10 briesmīgi Amazones iemītnieki.

Advertisement
Advertisement

Amazones meži ir slaveni ar floras un faunas daudzveidību, kuras pārstāvji pie izdevīga gadījuma saplosīs aizsapņojušos tūristu. Indīgi augi un zobainas būtnes gaida Tevi uz katra soļa. Tomēr, nevajag domāt, ka briesmas Tev draud tikai uz sauszemes.


Amazones upes ir pilnas ar vēl bīstamākiem monstriem, kas Tev neatstās vismazākās cerības. Gribi apmeklēt šo vietu? Mēs sagatavojām 10 visbīstamāko dzīvnieku, kas mīt šajā upē, sarakstu.

Raksta turpinājums
1. Melnais kaimans

Tas ir stiprinieks starp aligatoriem. Lielākās būtnes sasniedz 6 metru garumu. Tiem ir mangusta reakcija un tīģera spēks. Tie ir visbīstamākie Amazones plēsēji, kuri saplosīs driskās jebkuru, kas nokļūs viņu milzīgajās rīklēs.
2. Anakonda

Vēl viens plēsējs, kas mīt vietējos ūdeņos - anakonda. Tā ir vislielākā pasaulē čūska, kuras svars sasniedz 250 kilogramus. Anakondas var būt līdz 9 metriem garumā un 30 centimetru diametrā. Ja tāda apvīsies apkārt cilvēkam - glābiņa vairs nav. Šī monstri mīl nedziļus ūdeņus, tāpēc pārsvarā pavada laiku upju ietekās.
3. Arapaima

Šiem gigantiem ir bruņotas zvīņas, tāpēc viņi nebaidās no piraņjām. Arapaimas medī mazākas zivis un putnus, bet neatsakās arī no cilvēka gaļas. Zivis var sasniegt līdz 3 metri garumu un to svars var sasniegt 90 kilogramus. Monstri ir tik plēsonīgi, ka zobi tām atrodas arī uz mēles.
4. Brazīlijas ūdrs

Ūdri te arī ir gigantiski. Šie 2 metrus garie dzīvnieki medī zivis un krabjus. Viņu spēks ir daudzumā: salasījušies baros, viņi nogalina pieaugušas anakondas un pat kaimānus. Ja šiem dzīvniekiem, kurus sauc par upes vilkiem, nav problēmas nogalināt šādus dzīvniekus, tad cilvēki priekš tiem ir tikai uzkoda.
5. Parastā vandellija (Brazīlijas vampīrs)

Šīs sīkās zivteles parazīti pēc skata pavisam nevainīgas. Bet tās ir bīstamākas par vislielākajiiem plēsoņām. Parasti zivtiņas parazitē lielu zivju žaunās, sūcot asinis ar savu dzelkšņu palīdzību, bet var nokļūt arī cilvēka organismā. Bez operācijas šādā gadījumā nevarēs iztikt.

Mazās būtnes nokļūst cilvēka organismā caur anālo, vaginālo atveri un pat caur dzimumlocekli. Nokļūstot cilvēka organismā, tās var radīt ellīgas sāpes. Nelaimīgie, kas cieš šādas mocības, lūdz ātrāk viņiem sniegt palīdzību.
6. Haizivis - vērši

Šie mīlīgie dzīvnieciņi dzīvo visbiežāk sāļos okeāna ūdeņos. Diemžēl, tie dažreiz iepeld saldūdeņos un biedē vietējos iedzīvotājus. Viņu žokļi nodrošina kodiena stiprumu līdz 598 kilogramiem. Pēc tikšanās ar tiem parasti neviens neizdzīvo.
7. Elektriskie zuši

Šos dzīvniekus aiztikt nav ieteicams. Divmetrīgie zuši var iesist upurim ar elektrisko lādiņu līdz 600 voltiem. Bet tas ir trīsreiz vairāk, nekā tavā rozetē. Liekas, ka tas ir nāvējošs spriegums, bet tomēr nē. Nogalina nevis elektriskais lādiņš, bet gan upurim no sāpju šoka apstājas sirds un upuris noslīkst.
8. Parastās piraņjas

Šīs mazās būtnes bieži figurē Holivudas šausmu filmās. Un ne velti tām ir nežēlīgu slepkavu slava. Šo zivju asie zobi saspiežas un saplēš miesu gabaliņos.

Jāpiezīmē, ka piraņjas ēd maitas. Bet neatsakās arī no svaigas gaļas.
9. Makreļveidīgais hidroliks

Šiem zemūdens asinssūcējiem ir īsti vampīru ilkņi. Hidrolikiem šie ilkņi atrodas apakšējā žoklī un upuri tās uzdur kā uz iesma, lai tas nekur nevarētu aizbēgt. Aukslējās hidrolikiem ir pat speciālas atveres, lai noslēptu tik lielus ilkņus.
10. Brūnais paku

Šīs zivteles ar cilvēka smaidu - ir augstākminēto piraņju radinieki. Lai gan paku dod priekšroku augļiem un riekstiem, tās neatsakās kādam iekost. Bija gadījumi, ka šīs muļķīgās zivteles burtiskā nozīmē nograuza vīriešiem, kuru peldējās kaili, oliņas.

Skaistā un staltā Amazone slēpj sevī daudz briesmu. Tā vilina pie sevis ekstremālās atpūtas piekritējus, kuri maksā par iespaidiem ar savu veselību vai pat dzīvību.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024