10 frāzes, kuras nekad nepateiks mīlošās vecmāmiņas lūpas. Labas vecmāmiņas neatļaujas...

Advertisement
Advertisement

Katra vecmāmiņa uzskata, ka viņa dara visu iespējamo, lai viņas mazbērni būtu laimīgi. Bet diemžēl ļoti bieži vecmāmiņu uzskati par bērna audzināšanu nesakrīt ar vecāku redzējumu.

Raksta turpinājums - lapa #1
Kā kļūt par savu mazbērnu mīluli un nesabojāt attiecības ar bērniem? Sākumam atcerieties šīs 10 frāzes, ko laba vecmāmiņa nekad nesaka.
Vecmāmiņas vārdi

1. Kas tā ģērbj bērnus?

Vai arī ”Vai tad to var vilkt uz ielas?” Mēs saprotam, ka tas ir cēlu mērķu vadīts! Bet, tā kā mazbērnus vecāki nolēma apģērbt šādi, tad jums tas ir jāņem.

Galu galā tas nav jūsu bērns, un vecmāmiņai bērna audzināšanā ir mazāk tiesību nekā viņu mātei. Un jā: iespējams, ka jūs esat mazliet atpalikusi no modes?
2. Vai tiešām jums to mājās neiemācīja?

Pēc vecmāmiņu domām, ir tādas prasmes, kurām jāpiemīt visiem mazbērniem. Bet bērni nav perfekti, un pēkšņi izrādās, ka mīļotā mazmeita nezina, kā gludināt drēbes vai nomizot kartupeļus.

Un tad izskan šī frāze, kas aizvaino bērnus. Pirmkārt, tā skar vecākus, un bērni parasti aizstāv savas mātes un tētus. Otrkārt, pats vārds neiemācīja...
3. Kas izaugs no šāda bērna?

”Kas no bērna izaugs?” – tas ir aizvainojoši!

Galu galā, ir šaubas, pat pārliecība, ka ”nekas labs”. Un, ja vecmāmiņa nebūs pārliecināta par mazbērna gaišo nākotni, tad kurš?
4. Mūsu laikā tā nebija

Šie vārdi izklausās kā slēpta kritika. Protams, ka tā nebija! Agrāk nebija videospēļu, planšetdatoru un robotu, taču tas nenozīmē, ka mūsdienu bērnam vajadzētu spēlēties ar koka rotaļlietām.
5. Kaimiņienes dēls sāka staigāt jau piecos mēnešos.

Tas ir lieliski, ja citu cilvēku bērni pārspēj vidējo attīstības tempu. Bet jums nav nepieciešams attiecināt to uz saviem mazbērniem. Visi bērni ir individuāli un attīstās citādi. Un jā, šādi paziņojumi aizvainos jebkuru māti!

6. Es esmu vecāka, tāpēc es labāk zinu.

Ticiet man, ar šādiem vārdiem jūs drīzāk sakaitināsiet savus bērnus un mazbērnus, bet neizpelnīsieties cieņu! Protams, milzīgā dzīves pieredze reizēm var noderēt. Bet, kad jūs sakāt šo frāzi, jūs burtiski pazemojat cilvēku, it kā slēpjot otro nozīmi: ”Tu vēl neesi izaudzis!”.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

1 2 18:54 22.04Santaa
Ko tad pardod alkaholu lidmasinas,vai tad tas ir vajadzigs??Ir un bys vnmer kkadi individi kas radis problemas.Naw alkahols naw problemu
0 0 21:56 21.04Liliy
šis ir sūds.Hihihihihihi
0 0 21:37 18.04цум
цмици
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © torno.lv 2012 - 2019