10 iemesli, kāpēc japāņu sievietes noveco vislēnāk

Advertisement
Advertisement

Nevajag pateikties. Ir no kā pamācīties.

 

Japāna- brīnišķīga valsts. Zaļi kalni, zila jūra, spilgta kultūra un garšīga virtuve, viss tas tikai papildina tās skaistumu. Ja jūs kādreiz apmeklējāt Japānu vai iepazināties ar japāņiem, tad, iespējams, padomājāt: “Kāpēc japāņu sievietes ir tik slaidas un izskatās tik jaunas?” Faktiski, Japānā dzīvo lielākā daļa ilgdzīvotāju, kas ir nodzīvojuši ilgāk nekā 100 gadus! Lūk, 10 iemesli, kāpēc:

 

 

Raksta turpinājums
1. Viņi dzer zaļo tēju.

Japāņi mīl dzert zaļo tēju. Matča ( pulverveida zaļā tēja) tiek ražota no visaugstākās kvalitātes lapām, kas tiek žāvētas un samaltas smalkā pulverī. Pēc tam šo pulveri sajauc ar karstu ūdeni. Šī zaļās tējas forma tiek izmantota tējas ceremonijā, kas ir japāņu kutūras sastāvdaļa, un tajā iekļauta tējas ceremoniāla sagatavošana un prezentācija.

Zaļā tēja ir ne tikai garšīga, bet arī, veselīga. Tā ir viena no visveselīgākajām tējām pasaulē, bagāta ar antioksidantiem, kas palīdz cīnīties ar brīviem radikāļiem un aizkavē novecošanās procesu. Tā palīdz arī aktīvi zaudēt svaru! Zaļā tēja samazina arī risku saslimt ar sirds slimībām un vēzi.

Saskaņā ar 2006.gada pētījumu, kas publicēts JAMA, pieaugušiem japāņiem, kas lietoja lielā vairumā zaļo tēju, vija mazāks saslimstības risks ar sirds-asinsvadu slimībām. Pētījumā, tāpat, minēts, ka japāņi, kas dzēra vismaz 5 zaļās tējas tases dienā, mira par 26% retāk.

2. Viņi ēd fermentētu barību.

Japāņi bieži lieto fermentētus produktus, tādus kā kefīrs, tējas sēne, skābētus kāpostus, miso, tempe un kimčhi. Fermentētie produkti- tie ir produkti, kuri izgājuši fermentācijas procesu( vienkārši izsakoties – pārrūguši). Šajā procesā dabiskās baktērijas barojas ar cukuru un cieti un rada pienskābi.

Fermentācija saglabā dabiskās barības vielas pārtikā un rada fermentus, B grupas vitamīnus, treknās taukskābes omega-3 un dažādus probiotiķus. Sakarā ar to, ka fermentācija palīdz draudzīgām zarnu trakta baktērijām un sadala pārtiku, tā palīdz gremošanas procesam un svara samazināšanai. Bez tam, tā palīdz novākt kaitīgos toksīnus un smagos metālus no organisma.
3. Japānā ļoti populāri jūras produkti.

Atšķirībā no amerikāņiem, japāņi mīl lietot jūras produktus, nevis sarkano gaļu, kas saistās ar daudzām veselības problēmām, tādām, kā aptaukošanās, augsts holesterīna līmenis un iekaisuma saslimšanas. Rīsi vai nūdeles kompānijā ar dažādiem jūras produktiem, ir ierasti ēdieni Japānā. Sakarā ar to, ka Japānu ielenc jūra, zivis un moluski, tādi kā tuncis, lasis, skumbrija un garneles, ļoti populāri japāņu virtuvē.

Zivis ir labas pateicoties to augstvērtīgām olbaltumvielām, dažādām nepieciešamām barības vielām un omega-3 taukskābēm, kas ir nepieciešamas smadzenēm, sirdij un orgāniem. Omega -3 taukskābes, it īpaši, lai samazinātu tauku uzkrājumus uz vēdera. Bez tam, jūras produkti palīdz samazināt iekaisumu organismā un ir labvēlīga nervu sistēmai.
Omega-3 taukskābes palīdz ādai kļūt gludai un veselīgai. Šīs taukskābes palīdz novērst daudzas ādas slimības, tādas kā atopiskais dermatīts, psoriāze, pūtītes, ādas vēzi. Japāņi uzskata, jo veselīgāka ir zivs ko jūs ēdat, jo tā ir noderīgāka.

4. Viņi ēd nelielām porcijām.

Nelielas porcijas ir daļa no Japānas kultūras. Mazie porciju izmēri liek jums ēst mazāk, tādā veidā, palīdzot nomest svaru. Tāpat, labāk ēst ir no maziem šķīvjiem. Tas, savukārt, novērš neparedzētu pārēšanos un kaloriju nesamērīgu uzņemšanu. Kas saistās ar svaru, iespējams, svarīgāka ir mazāka ēdiena porcija nevis pārtikas veids, ko jūs uzņemat.

Daži pamatnoteikumi japāņu mājas virtuvē prezentējot ēdienu sevī ietver:

• Šķīvjus nepiepildiet pilnus.
• Jebkura ēdiena porcijas pasniedziet nepilnas.
• Svarīgs ir ēdiena svaigums.
• Ēdienam ir jābūt dekorētam, bet tā, lai demonstrētu tā dabisko skaistumu.

5. Pastaigas - tas ir rituāls.

Japānā vīrieši un sievietes daudz staigā. Pastaigas- laba vingrojumu forma ķermeņa slaidumam. Pastaigas ne tikai veicina svara zudumu, bet arī uzlabo sirds- asinsvadu sitēmu, uzlabo noskaņojumu un palīdz izvairīties no stresa.

Japānas iedzīvotāji pārsvarā ir koncentrējušies lielās pilsētās, un daudzi cilvēki izmanto vilcienus un metro. Tas nozīmē, ka viņiem ir nepieciešams staigāt vai braukt ar velosipēdu līdz stacijai un atpakaļ/ pat bērni uz skolu iet kājām, tā vietā, lai lūgtu vecākus viņus aizvest. Velosipēdi ir populāri.
6. Viņi neuzkož.

Japānā ēšanas laiks- tie ir svēti momenti lai aktivizētu jūsu ķermeni, tāpēc viņi neuzkož starp ēdienreizēm. Japānā tas tiek uzskatīts pat nepieklājīgu, lai arī ir pieņemams. Lūk, tāpēc, jūs reti ieraudzīsiet, ka kāds ēd uz ielas vai sabiedriskā transportā. Japānā jūs neko nedarāt ēdiena uzņemšanas laikā. Nekāda televizora un nekāda darba. Ēdiena kārtīgums , tāpat, ir daļa no japāņu kultūras svarīga sastāvdaļa. Japāņi ēd lēni, dodot laiku barībai pārstrādāties un nepārēsties. Irbulīši – lielisks līdzeklis kaloriju uzņemšanas ierobežošanai.

7. Viņi pareizi gatavo.

Japāņu virtuve izmanto ne tikai veselīgas sastāvdaļas, bet arī, pagatavošanas metodes. Japānā gatavo ar tvaiku, uz grila un pasniedz ēdienu svaigā veidā, lai izvairītos no pārmērīgas eļļas lietošanas. Šīs pagatavošanas metodes palīdz saglabāt garšu un sastāvdaļu barojošās vielas. Japānā ļoti reti ir sastopams trekns ēdiens, Ja viņi pasniedz kaut ko ceptu, piemēram, tempura, tad to savieno ar ar citiem produktiem. Tādā veidā saglabājas kopējais ēdiena līdzsvars.

8. Viņi praktizē cīņas mākslu.

Japānā ir populāri dažādi cīņas veidi, un ar to nodarbojas gan vīrieši, gan sievietes. Patiesībā, japāņu cīņas stili karatē, džudo, aikido un citas ir svarīgas fiziskā stāvokļa un kopējā veselības stāvokļa uzlabošanā.

Vairums cīņas veidu uzlabo sirds- asinsvadu sistēmu un izturību, palīdz palielināt muskuļu spēku un uzlabo vingrumu. Tie veicina svara samazināšanu un palēlina novecošanās procesu.
9. Viņi izmanto vannas termālos avotos.

Vannas termālos avotos, kas ir parasta prakse japānā, paildzina dzīvi. Vietējā valodā karsts avots ir pazīstams kā “onsen”. Japāna ir vulkānu aktīva valsts, un valstī ir termālie avoti ir tūkstošiem visās lielākajās salās.

Karstiem avotiem ir dziednieciskas spējas un tie ir veselīgi sakarā ar ūdens temperatūru un minerālu saturu, tādiem kā magnijs, kalcijs, kremnēzs un niacīns. Kad jūs baudāt peldi karstā avotā, jūsu āda uzsūc minerālus. Tas uzlabo asinsriti un skābekļa apriti visā organismā.

Laba asinsrite un skābekļa cirkulācija ir labvēlīga sirdij, kā arī, citiem dzīvībai svarīgiem orgāniem un audiem. Šādas vannas palīdz samazināt stresu un uzlabot miegu, kas, savukārt, atveseļo jūsu ādu. Notiek tas, protams, ne retāk kā divas reizes mēnesī, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc japāņu sievietes izskatās jaunas un paliek slaidas.

10. Viņi ēd veselīgus desertus.

Deserti nav neatliekama japāņu virtuves daļa. Japāņu sievietes ēd saldumus retāk, un tas ir viens no noslēpumiem, kāpēc viņas paliek slaidas. Japānā dod priekšroku ēst svaigus augļus pēc ēdienreizēm, bet nevis cukuru saturošus desertus. Cukurs ir visbiežākais iemesls, kāpēc ASV pieaug aptaukošanās. Bez tam, japāņu saldumi satur daudz mazāk karameles, miltu un citas daudzkaloriju sastāvdaļas, kuras parasti izmanto ASV. Saldumi izgatavoti no veselīgām sastāvdaļām, tādām, kā saldie kartupeļi, griķu milti un svaigi augļi. Arī tad, kad viņi pasniedz “rietumu”desertus, porciju izmēri ir daudz mazāki.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024