10 dīvainākie psihiskie traucējumi

Advertisement
Advertisement

Cilvēka psihe ir sarežģīts instruments un neskatoties uz visiem zinātniskiem un medicīniskiem centieniem, mēs vēl joprojām nevaram to izprast. Tāpat kā citas mūsu ķermeņa daļas, smadzenes var strādāt ar traucējumiem, kas rada psihiskas novirzes, pie tam tik dīvainas, ka daudziem no mums tās liekas pilnīgi neizprotamas.

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
1. Ārzemnieka akcenta sindroms

Nopietnas smadzeņu traumas rada daudzas sekas, bet viena no dīvainākām ir ārzemnieka akcenta sindroms. Tās ir stāvoklis, kas pazīstams arī kā neregulāri atkātojušā runa, kas slimniekam liek runāt ar ārzemnieka akcentu. Tā ir diezgan reta novirze ( reģistrēti tikai aptuveni 60 gadījumi no 1941 gada līdz 2009.gadam), šis sindroms ļauj brīvi runāt svešvalodā, tomēr dod izmainītu akcentu sarunājoties savā dzimtajā valodā.
2. Savanta sindroms

Savantisms jeb savanta sindroms ir izcils cilvēka spēju piemērs. Pats termins apzīmē novirzi, kad cilvēks ar novirzes traucējumiem, demonstrē izcilas spējas kādā no sfērām. Šādu spēju parādīšana un psihiskas novirzes izsauca zinātnieku un parastu cilvēku interesi. Tā, cilvēkam var būt fenomenāla atmiņa vai liels māksliniecisks talants. Lai gan savantisms bieži asociējas ar autismu, tomēr, ne visi savantisti ir autisti.
3.Autofāģija

Lai gan vairākumam cilvēku ideja nodarīt sev miesas bojājumus ir pilnīgi sveša, ir fiksēti gadījumi, kas saistīti ar cilvēkiem, kuri bija spiesti sevi traumēt. Lai gan ideja izskan diezgan šokējoša, vēl briesmīgāka ir cilvēka miesas ēšana. Tomēr, pastāv tādi cilvēki, kuriem ir nepieciešamība kost sev vai ēst savas ķermeņa daļas, un šī novirze saucās autofāģija, kas tiek konstatēta bieži kopā ar citām saslimšanām, tādām, kā psihoze un šizofrēnija.
4.Bibliomānija

Bilbiomānija ir viens no uzbāzīgas neirozes simptomiem, starp kuriem ir arī tādi, kā nepārtraukta roku mazgāšana, vai pārspīlēts kārtīgums. Viens no interesantākajiem šādiem stāvokļiem, piemēram, ir vajadzība nepārtraukti ieslēgt un izslēgt gaismu. Viens no interesantākajiem šādiem stāvokļiem ir patoloģiska vēlme krāt grāmatas, kuras iegādājas nevis priekš tā, lai lasītu, bet ar vēlmi tās paturēt. Bibliomānijas upuri sakrāj daudz vairāk grāmatu, nekā var izlasīt, pie tam, iegādājas vairumā vienas un tās pašas grāmatu kopijas.
5. Ķermeņa veseluma nepieņemšanas traucējums

Lai gan daudziem no mums domas par veselas ekstremitātes brīvprātīgu amputāciju rada šausmas, cilvēkiem ar ķermeņa veseluma nepieņemšanas traucējumiem tas ir viskvēlākais sapnis. Uzskata, ka šis traucējums ir saistīts ar smadzeņu apvidu, kas sastāda ķermeņa shēmu, un cilvēks nejūtas pilnvērtīgs, ja viņam ir visas ekstremitātes. Daudziem šāds stāvoklis rada vēlmi sevi traumēt, lai varētu īstenot savu sapni amputēt roku vai kāju.
6. Svešas rokas sindroms

Iedomājieties, ka jūsu roka darbojas neatkarīgi no jūsu vēlmēm un diezgan mērķtiecīgi. It kā viņai būtu savs saprāts un to kontrolētu cita dzīvības forma. Ja sirgst ar svešas rokas sindroms, vai kā vēl to citādi dēvē – doktora Streindžlava sindromu, notiek tieši šajā punktā minētais. Šis traucējums bieži rodas, ja notiek ķirurģiska iejaukšanās epilepsijas gadījumā, kā arī, ja ir insults vai infekcija. Cilvēki ar šo traucējumu bieži uzvedas tā, it kā roka darbotos neatkarīgi no viņiem, runājot par to, kā par atsevišķu būtni.
7.Minhauzena sindroms

Daudziem no mums nepatīk slimot un mēs cenšamies visiem spēkiem, lai saglabātu veselību un lai netiktu slimnīcā. Tomēr cilvēki ar Minhauzena sindromu dara visu, lai imitētu vai lai izsauktu slimības simptomus. Vēl sliktāks variants ir deleģētais Minhauzena sindroms, līdzīgs stāvoklis, bet tā vietā, lai kaitētu sev, cilvēks rada slimīgu stāvokli citam cilvēkam. Šādu darbību motīvs ir mēģinājums pievērst sev uzmanību, simpātijas un rūpes.
8.Fregoli sindroms

Cilvēkiem ir brīnišķīga iespēja atšķirt un atpazīt sejas. Bet, ja šādas spējas tiek traucētas, tas var novest pie dīvainām sekām. Fregoli sindroms- tie ir traucējumi, kad slimnieks uzskata, ka visi citi cilvēki viņam ir pazīstami, tā ir viena persona, kas pastāvīgi maina savu izskatu vai lieto grimu. Cilvēks bieži izjūt paranoju, uzskatot, ka viņu izseko un tas nav nav nekas dīvains., jo viņš nopietni uzskata, ka šis cits cilvēks ar nodomu izliekas par citu personu, un izliekas, ka slimnieku nepazīst.
9. Kapgra sindroms.

Tāpat kā Fregoli sindroma gadījumā, slimniekiem ar Kapgra sindromu ir problēmas atpazīt cilvēkus. Bet, tā vietā, lai uzskatītu, ka viņiem nepazīstamie cilvēki ir visi viņam zināmi, šie slimnieki uzskata, ka viņam pazīstamus cilvēkus ir samainījuši ar dubultniekiem, kuri, lai gan ir līdzīgi, bet nav tie, par kuriem uzdodas. Šis stāvoklis bieži rodas saistībā ar tādām slimībām kā šizofrēnija, demence, smadzeņu trauma un migrēna. Interesanti, ka no šiem traucējumiem biežāk cieš sievietes.
10. Stendāla sindroms.

Mēs bieži dzirdam par to, kā liela māksla var izsaukt emocijas, tajā skaitā arī asaras. Tomēr, Stendāla sindroma gadījumā rodas pavisam cita līmeņa emocijas. Saskaroties ar mākslas darbiem, īpaši ar skaistiem, cilvēkiem ar šo traucējumu rodas virkne fizisku un psihisku simptomu, tajā skaitā: ģībonis, paātrināta sirdsdarbība. Galvas reiboņi un pat halucinācijas. Lai gan tas māksliniekam būtu milzīgs kompliments, daudziem tas liksies neizprotams skats.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024