10 + filmu uzņemšanas noslēpumi, par kuriem noklusē režisori un pat aktieri. Bet mēs izstāstīsim

Advertisement
Foto: tsp.li
Advertisement

Aiz katras filmas ir garš un mokošs process, par kura niansēm nenojauš pat visizsmalcinātākais skatītājs. Piemēram, jūs esat padomājis par to, kāpēc filmu treileri bieži vien ir izsūknējuši lamatas? Vai filmētāji jau ilgi pirms pirmizrādes uzdod intrigu? Mēs painteresējāmies un atradām atbildi uz šo un daudz citu aizraujošu jautājumu, kas nedod mieru kinomātēm.


Mēs ieskatījāmies Holivudas aizkulisēs un mēģinājām saprast, kādas viltības izmanto filmu veidošanā, lai iepriecinātu skatītājus ar kvalitatīvu produktu.


Filmu uzņemšanai izgatavo vairākus apģērba eksemplārus gadījumam, ja tas sabojājas vai notraipās. Arī rezerves tērpi ir nepieciešami dublieriem. Starp citu, reizēm izmanto aktieru personiskās lietas. Un neatkarīgi no tā, vai tu esi statists vai zvaigzne. Piemēram, lielākā daļa apģērbu, ko nēsāja Čoms no “Lielā Lebovski”, piederēja Džefam Bridžesam.

 

Raksta turpinājums
Foto: tsp.li
filmēšanas laikā ar amputētām ekstremitātēm aktieris uzvelk zaļas zeķes, uz kurām pēc tam “uzliek” vajadzīgo attēlu.
ainas ar mūziku tiek uzņemtas klusumā, bet skaņa tiek pievienota jau montāžas laikā. Filmēšanas procesā tiek izmantotas daudzas kameras, un vienkārši nevar samontēt materiālu tā, lai panāktu ideālu skanējumu. Arī lieks troksnis filmēšanas laukumā tikai traucē, īpaši tad, ja skatuves vidū ir dialogs starp aktieriem.
Foto: tsp.li
Paļauties uz laika prognozi filmu uzņemšanas laikā ir pārāk neefektīvi un dārgi. Tāpēc par klimatu kino atbild uzņēmumi, kas specializējas mākslīgo laika apstākļu radīšanā.

“lietus” efekts tiek iegūts ūdeni izsmidzinot no liela augstuma no šļūtenes, kas pieslēgta ugunsdzēsēju hidrantiem.

sniegs nav nekas cits kā sasmalcināts papīrs vai plastmasa. Dažreiz lielākajai ticamībai tiek izmantotas ziepes, kas tiek izlaistas caur speciālu mašīnu, kas pārvērš tās sniegpārslās. Šī viela nesamērcē drēbes un nepadara zemi slidenu.

miglas imitācijai izmanto glikolu, šķidro slāpekli un ogļskābo gāzi. Lai šīs vielas nebojātu tehniku, uz tās uzliek aizsargpārvalkus.
Foto: tsp.li
Filmēšanas laukumos ir aizliegtas jebkuras kameras un telefoni. Tas ir nepieciešams, lai pirms filmas iziešanas netiktu izpausta informācija par filmas sižetu. Par šo noteikumu pārkāpšanu var pat zaudēt darbu un iekļūt tā saucamajā melnajā sarakstā - tas nozīmē, ka jūs nekad vairs neatradīsiet darbu kinematogrāfā.

Jūs esat ievērojuši, ka aktieri uz ekrāna izskatās daudz pievilcīgāki nekā dzīvē? Tam ir vienkāršs izskaidrojums, un to sauc par “digitālo rediģēšanu”. Šī tehnoloģija ir nav lēta, tāpēc tiek izmantota tikai liela budžeta filmās un seriālos. Ar to profesionāļi notušē grumbas, pumpas, samazina degunus un pat pagarina kājas. Piemēram, ar retušēšanas palīdzību filmā “Īrietis” varoņus padarīja daudz jaunākus.
Foto: tsp.li
Tagad aktieriem nav jānomet desmitiem kilogramu lomai vai mēnešiem ilgi jātrenējas sporta zālē. Nē, protams, ir tie, kuri līdz pēc vecām tradīcijām sasniedz vēlamo komplekciju. Bet vairumā gadījumu aktiera seju vienkārši “uzliek “vēlamai” figūrai. Tā rīkojās “Nesalauztā” veidotāji, lai piešķirtu Džekam Okonelam izmocītu izskatu. Bet seriālā “Dzimtene” ar šo vienkāršo paņēmienu noslēpa aktieres Klēras Dainsas grūtniecību.

Kinomīļiem nedod miera Margo Robijas garās kājas filmā “Vilks no Volstrītas”. Daudzi ir vienisprātis, ka aktrises ķermenis varētu tikt pakļauts rediģēšanai. Bet, tā kā oficiāli paziņojumi no filmas veidotājiem nesekoja, mums atliek tikai minēt, vai tika izmantota retuša vai nē.
Foto: tsp.li
Aktieriem statistiem nākas vairākas dienas staigāt vienā un tajā pašā apģērbā, bet pirms katra filmēšanas dienā tos fotografē tērpu asistents. Tas tiek darīts, lai izvairītos no kļūdām kadrā, jo viena un tā pati aina var tikt filmēta dažādās dienās un cita veida, kā kontrolēt procesu vienkārši nav.

Filmēšanas procesā periodiski jāsakārto aktierim grims. Bet dažās ainās vizāžisti fiziski nevar būt klāt. Tādos gadījumos aktierim jāuzlabo grims. Šim mērķim aktierim dod komplektu ar salvetēm, pūderi, vēdekli, lūpu krāsu meitenēm u.c.
Foto: tsp.li
Lai palielinātu aktiera garumu, filmēšanas laikā uzvelk speciālus apavus uz platformas. Šādas kurpes nēsāja Roberts de Niro filmēšanas laikā “Īrietī”, Roberts Daunijs - jaunākais Šerloka un Daniela Kreiga lomā, lai atbilstu savai partnerei Džemmai Artertonei filmā “Kvantu žēlsirdībai”.
Foto: tsp.li
Ēdiena kvalitāte un un ēdienkarte filmēšanas laukumā ir atkarīga no filmas budžeta. Baro ne tikai galvenās zvaigznes, bet arī statistus. Un bieži viņi pusdienokopā, tā ka statisti ir iespēja pusdienot ar Džoniju Depu vai Dženiferu Lorensu. Bet ēdināšanas grafiks filmēšanas laukumā ir nenoteikts, un nekad nezini, cik būs nākamā ēdināšana. Pusdienas var notikt tpulksten 15, bet vakariņas sākties tikai 22 vakarā. Tāpēc visiem filmēšanas dalībniekiem iesaka līdzi ņemt uzkodas.
Foto: tsp.li
Dublieriem nav obligāti jābūt līdzīgiem aktieriem. Bez tam, ka viņi veic bīstamus trikus, bieži vien viņus nolīgst tikai tāpēc, lai attēlotu kādu varoņa ķermeņa daļu, vai pateicoties viņu izcilām prasmēm. Piemēram, slavenajā “Titānikā”, kur Džeks zīmē Rozes portretu, zīmētā roka pieder nevis Dikapro, bet filmas režisoram Džeimsam Kameronam, kurš, kā izrādās, ir talantīgs mākslinieks. Tāpat dublierus nolīgst, lai viņi aizvietotu aktierus starp viņu filmēšanās maiņām.
Foto: tsp.li
Mēs jau esam rakstījuši, ka filmas treileri veido reklāmas aģentūras. Šis process aizņem līdz 18 mēnešiem, un tajā piedalās vairāki uzņēmumi, kas sacenšas par vislabāko reklāmu. Bieži vien treileri ir gatavi pirms filmas. Tur dažkārt izmanto kadrus, kas neietilpst filmas galīgajā versijā. Bet tas nav viss. Pēc visu darbu pabeigšanas treileri testē fokusa grupās un uzrāda dažādu vecuma grupu potenciālajiem skatītājiem un pēc tam, ja nepieciešams, koriģē.

Starp citu, ja kinoteātriem ir aptuveni 2 minūtes, lai ieinteresētu skatītājus, tad tagad, ņemot vērā interneta attīstību, ir tikai 5 sekundes, lai pievērstu cilvēka uzmanību. Tieši tāpēc visi aizraujošākie kadri tiek pārcelti uz treilera sākumu. Ja neizmantotu šo dārgo laiku pareizi, tad reklāmu vienkārši aizvērtu ar vienu klikšķi un paietu garām.
Foto: tsp.li
Visi jautā: kā treileros parādās spoileri, kas nogalina intrigu? Vai nav neviena, kas varētu to izsekot? Protams, ir, bet spoileru esamība treileros ir viegli izskaidrojama ar to, ka dažkārt cilvēki, kas atbild par filmas mārketingu, cenšas iegrūst īsā rullītī pēc iespējas vairāk aizraujošu kadru, lai vienkārši piesaistītu skatītājus kinozālei, un neuztraucas par to, ka tādējādi viņi var atklāt svarīgu sižeta informāciju. Otrs iemesls ir tas, ka bieži vien treileru radītāji, tāpat kā paši skatītāji, neredz filmu pirms pirmizrādes, un būtībā tos izveido neko nezinādami, nenojaušot, ka var atklāt sižeta līniju.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024