevēlamas sekas, daži vecāki cilvēki slikti panes šokolādi.
9. Kartupelis. Zaļais kartupelis
Kartupelis ir viens no izplatītākajiem dārzeņiem visā pasaulē. Tāpat kā tomāti, kartupelis satur glikoalkoloīdus lapās un stumbrā. Kartupeļu bumbuļi nav bīstami lietošanai pārtikā, tikai tad, ja tie nav kļuvuši zaļi un nesākuši dīgt.
Zaļais kartupelis satur solanīnu, kas parādās ultravioletās gaismas iedarbībā.
Uzņemot lielu daudzumu solanīna, var parādīties saindēšanās pazīmes: vemšana,slikta dūša, caureja, sāpes vēderā, bet smagos gadījumos var izraisīt komu vai nāvi. Tāpēc kartupeļi ir jāglabā vēsā, tumšā vietā.
10. Āboli. Ābolu sēklas.
Ābolu sēklas, tāpat, kā ķiršiem un mandelēm, satur cianīdu nelielā daudzumā. Lai izsauktu saindēšanās simptomus vajag apēst lielu daudzumu ābolu sēklu.
Ja jūs nejauši norīsiet dažas ābolu sēklas, tas neietekmēs jūsu veselību, jo mūsu organisms var tikt galā ar nelielu cianīda daudzumu. Tomēr, sakošļājot ābolu sēklas, padara tās bīstamākas, īpaši maziem bērniem un mājas mīluļiem, kuriem pietiek daudz mazākas indīgas vielas daudzuma.
Dalies ar draugiem un iesaki viņiem šos interesantos faktus un jaunumus.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts