-
- 3976 x
-
https://torno.lv/xR3bNbS
XXI gadsimts ir tolerances un lojalitātes laikmets, īpaši tad, ja runa ir par izskatu un apģērbu. Tomēr etiķetes normas vēl nav atcēluši un nezināšana par dreskoda pamatiem var izspēlēt ļaunu joku.
Mēs uzskatām, ka mūsdienu cilvēkam ir tiesības ģērbties, kā viņam gribas, bet tam jābūt piemērotam. Un te ir 10 svarīgi noteikumi, kas tevi pasargās no neveiklajām situācijām.
Raksta turpinājums
Uz teātri neiet ar darba somu
Teātrī pienākas ierasties ar klaču vai ar nelielu somiņu uz smalkas siksniņas vai ķēdes. Daudzi teātri pat pieraksta savās vietnēs prasības par dreskodu, kur lūdz nenākt ar lielām somām, jo tas var būt bīstami. Šis masīvais aksesuārs būs jānoliek uz grīdas, un tumsā to neieraudzīs citi skatītāji.
Ēdot, nedrīkst būt masīvi rotājumi
Lieli gredzeni un aproces ar piekariņiem nav labākā izvēle restorāna vai kafejnīcas apmeklēšanas laikā. Šādi rotājumi var aizķert šķīvi, ēdamrīkus, izdot liekus trokšņus. Tāpēc labāk jāaprobežojas ar lakoniskajiem aksesuāriem.
Mājās, viesus gaidot, nepucējas
Sagaidīt viesus mājās, ģērbjoties kā pāvam, irt sliktais tonis. Greznas kleitas un dārgas rotas jāatstāj izejamai reizei, bet mājas svinībām jāizvēlas džinsi ar blūzi vai vidēja garuma svārki un lakonisks tops.
Bet arī halātā nesagaida
Patiesībā rītasvārki ir apģērbs, ko valkā laika sprīdī pēc pamošanās un ģērbšanās brokastīm, vai starp brīdi, kā izģērbties pirms naktsmiera un došanās gultā. Rītasvārki nav paredzēti, lai visu dienu staigātu ar tiem pa māju un vēl jo vairāk - sagaidītu viesus.
Un vēl viesiem nevajag piedāvāt čības
Mēs to uzskatām par viesmīlības izpausmi, bet šāda rūpe ir rupjš etiķetes pārkāpums. Viesi nāk pie jums skaisti ģērbušies, bet neatbilstoša izmēra kurpes nekādā ziņā nepapildinās elegantu tēlu. Turklāt tas ir nehigiēniski. Gadījumam, ja ir nozīmīgi viesi, labāk sarūpēt vienreizlietojamās čības.
Uz pasākumu nenāk zābakos
Svinībām restorānā vai oficiālajā pieņemšanā neiederas pat vissmalkākie un dārgākie zābaki. Etiķetes pazinēji iesaka pārģērbties kurpēs.
Divdaļīgu peldkostīmu velk tikai pludmalē
Divdaļīgs peldkostīms paredzēts tam, lai saņemtu vairāk saules un iegūtu vienmērīgu iedegumu. Baseinā tas nav iespējams, līdz ar ko, jāuzvelk viendaļīgs peldkostīms.
Uz online tikšanos izvēlas lakonisku apģērbu vienā tonī
Attālinātā darba laikā parādījās etiķete arī uz videozvaniem. Tā, žaketes un kaklasaites var atstāt klātienes tikšanās reizēm, bet arī T krekli ar printiem nav labākais variants. Vēlams izvēlēties viena toņa blūzi vai citu lakoniska apģērba griezumu.
Uz darba pasākumiem nevelk kleitas ar atklātiem pleciem un dārgus uzkrītošus rotājumus
Neformālā gaisotnē gribas izsaukt furoru starp kolēģiem, bet labāk zināt mēru. Dziļais dekoltē vai ekstrēmais mini irt slikts tonis. Arī masīvi un dārgi aksesuāri. Labāk uzvilkt elegantu kleitu, un uzsvērt pievilcību nevis ar izgriezumiem, bet ar smalkākiem paņēmieniem. Piemēram, uztaisīt akcentu ar rotājumu uz plaukstas vai neparastām piedurknēm.
Brilles nenēsā uz galvas
Paradums nēsāt brilles uz galvas ir etiķetes pārkāpums. Modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs to nosauca par kokošņika reinkarnāciju. Lai tevi nedēvētu par nejēgu, ir vēlams somiņā būt futrālim, kur var ielikt brilles.
Kādiem noteikumiem jūs piekrītat, bet kurus neesat gatavi ievērot?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts