10 briesmīgas lietas, ko veic ar ieslodzītajiem

Advertisement
Advertisement

Atrasties cietumā ir briesmīgi. Vienas vai vairāku kļūdu dēļ sabiedrībā ne tikai kļūstat par atstumto, bet arī nonākat sociālajā apakšā, jo ar jums iespējams notiks šausmu lietas un neviens aci nepamirkšķinās.


Zemāk ir parādītas 10 briesmīgākās lietas, kas gadās ar cilvēkiem, kas atrodas aiz restēm.

 

 

Avots

Raksta turpinājums
10. Izmanto jaunu krēmu un skaistuma industrijas produkcijas testēšanā

Daži uzskata, ka ja cilvēkam izpilda nāves sodu, var uzskatīt, ka viņš savu parādu sabiedrībai ir atdevis.
Ķīnā tā nedomā. Pat pēc nāves, noziedznieka līķi pārdod par naudu.
Jūs iespējams, esat dzirdējuši stātus par to, ka no cilvēkiem kuriem ir izpildīts nāves sods ņem atsevišķus orgānus transplantācijai. No vienas puses, tas ir briesmīgi, bet zināmā mērā ir attaisnoti, jo šie orgāni var glābt kāda cilvēka dzīvību.
Grūtāk ir attaisnot tos, kuri izmanto noziedznieku līķus, lai testētu ādas krēmus vai citu kosmētiku. Šādas darbībās tika apsūdzēta viena Ķīnas kompānija.
Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, kompānijas pārstāvji atbildēja, ka tā vispār nav problēma. Protams, var iebilst, ka noziedznieks nav pelnījis tiesības saglabāt viņa ādu, bet atliek tikai iedomāties, ka tas ir kāds no jūsu ģimenes, uzreiz prātā nāk citas domas.
9.Narkotisko vielu izmēģinājumi

LSD- tā ir narkotiska viela, kas izmaina cilvēka apziņu. Cilvēks sāk uzskatīt, ka viņš var visu. Daži no mums, iespējams, neiebilstu, ja to varētu pamēģināt pēc paša izvēles.
Tomēr ja jums gadītos atrasties cietumā kopā ar Sidniju Gotlību (Sidney Gottlieb) un jūs bez jūsu ziņas barotu ar bīstamiem preparātiem tikai, lai apmierinātu amerikāņu valdības ziņkārību, jums diez vai tas patiktu.
Gotlība bija diezgan pretrunīgas un slepenas valsts programmas projekta MK Ultra daļa, kuras uzdevums bija atrast iespēju kontrolēt cilvēku prātus.
Lai pārbaudītu LSD iedarbību bija apzināti atlasīti cilvēki, kas nevarēja pretoties: ieslodzītie un psihiski slimi cilvēki.
Vienā no gadījumiem, psihiski slims cilvēks atradās preparāta iespaidā 174 dienas pēc kārtas, jo nevienu neuztrauca, kas notiek cietumā un psihiatriskajās slimnīcās.
8. Asins attīrīšana

Nav sagadīšanās, ka Kevins Bekons (Kevin Bacon) savas filmas sižetu ir nokopējis saistībā ar šādiem gadījumiem. Tas notika īstenībā noteiktā vēsturiskā periodā.
Luiss Bojs (Louis Boy), atrodoties Singsinga nāvinieku kamerā, atļāva, lai ar viņu veic visu laiku visneprātīgāko eksperimentu.
Viņš atļāva sevi pieslēgt aparātam, pie kura jau bija pieslēgta maza meitenīte, kas cieta no vēža, un atļāva filtrēt viņas asinis caur savu organismu.
Neskatoties uz to, ka eksperiments neizdevās, Luijs neizgāja brīvībā. No tā var izdarīt secinājumu: ja cilvēks atrodas nāvinieku kamerā, tad viņam nav ko zaudēt, un tāpēc ar viņu var izdarīt jebkādus, pat vistrakākos eksperimentus, un nav jābaidās par sekām.
7. „Vēža”injekcijas.

Ārsti ir mēģinājuši ārstēt vēži vairāku desmitgažu garumā, un 1965. gadā Sloanas Keteringas universitātes speciālistiem ienāca prātā spīdoša ideja: ieslodzīto inficēt ar vēzi un novērot, kas notiks ar viņa organismu.
Svarīgi atzīmēt, ka ieslodzītie paši kļuva par labprātīgajiem projektā, tomēr, minētā eksperimenta zinātniskie sasniegumi radīja šaubas, jo vienīgais, ko spēja pierādīt, ka inficēt cilvēkus ar vēzi bija slikta ideja. Ieslodzītie nesūdzējās, bet nu tomēr...
6.Piespiedu sodomija

Kā visiem zināms, sodomija ( termins paredz anālu dzimumkontaktu, vai arī dzimumaktu ar dzīvniekiem) – tā ir normālas dzīves sastāvdaļa cietumā. Joki par izvarošanu cietumā ir tik izplatīti, ka tie ir zaudējuši sākotnējo jēgu.
Tādā veidā, ar ziņām par to, ka kāds cietumniekam piespiedu kārtā mēģina kaut ko ievadīt ķermenī, nevienu nepārsteigs.
Tomēr, pārsteigt var ziņas par to, ka to dara neviens cits kā policists. Viens no nežēlīgākajiem piemēriem ir gadījums ar oficieri Karlu Švarcu (Charles Schwarz), kurš bija apsūdzēts sodomijā, vērstā pret Haiti emigrantu Ebneru Loimu (Abner Louima).
Sodomijas akts tika paveikts ar slotu, kas izraisīja smagus iekšējo orgānu bojājumus upurim. Ar ko bija noziedzies Haiti emigrants?
Oficierim „likās”, ka vīrietis viņam iesita. Vēlāk izrādījās, ka apsūdzībai nebija pamata.
5.Piekaušana līdz nepazīšanai

Afganistānas kara laikā tika saņemti daudz ziņojumu par dienesta pilnvaru pārkāpšanu, ko atļāvās rietumu karavīri attiecībā pret atsevišķiem ieslodzītajiem.
Pats briesmīgākais ir tas, ka šajos gadījumos ļoti grūti ir kādu notiesāt, un ja arī šādi gadījumi bija, tad ļoti reti un ļoti grūti noticēt, ka kāds par to tiks sodīts.
Viens jauns cilvēks- afgāņu taksometra vadītājs bija iekalts važās, un viņam liedza ūdeni un ēdienu vairākas dienas. Izmeklētājs, kas to bija izdarījis, paziņoja, ka, pēc visa spriežot, cilvēku bija notriecis autobuss.
Viņš nesaņēma nekādu sodu un tādu gadījumu ir simtiem.
4.Cīņu klubi (reģistrācija obligāta)

Cietums, tā nav vienkārši pieredze, kuru var ātri iegūt un aizmirst. Katru dienu un katru sekundi ir jābūt modram, lai būtu pārliecināts, ka ne viens jums neiedurs mugurā ar uzasinātu zobu suku.
Vienā no Pensilvānijas šata cietumiem ieslodzītajiem bija jācīnās ar apsargiem, kuri pārāk daudz bija skatījušies filmu „Bēgšana no Šoušenkas”.
Apsargi regulāri izsmēja, piekāva un izvaroja ieslodzītos. Bet, iespējams, sliktākais, ko viņi darīja – lika ieslodzītajiem piekaut vienam otru „specializētajā „cīņu klubā“. Ārsti, kas pēc tam ieslodzītos apkopa, atzīmēja, ka viņi redzēja visu: sākot no izsistiem zobiem līdz traumētiem locekļiem.
3.Cietuma maize.

Iespējams, ka tas nav pats sliktākais punkts šajā sarakstā, reakcija uz cietuma maizi pat pašus iesīkstējušākos cietumniekus izbrīna. Kā parasti, tas ir pats sliktākais, ko cietums likumīgi var dot ieslodzītajiem.
Šajā „ēdienā” ir viss, kas nepieciešams cilvēka organismam, lai nenomirtu, bet pasniegts tas tiek maizes formā.
Tomēr, šis maizes klaips ir tik pretīgs pēc garšas, ka tad, kad ieslodzītajam ir izvēle starp ieslodzījumu vieninieku kamerā vai nedēļu pārtikt tikai no cietuma maizes, viņi izvēlas pirmo.
Maize ir tik pretīga pēc garšas, ka atsevišķi ieslodzītie runā par to kā par neparastu un nežēlīgu sodu. Šādi argumenti, kā likums, tiek ignorēti, iespējams, tāpēc, ka to saka ieslodzītie.
2.Spīdzināšana ar balto troksni.

Baltais troksnis rodas tad, kad jums neizdodas noskaņot televīzora antenu uz pareizo kanālu. Vairums piekritīs, ka tas ir viens no kaitinošākajiem trokšņiem pasaulē.
Tika veikts liels daudzums pētījumu, lai izpētītu baltā trokšņa iespaidu un cilvēka organismu.
Kad britu zaldāti, kas bija izmitināti Īrijā, meklēja iespēju iespaidot ieslodzītos, izmantojot balto troksni, tas tāpat kā piekaušana un miega liegšana, radīja savu iespaidu.
Tāpēc, ka eksistē viena lieta, kas ir vissliktākā: tā ir pastāvīga trokšņa plūsma, kas „uzspridzina” jūsu bungādiņas, kad jūs mēģināt aizmigt
1. Atstāj nomirt

Ir tāds jēdziens kā zila klusēšanas siena( kad policisti piesedz viens otru), kas var novest pie tādiem gadījumiem, kā Ādolfa Arči (Adolph Archie) stāsts.
Spriežot tikai pēc vārda, var izdarīt pieņēmumu, ka Arči nebija labs puisis. Īstenībā viņš bija noziedznieks, kas nošāva virsnieku Jaunorleānā.
Jūs, iespējams, domājat, ka policistiem bija jāsarīko Linča tiesa, bet redz kas notika. Ādolfu, kas atradās smagā stāvoklī ( bija ievainojums rokā) nogādāja vietējā policijas iecirknī, bet ne uz poliklīniku.
Pēc dažām stundām viņš nomira. Līķa sekcijā noskaidrojās, ka viņš ir miris no kritiena, lai gan viņam bija izsisti zobi, bija ielauzts galvas kauss vairākās vietās, un viņam bija smaga asiņošana.
Tomēr, neatkarīgā izmeklēšana izdarīja secinājumu, ka Arči bija piekauts līdz nāvei, ko izdarīja saniknots policistu pūlis. Bez šaubām, grūti ir pažēlot slepkavu, bet ir jāsaprot, ka virsnieki- tie ir cilvēki, kam ir jāaizstāv likums.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024