10 fakti, ko jūsu kājas stāsta par jūsu veselību

Advertisement
Advertisement


Kāju pirksti daudz stāsta par jūsu veselību. Apskatiet šo veselības problēmu sarakstu, uz ko var norādīt jūsu pirkstu veselība. 10 fakti par jūsu pašsajūtu, ko stāsta jūsu kājas.

 

Raksta turpinājums
1 – Arteriālā slimība

Mataini pirksti kājām nav pārāk pievilcīgi, taču tie jums saka, ka esat vesels. Matu izkrišana kāju pirkstiem var nozīmēt, ka jums ir slimība, ko sauc par perifēro artēriju slimību vai PAD. PAD ir izplatīta artēriju slimība, kuras laikā tauki un kalcijs uzkrājas artēriju sieniņās. Kad artērijas ir aizsērējušas, jūsu ķermenis nesaņem skābekli saturošās asinis, kas tiek izsūknētas no jūsu sirds. Dzīvesveida varianti, kas sekmē PAD, ir šādi:

• Smēķēšana
• Diabēts
• Nepareizs uzturs
• Vingrošanas trūkums

2 – Sēnīšu infekcijas

Sekojiet kāju pirkstu nagu izmaiņām. Ja kāju nagi sāk sabiezēt un atdalīties no blakus esošās ādas, tas var nozīmēt, ka zem kāju nagiem ir sēnīšu infekcija. Sēnīšu infekcijas ir viegli iegūt sporta zālē vai spa. Mīkstās, mitrās ādas vietas ir ideāla sēnīšu vairošanās vietas. No sēnīšu infekcijām bieži ir grūti atbrīvoties.

Šeit daži noderīgi mājas līdzekļi, kuri var jums palīdzēt atbrīvoties no infekcijas

• Samitrināšana ar medicīnisko spirtu: samitriniet kājas ar daļu ūdens un divām daļām medicīniskā spirta. Mērcēt zonu 30 minūtes. Pēc mērcēšanas noteikti rūpīgi nožāvējiet. Ja jums ir skrambas vai griezumi, nelietojiet šo līdzekli, jo medicīniskais spirts apdedzinās atvērto brūci.
• Ūdeņraža peroksīds: sēnīšu infekcijas skartās daļas noslaukiet ar drānu, kas samitrināta ar ūdeņraža peroksīdu. Pēc tam pilnībā izžāvējiet.
• Melnā tēja: Daži cilvēki atbrīvojas no sēnīšu infekcijām, katru dienu 30 minūtes mērcējot kāju pirkstus melnās tējas vannā. Izkāpiet no kāju vannas un kārtīgi nosusiniet.
• Ābolu etiķis: noslaukiet pēdas inficētās vietās ar drāniņu, kas samitrināta ar ābolu etiķi.
• Tējas koka eļļa: tējas koka eļļa var cīnīties pret sēnīšu infekcijām.

Ir daudz bezrecepšu produktu, kas var palīdzēt, vai, ja jūs nevarat atbrīvoties no infekcijas, konsultējieties ar savu ārstu par zāļu izrakstīšanu sēnīšu infekcijas ārstēšanai.


3 – Artrīts podagras formā

Ja jums ir pietūcis un sāpīgs kājas lielais pirksts, tas varētu liecināt par podagru. Podagra ir artrīta veids, kas rodas, uzkrājoties urīnskābei. Parasti tas notiek locītavās, kājās vai kāju pirkstos. Pārāk liela alkohola lietošana paaugstina urīnskābes līmeni organismā, tāpēc podagra var saasināties. Dzeriet daudz ūdeni, lai palīdzētu ķermenim izskalot urīnskābi.

4 – Diabēts

Nedzīstoši griezumi uz kājām ir zīme, ka jums ir 2. tipa cukura diabēts. Apmēram 20% cilvēku ar 2. tipa cukura diabētu ir slimības pazīmes, kas parādās uz kājām. Diabēts ietekmē jūsu ķermeņa spēju pašārstēties. Citi diabēta simptomi, kas ietekmē ekstremitātes, ir šādi:

• Pēdas pietūkums
• Dedzinoša vai tirpšanas sajūta
• Nejutīgums
• Čūlas uz kājām
• Bursīts un kāju pirksti
• Tulznas
5 – Vairogdziedzeris

Noteikti uztura apstākļi var norādīt, ka Jums ir vairogdziedzera darbības traucējumi. Uzmanieties no šiem simptomiem:
• Sausa āda, kas lobās. Ja jums ir raupja vai ļoti pārslaina āda ap papēžiem vai citām pēdas daļām, tas varētu liecināt par vairogdziedzera problēmām. Hipotireoze izraisa plaukstas-pēdu keratodermiju, ādas sabiezēšanu uz pēdām un arī uz rokām.

• Ādas nieze: ādas nieze ir labi zināms hipotireozes simptoms. Jūs varat just niezi visā ķermenī, ne tikai kāju pirkstos.
• Aukstas kājas: zema vairogdziedzera funkcija nozīmē, ka jums ir nepareiza asinsrite. Tā rezultātā jūsu ekstremitātes kļūst aukstas.
• Kāju krampji: kāju krampji ir nopietni hipotireozes simptomi, kurus dažreiz ignorē. Ja jums ir hroniskas sāpes kājās, iespējams, jums ir problēmas ar vairogdziedzeri. Jautājiet savam ārstam par šo iespēju. Vienkāršs asins tests palīdzēs noteikt, vai vairogdziedzeris darbojas pareizi.
• Smirdošas kājas: Ar hipertiroīdismu jūs daudz svīstat, īpaši kājas. Svīšana padara pēdas mitras. Mitrums veicina baktēriju vairošanos, tāpēc jūsu kājas ož.
• Dzeltenas kājas: Jūsu vairogdziedzeris ražo hormonu, kas organismam palīdz apstrādāt beta-karotīnu. Ja Jums ir vairogdziedzera disfunkcija, jūsu ķermenis nespēj apstrādāt beta-karotīnu, tāpēc tas uzkrājas ādas ārējos slāņos, ieskaitot pēdas.

6 – Dzelzs trūkums

Ja jūsu nagi izskatās karotes formā, tas var liecināt par anēmiju vai dzelzs deficītu. Meklējiet neparastus iespiedumus uz nagiem. Ja to pamanāt, konsultējieties ar ārstu par dzelzs deficīta iespējamību.

7 – Perifērā neiropātija

Ja jūtat tirpšanu vai nelielu tirpšanu ķermeņa galējos punktos, tas varētu būt perifērās neiropātijas pazīme. Tas ir pēdas nervu bojājums, kas bieži virzās uz augšu. Ir ļoti svarīgi noskaidrot šo sajūtu cēloni, tāpēc konsultējieties ar ārstu, kurš var veikt testus. Cilvēkiem ar cukura diabētu ir paaugstināts perifērās neiropātijas attīstības risks, tāpēc tas var liecināt arī par jūsu diabētu.

8 – Nervu sistēmas traucējumi

Ja jums ir grūtības pacelt kādu pēdas daļu, tas var būt ”pēdas kritums”. Tas varētu liecināt par paralīzi vai vājumu muskuļos, kas paceļ kāju. Pievērsiet uzmanību tam, jo tas var liecināt par neirodeģeneratīviem traucējumiem, piemēram, multiplo sklerozi (MS), insultu, amiotrofisko laterālo sklerozi (ALS) vai citiem nervu traucējumiem.

9 – Reino slimība

Ja aukstumā dodoties laukā, kājas kļūst zilas, tas var liecināt, ka jums ir Reino. Tas ir stāvoklis, kad asinsvadi nedarbojas pareizi, lai nogādātu asinis uz pēdas ādas. Ja šāda situācija notiek ar jums, noteikti konsultējieties ar savu ārstu. Ar Reino ir viegli tikt galā, taču jums ir jābūt īpaši piesardzīgam, apsedzot kājas un rokas, kad dodaties ārā aukstumā.

10 – Sirds slimība

Pietūkušas pēdas, potītes un apakšstilbi ir tūskas pazīme. Tūska ir sirds problēmas pazīme. Ja sirds nedarbojas pareizi, asinis cirkulē nepareizi. Asins plūsma palēninās, kas noved pie šķidruma uzkrāšanās pēdu un kāju audos.
Kāju kopšana

Ir ļoti svarīgi pienācīgi rūpēties par savām kājām. Lai dzīvotu veselīgi un aktīvi, jums ir nepieciešamas pēc iespējas spēcīgākas un veselīgākas kājas. Šeit ir dažas vienkāršas un praktiskas metodes lieliskai kāju kopšanai.

• Valkājiet ērtus apavus, piemērota izmēra. Izvēlieties apavus, kas nodrošina pietiekamu atbalstu un komfortu jūsu kājām. Nepareizi izvēlēti apavi vēl vairāk izraisa pēdu deformācijas, piemēram, bursītu, tulznas un citas pēdu problēmas. Ja jums darbā jāvalkā papēži, izvēlieties pareizos papēžus un mainiet tos visas dienas garumā, lai kājas varētu atpūsties.
• Mazgājiet kājas katru dienu - turiet kājas tīras un sausas, lai nesaslimtu ar sēnīšu infekciju. Tas ir īpaši svarīgi, ja izmantojat ģērbtuvi vai spa. Pārbaudiet, vai uz pēdām nav sēnīšu infekcijas.
• Mainiet zeķes katru dienu. Nevelciet vecas zeķes. Tās var saturēt baktērijas.
• Sēdēšanas laikā izvairieties no kāju sakrustošanas - kāju sakrustošana var palēnināt asins cirkulāciju, kā rezultātā tiks traucēta asinsrite kājās. Ja jūs tomēr sakrustojat kājas, vienmēr mainiet savu stāvokli, lai asinis varētu normāli plūst uz jūsu ekstremitātēm.
• Kad jūs sēžat, paceliet kājas, lai uzlabotu asinsriti.

Pārtika labākai kāju veselībai

Pareizs uzturs ir svarīgs visām ķermeņa daļām, bet, jo īpaši, kājām. Šeit ir daži praktiski padomi, ko ēst, lai jūsu piedzīvojumu meklētājas būtu veselas un laimīgas.

• D vitamīns un kalcijs. Pārtikas produktu ar augstu kalcija saturu lietošana veicina kāju kaulu attīstību. Ēdiet taukainas zivis, piemēram, tunci, skumbriju, lasi, lai iegūtu daudz D vitamīna, kas pasargā jūs no osteoporozes attīstības. Šī deģeneratīvā kaulu slimība liek jūsu kauliem kļūt plāniem un trausliem.
• B grupas vitamīni: Ēdiet pārtiku, kas bagāta ar B grupas vitamīniem, lai pasargātu no neiropātijas un vispārējās nervu sistēmas veselības. Ēdiet olas, tunci, biezpienu un pilngraudu produktus, piemēram, miežus un brūnos rīsus.
• Olbaltumvielas: olbaltumvielas nodrošina vislabāko muskuļu un audu darbību ap kājām. Pupas, pākšaugi, rieksti un sēklas ir lielisks augu olbaltumvielu avots. Ja jūs ēdat gaļu, izvēlieties liesu gaļu, piemēram, vistu vai zivis.
• Augļi un dārzeņi: katru dienu ēdiet daudz augļu un dārzeņu, lai stiprinātu imūnsistēmu un cīnītos pret slimībām.
Atcerieties palutināt sevi ar pareizu kāju kopšanu. Tās ir svarīga ķermeņa daļa, kas uztur kustību visas dienas garumā.

Pievērsiet īpašu uzmanību ekstremitātēm, ieskaitot pēdu. Īpaši ņemiet vērā visas izmaiņas to izskatā vai izjūtā. Nekad neignorējiet nespēju pareizi pārvietot kāju, tirpšanu vai nejutīgumu.

Šie simptomi var liecināt par neiroloģiskiem traucējumiem. Jūsu pirkstiem ir nepieciešams pienācīgs uzturs, lai uzturētu jūsu fizisko formu, tāpēc ēdiet pareizi ekstremitāšu veselībai. Izvēlieties veselīgu uzturu un vingrinājumus kā daļu no visaptverošākas kāju kopšanas programmas. Jūsu kājas pateiks jums par to paldies.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
0 0 13:52 20.07Vara pār uguni
2056623020 12 1944
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024