10 ikdienā izmantojami priekšmeti, kurus var izmantot izdzīvošanai

Advertisement
Advertisement

Iedomājieties, ka jūs esat nokļuvis lielā sniega vētrā vai arī pārāk tālu iegājāt mežā. Vai arī, neticamas sagadīšanās rezultātā esat izdzīvojis aviokatastrofas rezultātā. Un jūs dzīvi un neskarti atrodaties nepazīstamā vietā bez jebkādiem palīglīdzekļiem.


Un ja jūs tuvākajā laikā neapmierināsiet savas pamatvajadzības, tādas, kā ēdiens, ūdens, miegs un siltums, tad traģiskais gals ir neizbēgams. Ja jums pa rokai nav jebkāda instrumentu komplekta, var noderēt lietas, kuras, iespējams, jūs bieži nēsājat sev līdzi.

 

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
1. Zobu diegs

Droši vien stomatologs jums ne vienu vien reizi atgādināja par nepieciešamību izmantot zobu diegu. Ja jūs paklausīgi nēsājat sev līdzi kabatā vai somiņā zobu diegu, tas var jums glābt dzīvību.
Izrādās, ka zobu diegs ir ļoti izturīgs un to var pārvērst par tīklu sīku dzīvnieku ķeršanai vai par makšķeres auklu zvejai.
Tāpat, jūs zobu diegu varat izmantot, lai sasietu kopā vairākus žagarus vai citus priekšmetus, lai sagatavotu sev nojumi. Paraplānu piloti bieži nēsā sev līdzi zobu diegu, gadījumā, ja iestrēgst kokā. Nolaižot diegu kādam lejā un pavelkot virves galu, var pēc tam nokāpt lejā.
2. Prezervatīvs

Jebkurā situācijā, lai izdzīvotu, ir nepieciešams ūdens. Arī tad, ja jums paveicās un jūs esat atradis ūdens avotu, ūdeni vajadzēs kaut kādā veidā pārnēsāt. Te jums noderēs prezervatīvs, kurā var ietilpt līdz 4,5 litri ūdens, kas ir deva pietiekoša visai dienai.
Šī priekšmeta priekšrocība ir tāda, ka tas ir mazs un to viegli nēsāt sev līdzi, kad tas nav piepildīts ar šķidrumu. Iespējams, piepildīt prezervatīvu ar ūdeni uzdevums nav viegls, tāpēc pirms tam ir viegli jāizstiepj tā kakliņš. Bez tam, šo priekšmetu var izmantot, lai saglabātu citus priekšmetus, piemēram sērkociņus, no mitruma.
3. Mobilais telefons

Pilnīgi saprotama cilvēka vēlme atslēgt mobilo telefonu brīvdienās, bet labāk, ka šis priekšmets ir blakus, gadījumos, ja rodas neparedzētas situācijas. Ja jūs nevarat pazvanīt, ir iespēja, ka glābēji noskaidrot jūsu atrašanās vietu pēc mobilā telefona. Un pat situācijā, ka sazināšanās pa telefonu nav iespējama vispār, ekrāna gaisma var kalpot kā signāluguns.
4. Bandana

Bandanai ir vairāki acīmredzami varianti, kā to var izmantot izdzīvošanas situācijās. Tā var būt kā signāls, lai lai pievēstu uzmanību iespējamiem glābējiem, lai ar to kaut ko pārsietu vai izmantotu kā galvas apsēju, lai aizsargātos no saules. Šis priekšmets var būt noderīgs kā aukstos, tā arī karstos apstākļos. Apsienot bandanu uz kakla, var aizturēt vairāk siltuma, kad uz ielas ir auksti un samazināt siltuma daudzumu karstos apstākļos.
Bez tam, situācijās, kad ir auksti vai visapkārt ir putekļi, tā palīdz vieglāk elpot, kļūstot par savdabīgu gaisa filtru, un var arī kalpot kā žņaugs, pārsienot brūces.
5. Atkritumu maisi

Ja jūs atpūtāties brīvā dabā un apmaldījāties, un jums rokās palika atkritumu maiss, jūs varat atrast daudz veidu, kā to piemērot. Pirmkārt, tas jūs var aizsargāt no lietus un sniega, kļūstot par lietusmēteli, ja tam uztaisa caurumu, pakuru var izlīst cauri galva.
Protams, vislabāk, ka izdzīvošanas situācijā jums līdzi būs liels atkritumu maiss, To var piepildīt ar lapām, un izmantot kā spilvenu vai matraci vai kā sēdvietu, lai nesamirktu drēbes no mitrās zemes. Maiss, kurš ir piepildīts ar sniegu, var būt par ūdens krātuvi, kad sniegs izkusīs.
6. Rokas pulkstenis

Situācijā, kad ir jācīnās par izdzīvošanu, diezin vai jūs interesēs cik ir laiks. Tomēr, rokas pulkstenis var būt noderīgs.
Ja jums nav elektroniskais pulkstenis un diena ir diezgan saulaina, pulksteni var izmantot kā kompasu. Lai tā notiktu, pulkstenis ar pulksteņrādītāju uz augšu ir jātur paralēli zemei. Grieziet pulksteņa rādītāja bultu, kamēr tā norādīs virzienu, kur atrodas saule. Ja tas ir rīts, tad dienvidi atrodas pusceļā starp pulksteņa rādītāja bultu un atzīmi 12. Ja tā ir diena ,tad dienvidi atrodas starp pulksteņa rādītāja bultu un atzīmi 12 pa kreisi no bultas. Ziemeļi atrodas tajā pašā līnijā, bet pretējā pusē. Lai gan šī tehnika nav uz 100 procentiem precīza, tā varēs jums palīdzēt izvēlēties ceļu. Ja jums nav vajadzīgs kompass, tad varat noņemt pulksteņa rādītāju, izņemt mehānismus un atbrīvoto vietu piepildīt ar nepieciešamiem priekšmetiem, kā piemēram, zobu diegu, stiepli, plāksteriem, sērkociņu galviņām un ar visu citu, ko tur var ievietot.
7. Kurpju šņores

Kurpju šņores ir noderīgas, kad jums ir vajadzīga virve vai medicīnas šina ievainojuma gadījumā. Ja jums ir ass priekšmets, kuru var izmantot kā āķi, tad kurpju šņores var kļūt par makšķernieka auklu. Tāpat, tās var izmantot, lai sagatavotu drošāku patvērumu, izmantojot lietusmēteli. Sasieniet šņores kopā un piesieniet starp kokiem. Uzmetiet tām viršu lietusmēteli, bet atrastās nūjas izmantojiet kā tapiņas.
Ar šņorēm var pat iedegt uguni ar berzēšanas metodi. Šņore var kļūt par pašizgatavota loka stīgu. To ir jāpasien apkārt serdenim, kas domāts berzēšanai. Tas noturēs serdeni uz vietas, tajā pašā laikā, kamēr jūs apļosiet to, lai iegūtu karstas skaidas.
8. Gāzētā dzēriena bundža

Tukša gāzētā dzēriena bundža ir vēl viens daudzfunkcionāls priekšmets. Pat ja jūs, momentā, kad esat apmaldījies, nedzerat gāzēto dzērienu vai alu, tad, visdrīzāk, to atradīsiet jebkurā mežā.
Cilvēki var kādu laiku dzīvot bez ēdiena un tikai dažas dienas bez ūdens. Tāpēc, atrast ūdeni ir pirmais uzdevums. Var izmantot bundžiņu, lai savāktu lietus ūdeni, un rīta rasu no augiem.
Tāpat, gredzentiņu no bundžiņas var izmantot kā āķi makšķerēšanai. Pastiepjot gredzentiņu, salieciet virsējo daļu. Ja jums ir nazis vai akmens, izdariet iegriezumu atveres apakšējā daļā., lai izveidotu asu stūri. Piesienot pie šņores, jūs to varat izmantot makšķerēšanai. Ar bundžas palīdzību var iedegt uguni. Ja jums līdzi ir šokolāde (vai zobu pasta) , tad ar to ir jāiesmērē bundžas dibena virsma, bet pēc tam ar ietinamo papīru tā jānopulē, līdz kļūs kā spogulis. Tagad jums būs gaismu atstarojoša virsma, kuru jātur leņķī pret sauli, lai sasildītu posu.
9. Zeķes

Protams, zeķes uztur mūsu kājas siltumā, bet kā tās var vēl izmantot? Ar zeķu palīdzību var iesmelt ūdeni un to izfiltrēt. Protams, zeķes neattīrīs ūdeni, bet zeķu audums palīdzēs izvairīties no redzamām nogulsnēm un dažādiem kukaiņiem. Ja jums ir iedegt uguni, var uzvārīt ūdeni, izlejot to kādā konteinerā, lai ūdeni padarītu mazāk bīstamu. Vēl labāk, ja jums pie rokas ir jods, tad daži pilieni palīdzēs dezinficēt ūdeni. Pēc joda pievienošanas, vajag ļaut šķīdumam nogulsnēties un ūdeni dzert tikai pēc pusstundas.
Kokvilnas zeķes var kalpot par posu uguns iedegšanai. Salasiet pēc iespējas vairāk šķiedru, kas ātri iedegas no dzirksteles.
10. Brilles

Ja jūs nēsājat brilles, jums ir paveicies. Izdzīvošanas situācijā brilles jums palīdzēs divu svarīgu uzdevumu veikšanā: glābšanā un uguns iekuršanā.

Izmantojiet brilles, lai atstarotu saules starus un tādā veidā nosūtot signālu glābējiem. Glābēji var ieraudzīt zibsni, kas atvieglos jūsu atrašanu. Izjaucot nepieciešamības gadījumā brilles, tās var izmantot kā nelielus instrumentus,
Iedegt uguni ar briļļu palīdzību tas praktiski ir tāds process, kā uguns iekuršana ar spoguļa palīdzību. Šim mērķim vislabāk derēs izliektas lēcas, kuras izraksta tālredzības gadījumā un lēcas no stikla.
Lai iedegtu uguni, ir jāsavāc posa: zeķu šķiedras, spāņu ķērpji un citi sīki materiāli, kas ātri uzliesmo. Lēcu ir jātur 30 cm attālumā no posas, to pieliecot, kamēr saules stari koncentrēsies vienā punktā, un jāpagaida, kamēr posa sāks gruzdēt. Turpiniet pievienot materiālus, lai iedegtos uguns, un kamēr tā nekļūs stabila.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024